Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Szlovákiába, Romániába,...

Ha Szlovákiába, Romániába, Kárpátaljára, Burgenlandba, Vajdaságba, Muravidékre, Horvátországba utaztok, ti sem érzitek azt, hogy külföldön lennétek?

Figyelt kérdés
Tudva, hogy jelenleg az elszakított Magyarországon vagytok?

2021. szept. 7. 12:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Burgenlandban határozottan érzem a különbséget. A települések tisztasága, rendezettsége eltér a Magyarországitól.
2021. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Révkomáromban, Párkányban és Füleken teljesen olyan volt, mintha Magyarországon lennénk. Az emberek is magyarul beszéltek.

Pozsonyban és Kassán abszolút külföldi érzésem volt, mert mindenki szlovákul beszélt. Egyedül melankólikus, nosztalgikus érzés fogott el, mikor (elég gyakran) belegondoltam, hogy ezek nem is olyan régen magyar (+német) többségű városok voltak).


Horvátország amúgy sosem volt Magyarország része. A társult államunk volt, teljes autonóniával. Fiumét leszámítva számottevő magyar lakossága sem volt (és ma sincs, leszámítva a Drávaszöget, ami gyakorlatilag a Vajdaság meghosszabbítása nyugatra).

2021. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Olyan, mintha csak elugranék egy másik megyébe. Abszolút nem érdekelnek a szlovákok, románok stb. mert a hazámban járok, ami a Kárpát-medence, a magyarok hazája.

Az pedig nem igaz, hogy Horvátországban ne lett volna jelentős magyar népesség, Szlavónia lakosságának jelentős része magyar volt, főleg a középkorban.

2021. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
18%
A török háborúk alatt teljesen kihaltak. Remélem ennyi erővel az Urál vidékét, meg az ukrán sztyeppét is a hazádnak érzed!
2021. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Egyetértek az egyik korábbi hozzászólóval, bár csak részben. Szerintem attól, mert a karpátok nagyobb vonulatai, nem Magyarországon tanálhatóak, én nem érzem teljesen idegennek tőlem. Sőt. Ha valaki elmegy pl. Hrgitába, vagy Kovásznára, és átkocsikázik egy falun, semmi különbséget nem lát egy magyar és egy erdélyi székely falu között. (Talán a székelykapukat leszámítva). Míg Ausztriában valóban észreveszed, hogy külföldön vagy, mert annyival tisztább és rendezettebb. Sokszor én Csehországban is otthon érzem magam, mert baromira hasonló az építészete, főleg a falvaké.
2021. szept. 8. 14:54
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
Székelyföld bizonyos részein még csak-csak, de Burgenlandban maximum a vendéglátózni ingázó soproniak köthetőek a magyar identitáshoz. Több, mint 100 éve volt Trianon, minden volt magyar területre könnyedén el lehet jutni, nem siránkozom.
2021. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Tizennégyes, te egy tudatlan rosszindulatú barom vagy.
2021. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Miért tekintené bárki is az Urál vidékét a hazájának? Én biztos nem..Maximum a románok tekintik Erdélyt ősi hazájuknak, igaz, hogy van egy nagyjából 1300 év, amikor ötletük sincs, mi történt velük ott, de azért Erdély román föld. :D
2021. szept. 8. 18:20
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
17-es te gondolom ugyanaz a sokeszű vagy, aki szerint Szlovákia nem létezik:D
2021. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
Tény, hogy a magyarok mindenfelé éltek a Kárpát-medencében, harcoltak érte (míg a szlovákok, románok a hegyekben kecskepásztorkodtak) és óriási hagyatékot hagytak maguk után. Magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt az urálozással meg a firkálásaiddal. Szóval igen, mivel magyar vagyok, a történelmi és kulturális tények alapján teljes joggal tarthatom hazámnak mondjuk a Felvidéket, Erdélyt stb. úgy, ahogy szegediként hazámnak tartom például Pest megyét is.
2021. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!