Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a környezetvédelem miatt korlátozzák a légi közlekedést?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 19:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
39%

Kezdetben az autók betiltását követelném. Indoklásként azt gondolom, a magyarok 80 százaléka anyira setét, hogy életében nem repül.

Szóval kezdjük az autókkal, testvéreim.

2021. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 molnarmarcell21 ***** válasza:
66%

ma 15:44


Üdülési célból csak évi egy repülőút legyen alapesetben engedélyezett, ezt írtam.


Vagyis továbbra is repülhetne mindenki üzleti vagy pl. családlátogatási célból, és mivel a magyarok többsége nemhogy nem repül, de még külföldi nyaralásra sem jut el egy évben egyszer sem, ezért a nagy többséget nem érintené a korlátozás.


Azokat meg hadd ne kelljen sajnálnom, akinek az a hobbija, hogy évi ötször repülnek Peruba tengerimalac pörköltet enni.

2021. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 BeefEater ***** válasza:
63%

Ez egy nehéz kérdés mert nem csak annyiból áll, hogy akkor majd kevesebbszer megyünk nyaralni külföldre. Franciaország próbálkozik ilyesmivel: [link] De igaz, hogy ehhez ott is rengeteg infrastruktúra kell.

Ha egy globális gazdaságban korlátozod az utazást azzal jelentős károkat okozol és ezt senki sem akarja. Ha a cégek maradnak a virtuális meetingeknél az jelentősen fogja csökkenteni már rövid távon is a járatok számát (nézd meg Covid előtt mennyi LHR-JFK járat volt) bár én ebben nem bíznék mert sokan (én is) juttatásként tekintenek az utazási lehetőségre (és hogy hetekig a cég költségére piálsz 5 csillagos szállodákban) és a jelenlegi munkaerőhiányos helyzetben szerintem egyszerűbb (és olcsóbb) kirándulni...üzleti útra vinni a dolgozót mint keresni és betanítani mást.


Szerintem azzal kellene kezdeni, hogy ahol van környezetbarátabb alternatíva ott afelé terelni az embereket. A francia példa jó, a magas parkolási díjakat és a dugódíjat is támogatom városokban (csak fordítsák a tömegközlekedés fejlesztésére)

2021. okt. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
66%
Most csak én nem értem, hogy hogy jön ide a Szolgálólány meséje? Az hogy nem repülhetsz (annyit mint előtte) az köszonőviszonyban sincs azzal, hogy kényezerítenek hogy megszüld más gyerekét. Ennyi erővel az is Szolálólány meséje ha egy autóst megbüntetnek, mert átmegy a piroson?
2021. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Tom Benko ***** válasza:
83%
Igen. Elsősorban a légi közlekedésre kivetett magasabb adótartalom útján, valamint a környezetvédelmi hozzájárulás formájában. Hasonló módon a városok belterületein is parkolási díjakat illetve dugódíjat vezetnék be, hogy az autózás lehetőleg települések közötti közlekedési formává váljon. Persze ehhez sok területen kell még változás.
2021. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

Az ötlet rendkívüli, csak kicsit finomítani kell még rajta.

Mivel többnyire a fiatalok repülnek, ezért mindössze életkorhoz kellene kötni.

Vagyis pl. a 20 és 30 év közöttiek egyáltalán ne repülhessenek.

Aki meg ilyen hülye kérdést ír ki, az meg buszra se szállhasson fel.

2021. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
58%
#26 ja persze, mert nem pont az idősebbek azok akik a leginkább tojnak a klímaváltozásra. A fiatalok szavaznak inkább a zöld pártokra, a fiatalok között jóval több a vegán stb. Nem tudom, hogy ezt honnan veszed, hogy a fiatalok repülnének a legtöbbet, szerintem főleg családosok mennek legtöbbet nyaralni. Mármint, ha van valami hivatalos statisztika amire hivatkozol, akkor elnézést kérek, de nehezen tudom elképzelni, hogy a 20 - 30 közöttiek repülnének a legtöbbet.
2021. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
A fiatalok menjenek gyalog.
2021. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
6%

Meg a túlsúlyosak menjenek gyalog!

Úgysem lehet tőlük rendesen elférni a repülőn.

2021. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
3%

Dehogy támogatom. Ha korlátoznánk a repülést, sok távoli turizmusból élő ország hatalmas gondban lenne. Vannak olyan helyek, ahol szinte más gazdasági tevékenység nincs is, csak turizmus.

KB éhínség lenne, akkorát esne a GDP-jük.

És ehhez nem is kell messzire menni, Izland pl egy megfelelő példa. Oda nem tudsz vasúton menni, a gazdaságuk egyik legnagyobb ága pedig a turizmus, a bevételük ~harmadát adja.

Lökjük őket a csődbe, mert pár zöldidióta kB az Unabomber szintjén gondolkodik? Nevetséges.

2021. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!