Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Párizsban taxizás vagy tömegkö...

Párizsban taxizás vagy tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A párommal november végén utazunk Párizsba. A CDG reptéren száll le a gépünk és a szállásunk a Notre Dame közelében lesz. Ahogy néztem van lehetőség a tömegközlekedésre is. Viszont érdeklődnék mennyire biztonságos a tömegközlekedés este 8 óra körül, illetve kettőnknek mennyibe kerülhet itt az út?


A taxi kb 35 kilómétert kéne, hogy vigyen minket a reptértől a szállásig, ez mekkora összegre rúghat Párizsban?


Esetlegesen van-e más lehetőség (pl: transzfer) az utazáshoz a CDG-ről ami még jó is lehet?


Köszönöm a segítséget.



2021. nov. 8. 16:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
párizs metrohálózata rohadt jó. egy hétre a navigo kártya 23 euroba került két éve, és sok talán a háromból két zónára jó volt, amivel sok helyre el lehet menni. ha az nem elég akkor van nagyobb területre érvényes is. cdg-n meg lehet venni a kártyát automatából, igazolványkép kell hozzá. én pár éve nem figyeltem a foglalásnál és olyan helyen laktunk ahol nem volt fehér ember. az első nap paráztunk, de senki nem bántott minket. taxi nagyon drága. 2006-ban 110 eurot fizettem a reptérről a szállódáig, azóta csak a metró és az rer-el utazom.
2021. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
1: Ezt nem hiszem hogy mondták volna!
2021. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!