Kezdőoldal » Utazás » Európa » 4 napra megyek Párizsba,...

4 napra megyek Párizsba, milyen tömegközlekedési napijegyet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Olvasgattam,és láttam,hogy rengeteg van,őszintén szólva kicsit össze is zavarodtam,lévén még nem voltam ott,néhol a szöveg nem sokat mond..A CDG repülőtérre érkeznénk,a szállásunk pedig a 13-as metró vonalán lenne(ez még nem fix)és egy nap Versaille-ba is szeretnénk elmenni. Így mit érné meg venni?

2015. okt. 21. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

bocs angol, de tudsz a menüben nyelvet választani jobbra fent, magyar nincs


[link]



The Paris Visit pass is valid for 1, 2, 3 or 5 consecutive days in zones 1 to 3 (close suburbs) or in zones 1 to 5 included airports CDG/Orly and Versailles. at adult and child prices** (from 4 to 11 inclusive). Each day begins at 05:30 and ends at 05:30 the following day.

2015. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy 4 napos útra 2 lehetőséged van, aszerint hogy mennyit utazol.

1. Az 1 napos bérlet - mindenre jó és egy nap korlátlan

számú utazást lehet vele tenni. Mobilis a neve és a párizsi (1-es számú) zónára 6,80 euróba kerül.

2. Az "Új jegy" nevű lepecsételni való jegy, ami egy utazásra jogosít (90 percre jó, azalatt át is szállhatsz másik járműre). 1,70 euró darabja, de a 10-es csomagolás csak 13 euróba kerül.

A Versailles-i kastélyt legkényelmesebben az Eiffel-toronynál vagy az Orsay Múzeumnál elérhető RER vonatokkal (amolyan Hév) - abból is a "C", tehát RER C - közelítheted meg, melyek a Versailles-Rive Gauche állomásra érkeznek meg. A menetidő kb. 40 perc, a menetjegy ára 6 euró. Párizsból használhatod még a 171-es buszt is a Pont de Sévres állomástól.

Érkezéskor az első közlekedési csomópontnál, a jegyirodáktól (pl. metro-lejáratnál) kérj ingyenes térképet, amin busz, metro és Hév járatok is vannak.

Jó szórakozást.

2015. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszokat,különösen a második válaszadónak,igazán hasznos volt:)
2015. okt. 27. 14:25
 4/16 enzo. ***** válasza:

Van még jobb megoldás is :)

Veszel egy navigo découvertet, a gépekben a jegyeknél az utolsó, 5 euróba kerül. ki ad egy kis ticketet, azt a pénztárhoz viszed, adnak egy kártyát helyette amit feltudsz tölteni utazásra. 1 hétre 1-5 zónára 21,25 euróba kerül(versailleig is mehetsz vele) így 26 euróból megvan 1 főnek. Ja és a reptéri vonatra is érvényes amivel a városba mész RER B (amire a jegy amúgy majdnem 10 euró csak 1 irány!)

2015. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, hogy milyen jegyet vettél végül? És hogy azt a jegyet (kártyát) amit az előttem válaszoló ajánlott, a reptéren is meg lehet venni? Hogy ne kelljen külön fizetni a városba való bejutásért. Ez a kártya olyasmi, mint Londonban az Oyster? Köszi előre is.
2016. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szia! Végül azt vettem amit az utolsó hozzászóló írt,és szuper volt. Azóta is azzal közlekedek,mert közben fel is költöztem:D ("Fel" értsd:előtte a riviérán laktam)

Biztosan meg lehet venni a repülőtéren is,minden vonal megállójánál vannak ilyen automaták. Annyi még,hogy kis igazolványképet hozz magaddal,amit rá tudsz ragasztani,mert ha ellenőrzik,csak úgy érvényes.

2016. máj. 9. 17:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Illetve ami még lényeges,melyik reptérre érkezik a géped?
2016. máj. 9. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Jajj, köszi a választ, a CDG-re érkezünk, bár csak decemberben megyünk, szeretnék addigra mindennel képben lenni. Ez a jegy/kártya a megvásárlástól számítva tart 1 hétig? vagy hétfőtől-vasárnapig? Mert mi csütörtöktől-hétfőig leszünk és nem tudom úgyis megéri-e?
2016. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na,szuper,akkor onnan az RER B-vel be tudtok jönni a városba. Itt úgy van sajnos,hogy a heti csak hétfőtől vasárnapig tart,viszont így is megéri megvenni,főleg Decemberben,ha néha sétáltok is,valószínűleg többet fogtok metrózni,így mindig érvényesítgetni elég költséges lenne,és akkor érdemes úgy szervezni,hogy hétfőre mondjuk közelebb eső látnivalókat,így át tudtok sétálni egyik helyről a másikra,és mondjuk 2-3 jegyből megvagytok arra a napra.
2016. máj. 16. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Köszi még egyszer a segítséget. Ha lennének még kérdéseim Párizsról, írhatok neked? :)
2016. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!