Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Azoktól kérdezem, akik nagyon...

Azoktól kérdezem, akik nagyon sokat utaznak külföldre, és sok országban jártak már: volt olyan ország, ahol éreztették veletek, hogy nem látnak titeket szívesen, ergo nagy volt a helyi lakosság körében a xenofóbia?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
23 europan kivuli orszag, egyetlen helyennereztem hogy nem latnak szivesen az pedig a sajat"hazam" Magyarorszag.
2021. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Igen, volt.
2021. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez jellemzően azokkal történik meg a miénktől jelentősen eltérő kultúrájú országokban, akik képtelenek alkalmazkodni, valamint mindenhol ugyanazt várják el. Én Indiától Marokkón át Gambiáig mindenhol megtaláltam a hangot a helyiekkel, pedig voltam azért necces országokban.
2021. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Madzsarisztan.
2021. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nem is kell ehhez kontinensnyi távolságra utazni. Elég mondjuk Barcelonáig menni, ahol egy nyilván kisebbségben lévő , de elég hangos csoport nem rejti véka alá, hogy utálja városa elturistásodását. Ez persze nem klasszikus xenofóbia, inkább a tömegturizmussal járó negatív hatások fűtik a jelenséget, de attól még létezik és olykor kellemetlen tud lenni, amikor - hogy ne csak egy várost pécézzek ki - látványosan le sem szarnak mondjuk egy ősprágaiak által látogatott krimóban. Ne tegyünk úgy tehát, mintha mindig minden esetben az utazó lenne az egyetlen felelős az ilyen negatív tapasztalatokért, mert ennél egész egyszerűen bonyolultabb a világ.
2021. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Athénban elmentünk egy szórakozóhelyre, ahol nem volt más turista. Odajött egy faszi, és közölte, hogy ha nem vagyok görög, akkor el lehet innen húzni a francba.


Rómában több helyen is iszonyú bunkók voltak a pincérek. Kb azt éreztették, hogy örülj neki, hogy ott ehetsz náluk.

2021. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
@5 Ezek nekem azok a dolgok szoktak lenni, amiket 10db helyi kifejezés a repülőn való megtanulásával át lehet hidalni. Az általános attitüd szerintem fél pillanat alatt átvehető, simán cimbiztem ultranacionalista írekkel Dublin legolcsóbbnak tartott putri kocsmájában, azon röhögve, hogy én bizony kértem egy kávét, a pultosnak meg fogalma sem volt, hogy hogyan működik a gép, mert itt ilyet nem isznak.
2021. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!