Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vonatra helyjegyet tudok úgy...

Vonatra helyjegyet tudok úgy venni, hogy a menetíránnyal ne háttal üljek? És mennyire gyakori az, hogy egy hosszabb útazás során a menetírány akár töbször is megfordúl?

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Átülhetsz máshová, ha háttal ülnél... Az a lényeg, hogy a kötelező helyjegyes vonaton _legyen_ helyjegyed... De ha van üres hely máshol, simán átülhetsz...
2022. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan most már a marokkói sivatagban közlekedő buszokra is lehet ülőhelytérkép alapján , a MÁV-Startnál szó sincs ilyesmiről. Tehát lutri, de ha nincs tele a vonat, nyugodtan ülj át máshová - igaz, ha jön valaki , akinek oda szól a jegye, at kell adnod a helyet.


A magyar minőségi távolsági hálózaton menetrend szerinti irányváltás csak Budapest-Keletiben van a néhány átmenő vonatnál.

2022. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha személyesen veszed a jegyet, akkor kérjed úgy. Tőlem mindig megkérdezték, amikor még vonatoztam, hogy hova szeretnék ülni.
2022. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha felszállsz a vonatra és megtudod, hogy az ülésed menetiránynak háttal szól, a közelben keresel egy megfelelő helyet és ha jön valaki, megkérdezed, hogy esetleg nem-e cserélhettek, ha ragaszkodik a helyéhez nincs mit tenni át kell adni.

Ahogy fentebb írták, előfordulhat az útvonalban menetirány váltás. Leginkább a nemzetközi vonatoknál (a kelet-nyugat irányú nemzetközi vonatoknál, ezek általában a Keletiben váltanak irányt; a RegioJet Adriai vonatai Kelenföldön; a Helikon InterRégiók Cellben, a Szombathely-Zeg vonatok Zalaszentivánon váltanak irányt.

És, hogy miért lenne bonyolult térkép alapú helyválasztást csinálni? A szerelvényeket folyamatosan forgatják, így te lehet kinézel egy menetiránnyal megegyező helyet, de ha közben valamiért megforgatják a szerelvényt, vagy cserélik a kocsit, nem biztos, hogy ugyan olyan lesz a számozás.

2022. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Így van, kérj meg valakit a cserére ha nagyon nincs hely. Én szivesen cserélek ha valaki megkér. Nekem 8 hol ülök, az a másik szék is oda megy :D
2022. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem a MÁV app-ban veszed, akkor kijelölheted előre az ülőhelyedet.
2022. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 de ott csak azt tudod kiválasztani, hogy ablak,(közép),folyosó, illetve asztal mellé akarsz-e ülni. Esetleg még azt lehet megpróbálni, ha weboldalról veszed a jegyet, hogyha helyből indul a vonat és már korábban beállítják a szerelvényt, keresel a végében (vagy számozott kocsik esetén a legnagyobb számú kocsiban) egy számodra megfelelő helyet és az az mellett lévő ülést megadod, hogy a mellé szeretnél foglalni, nagy valószínűséggel arra adja a jegyet, de ha jól emlékszem már fizetés előtt írja a helyfoglalás adatait. Appban nem tudsz helyet keresni, de fizetés előtt szintén írja az ülést. Pénztárból nem tudom működik-e ez.
2022. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
4-es, azért ne legyen már egy megugorhatatlan szervezési feladat állandó szerelvényeket rotálni. Nyilván van néhány kis kocsiszéria, amelyeknél nem lehet garantálni műszaki okok esetén a pontos cserét, de ezeket lehet külön jelölni a rendszerben. Másképp fogalmazva nem a kivételekhez kellene igazítani a szabályt.
2022. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Félreértettél.

Pl. a RegioJet-nél kiválaszthatod a konkrét ülésedet + a kényelmi funkciókat.

2022. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok és a 6-os nak írtam.
2022. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!