Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti, akik életük során szinte...

Ti, akik életük során szinte minden megspórolt pénzeteket elutaztátok; megbántátok?

Figyelt kérdés

Szakdoga ötlethez gyűjtök adatolat, hogy pontosan mi legyen a nullhipotézisem.


Légy szíves írd le azt is, hogy hány éves vagy. Esetleg még azt, hogy hány helyre jutottál el. Köszönöm!



2019. febr. 16. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sok pénzt költöttem utazásra de soha nem bántam meg. Nagy bulik voltak. Sok helyen voltam, nem tudnám most megmondani. De egyértelműen újra ugyanígy csinálnám.
2019. febr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Sokáig nem engedhettem meg magamnak, hogy utazzak. Már elmúltam 35 éves amikor végre elértem álmaim utazását ami igencsak sok pénzbe került. De soha 1 pillanatig nem bántam meg. Annyira nem, hogy most már évente 1 millió forintot költök nyaralásra. Nem vagyok gazdag, még nagyon jól fizető állásom sincs. Csak az évben rengeteget túlórázom, és sokat spórolok, hogy évente 2 hétre elmenjek álmaim nyaralására. Nem dohányzom, nem iszom, csak különleges alkalmakkor megyünk étterembe, nem veszek felesleges dolgokat, így szépen összelehet gyűjteni a pénzt.

Eddig 4x voltam Thaiföldön, voltam Vietnamban, Kambodzsában. Most az úticél Kína, és Sri-Lanka.

46/N

2019. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg. De ehhez az is kell, hogy nem kerültem még olyan élethelyzetbe, amikor az a pénz hiányozna, illetve mindig figyelek arra, hogy legyen egy bizonyos összegű megtakarításom (ez utazáshoz sem árt egyébként a váratlan helyzetekre). Kb 40 országban jártam eddig, Afrika kivételével minden kontinens megvolt. 23 évesen kezdtem, ahogy elkezdtem dolgozni egyetem után, most 30 vagyok (nő).
2019. febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, na igen, a spórolt pénz nálam fix, most olvastam el normálisan a kérdést. Olyat viszont ismerek, aki még akkor is Ázsiába ment nyaralni, amikor a vállalkozása a csőd szélére került, mert látott egy olcsó repjegyet és nem bírta kihagyni...
2019. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29/F, eddig 67 országnál tartok. Dehogy bántam meg. Pénzköltést eddig akkor bántam meg, amikor vettem 1-2 drágább ruhát vagy elektronikai cuccot. Na, azokra nem érdemes egy fillért sem költeni. Nagyjából 5 éve radikálisan élményközpontúan költekezem. Az utazás ennek csak része, azóta hőlégballonoztam, ejtőernyőztem, vezettem tankot, látogattam atomerőművet, satöbbi. Utazásra sosem pazarlás költeni, emellett persze az azért cél, hogy folyamatosan legyen kb 6 havi jövedelemnek megfelelő megtakarításom, tönkremenni nem szabad nagyon rövidtávú dolgok miatt, erre anno megtanított az az időszak, amikor pókerből éltem. Viszont a 6 hónapból lejjebb tudok adni ideiglenesen utazás miatt, mint ahogy azt már tettem is, amikor egy Észak-koreai út miatt hozzá kellett nyúlni a megtakarításaimhoz.
2019. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

max azt banom meg hogy nem tobbet utazom, en is evi 1M korul koltok utazasra, iden 1,5M de most hoszabb lesz, volt olyan utam ami 8 honapig tartott

Az utazas a vilag legjobb dolga nincs nala jobb.

44/F es 23 orszag

2019. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

38 éves vagyok, családos, és külföldön élünk.


Már fiatalként minda ketten a párommal sokat utaztunk, megismerkedésünk elött is. Ö inkább Àzsia irányába, én USA...

Aztán közös életünkben már sokat utaztunk mindenfelé, leginkább kikapcsolódásos nyaralásra, pl Maldív, Karib térségbe többször, Kanári szigeteken is többször, hajós utazások. Már az utobbi pár évbe gyerekeinkkel.


Albérletben élünk, és habár van megtakarításunk, de az itt egy lakás vásárlásnál szinte semmit nem számítana. Ha pedig egy óriási hitelre veszünk házat annak még a fentartása is sok. Most házban élünk, de ha fütés vagy akármi más probléma van a tulajnak kell fizetni minden javítást. Vagy is ha házunk lenne akkor valószínü az éves kb 45 ezer € nem utazásra hanem házkörüli teendökre menne el... Èn mi nagyon szeretün nyaralni.

A gyerekeink is, így pl a jézuskától azt kérték, hogy nyaralni mehessünk... De a nagyobbikom most szülinapjára is azt mondta, hogy nem kér mást csak utazzunk el valahova...

2019. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Kimegyek tépek egy kis zöldet és máris utazok a csodaországba.

Nem bántam meg a lovét, mert megéri utazni.

2019. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát már én is elutaztam egy kis lakás árát :-D Eljutottam Ausztraliába, Ázsiába, az volt az álmom. Soha nem bantam meg, ma is így csinálnám, bár kaptam érte a szüleimtől. Amit megbantam az pont egy csomó felesleges ruha, CD és ki tudja mi, na azért kár volt. Élmenyért, utazásért bármit!!
2019. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés ez igy, még azért nem a halalos ágyamon fekszem, hogy megbantam volna :)

Mondjuk en nem mondhatom, hogy minden sporolt penzem utazasra költöttem, mert eddig lakashitelt fizettem, tizenpar orszagban jartam csak eddig, na de most futott ki a hitelem, szoval mostantol... Pont azt tervezem, hogy ezt a nagyszerű esemenyt egy utazassal fogom megünnepelni :)

2019. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!