Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért akarnak olyan sokan...

Miért akarnak olyan sokan légiutas-kísérők lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok emberről hallottam, hogy az az álma, hogy stewardess legyen, de mi viszi rá a lányokat (és mostanában nagyon sok fiút is), hogy légiutas-kísérő legyen?

Sokan jönnek azzal, hogy szeretnek utazni, de ez nyilván hülyeség, hiszen csak a kép belsejét látják meg max a felhőket. Állítólag nem jó munka, mégis mindenki az akar lenni. Miért?


2010. szept. 8. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert el lehet vele jutni a világ olyan pontjaira ahova nem biztos hogy egy átlagember eljut. és az egy dolog miközben dolgoznak csak a gépet látják, de azért van szabadidejük is, van úgy hogy az adott országban töltenek egy napot, na meg a légiutaskísérők amúgy is nagy kevdezményt kapnak a repülőjegy vásárláskor. tehát szabadidejükben olcsón eljuthatnak bárhova. na meg azért akárhogy is izgalmasabb mint bolti eladónak lenni..
2010. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert sokan nem látnak tovább az orruknál és elhiszik, hogy ez egy álommeló. Amúgy nem igaz, hogy csak a gép beljesét látják, mert vannak olyan munkák, amiknél adott országban kell alduni. Persze ezek csak egy estések és jobbára arról szólnak, hogy későn, valszínű már a 2. vagy a 3. út után megérkezik a gép és már csak másnap korán jön vissza. Amúgy légitársasága válogatja, hogy milyen légutaskísérőként dolgozni, de szerintem nem olyan laza meló, mint amilyennek kívülről látszik.

Ja, a tesóm a malévnál csinálta fél évig. Az utazást élvezte, de ez is csak egy meló volt és a cégtől, meg az emberektől besokalt.

2010. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az alkalmazott+család évente ingyen repülhet Európában bárhová.

Három évente pedig tengerentúlra.


Ez elég indok? Nekem elég lett volna, de lebeszéltek a szüleim. Most meg a végén mégis turizmussal foglalkozom, de a repülés jobb lett volna ennél.

2010. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, pár éve még szintén gondolkodtam azon, hogy megpróbálom, de végül lemondtam róla. Egészen egyszerűen csak azért, mert fontosabbnak tartom egyelőre, hogy legyen egy diplomám, amivel 50 évesen is eltudok remélhetőleg helyezkedni. Imádok repülni, ez nem is kifejezés rá, szeretek emberekkel foglalkozni, így aztán úgyérzem élvezni tudnám a munkát, akkor is ha igazán világot nem láthatok. A másik hasonló dolog amit szívesen kipróbálnék az a hajózás. Az sem álommeló, még is egy olyan dolog, amit fiatalon 1-2 évig szívesen csinálnék, mert egyszer mindent ki kell próbálni, tapasztalatot szerezni! :)
2010. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert régen, amíg egy-egy vonalon hetente egy vagy két gép járt, és a célállomáson szállodai ellátással várta meg a légiutas-kísérő a gép visszaindulását, tényleg álommeló volt. Manapság legfeljebb a repülőgép belsejét, meg a repterek tranzitját látják.
2010. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennek sok oka lehet. Van, akit az utazas motival, van, aki szereti az olyan munkat, ahol emberekkel kell foglalkozni, van, akinek pedig nincs mas akar atmenetileg, akar veglegesen es ez egy idealis szakma olyan szempontbol, hogy csak egy tanfolyamot kell elvegezni, nem pedig x szakon kell hozza egyetemet vegezni. Nekem a sogorom volt utaskisero par evig es annyira megutalta, hogy repulon utazni sem akar azota. O azert hagyta ott, mert ugy erezte, hogy neki kreativabb munka valo, ahol nem minden nap ugyanazt a par mondatot kell elmondania es megkerdeznie, hogy kavet vagy teat ker az utas. Szoval gondolkodni nem nagyon kell, uj dolgot nem tudsz letrehozni es ez van, akit nem elegit ki emiatt hosszutavon. Egyebkent tenyleg toltenek az adott celorszagban idot, nemcsak a gepet latjak belulrol, de nem sok idot toltenek ott (kb. 1-2 napot kapnak, az az uticeltol is fugg meg a jaratoktol). Nem olyan, mint egy nyaralas. Gyujthetik a kilometereket is, de sokaig tart osszegyujteni annyit, hogy abbol ingyenes ut jojjon ki. Szerintem nem akar mindenki az lenni, mert amig egyedulallo vagy, nagyon izgalmas munka lehet egy darabig, de ha valakinek pl. gyerekei vannak, nagyon nehez megoldani, hogy anya elmegy 3 egesz napra es jet lagtol dog faradtan csak arra van ereje otthon, hogy bedoljon az agyba, aztan kezdodik elolrol. Szoval szerintem jo szakma annak, aki adott tipusu ember es foleg, ha nem varja otthon senki.
2010. szept. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!