Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen utazotaskat vegyek?...

Milyen utazotaskat vegyek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tanacstalan vagyok.Nem tudom milyen borondot vegyen.Szovetet v.kemeny falut?Szamzarasat v.lakatosat?Mindket tipusrol hallotattam jot es rosszat.Repules utan nem szeretnem osszeverve visszakapni a borondomet.
2010. szept. 17. 07:48
1 2
 1/13 LunIstar válasza:

a lakat sztem jobb választás.

Utaztunk kemény burkolatúval és gyöngyvászonnal is, rakodója válogatja. Bár ha tutira akarsz menni, akkor kemény falú, mérd meg tutira, és fóliázd le otthon (bár ilyenkor ciki ha a reptéren kell átpakolnod a plusz kilók végett)...


A sarokdísz fém lemezkét meg 1-2 alkalom után úgyis elhaygod valahol...

2010. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Na én is pont ezeken törtem a fejem, mert 1 hét múlva repülök.


Én erre jutottam:

Vettem egy nagy(70cm) szövet bőröndöt, ami sima zipzáras, mert egyrészt értéket nem teszek bele, szóval tőlem nyugodtan kinyithatják, viszont így elkerülőm hogy szétberheljék a számzárat! Teszek rá egy sima karabinert, így nem fog széthúzódni.


Kézitáskának most csak egy sima hátitáskát(sulis) viszek, de ha kint lesz olcsón, akkor szeretnék venni egy keményfedelűt, hogy ne keljen félni, hogy összetörik a szuvenír cucc(pohár stb.). Szóval kézinek szerintem jó a kis keményfedelű, csak itthon sokallom az árát. Gagyit meg nem akarok.

2010. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem ne kemény falut vegyél mert már egy barátom járt ugy hogy kipengetett 30 ezret egy keményfalura aztán a drága reptéri rakodók ugy odavágták valaminek hogy behorpadt. Szövetes legyen és lakat legyen rajta. a fóliázást kicsit feleslegesnek tartom mert annyira nem olcsó, utána meg lehet kihámozni belőle a böröndöt..
2010. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a keményfalú számzáras variáció vált be. Mostanában sajnos egyes reptereken a "szarkák" kedvelt módszere a cipzáras böröndöknél a cipzár-rész felhasítása...
2010. szept. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen de ha a zipzár nincs lelakatolva, vagy számzárral összefogva akkor minek vágnák fel? Vagy akkor is szétvágják??
2010. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A lakat/számzár nem véd a szétvágástól... Ha körbehasítják, akkor boldogan tudnak turkálni benne.
2010. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vegyél Loui Vuitton bőröndöt, 10 éves garancia van rá, azt dobálhatják.0
2010. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ok, de én azt kérdezem, hogy ha nincs lezárva a zipzáras, tehát könnyedén nyitható akkor is szétvágják??

Mert én direkt ezért vettem sima zipzárasat, hogy ne rongálják meg.

2010. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Múltkor volt a tv-ben, hogy hogy bontják fel egy pillanat alatt a bőröndöket, mindegy, hogy számzáras vagy lakatos, mert a zippzár ugyanaz. Egy tollal "felbontják" vagy felfeszítik (nem tudom mi a szakszerű kifejezés) a zippzárt és onnantól bármi kipakolható. Aztán arra a részre húzzák a zippzárt, az bezár és nem is látszik, hogy megbuherálták a bőröndöt. Aztán meg lehet csodálkozni, hogy hová lett a cuccunk.
2010. szept. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nincsen rajta számzár,lakat, akkor "csak" kipakolják. Viszont egy keményfalú, cipzár nélküli számzárassal nehezebb a tolvajok dolga.
2010. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!