Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki utazott már Horvátországba...

Aki utazott már Horvátországba, Rab szigetre tudna írni tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Babával mennénk és nem tudom hogy működik a komp, egy helyen lehet csak átkelni ugye? Nem beszélünk igazán nyelveket, ezért kicsit tartok az úttól.

2022. jún. 10. 19:54
 1/4 anonim válasza:
92%
Mi is oda tartunk a nyáron az akkor másfél éves gyerekünkkel. Én beszélek németül, illetve alap angol. Szerintem az nem árt, ha van nálatok egy ilyen “kapd elő” szótár. Vagy internet és google, mert azért pl csak kell kérni jegyet a kompra, vagy útbaigazítás, szállással kapcsolatban, egészségügy stb. Jó ha van. Utasbiztosítást mi fixen online kötünk az aegonnál, de akár egy postán is tudtok. Szerintem ez is fontos, ha gond van legyen kit hívni MAGYAR számon!! Sajnos már nagyon régen voltam arrafele nyaralni, de anno 2 komp közlekedett, fél óra volt kb az út. Most amiket olvastam valószínű rendesen odafigyelnek erre, több a járat, de még ha fél óra is azt mondom ha van klíma a kocsiban akkor kibírható. Illetve arra figyeljetek, ha tudtok ne turnusváltáskor foglaljatok szállást.. pl hétvége. Sokan akkor vannak utakon, akkor mennek, így hosszú a sor mindenhol. Akár autópàlyán..Illetve, napközben is jobb ha nem délben értek a komphoz a negyven fokban. Ezek csak tippek saját tapasztalaton alapulva. Ja és még valami, ha tudjátok választani akkor autópályán a kártyás fizetést válasszátok, mert ott km-eket spórolhattok a dugókkal,
2022. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Engem elRabolt a gyönyörűsége 😜
2022. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok úgy belőni az érkezést, hogy a komphoz vagy esti órában vagy nagyon reggel érkezzetek, de délelőtt és délután 14-17-ig nagy lehet a várakozási idő és iszonyú kellemetlen. Mi megálltunk út közben bámészkodni, aztán a 40 fokban ültünk másfél órát. Babával is érdemes amúgy maga a sziget, vannak homokos strandok is, a víz pedig kifejezetten sekély. Érdemes olyan babakocsi vinni, ami ilyen összecsukható, mert maga a város jól járható babakocsival, de vannak olyan emelkedő részek, ahol kicsit kiállnak a kövek, ezért érdemes egy hordozóval is készülni.
2022. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Érkezni a komphoz olyan reggel 9 magasságában fogunk, de akkor lehet hogy kicsit előbb.

Köszi a jó tippeket, vasárnap reggel érkezünk, remélem az jó lesz!

2022. jún. 11. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!