Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha lemondom az Airbnb szállást...

Ha lemondom az Airbnb szállást, a házigazda kapja a pénzt?

Figyelt kérdés

Másfél hónapra foglaltam szállást, és sajnos csak 30 napon túl térítenek vissza, a 30 nap befizetett pénz elveszítem.


Ilyenkor akkor a házi gazda kapja meg azt a pénzt ugyanúgy, vagy az Airbnb?


Köszönöm.


2022. aug. 19. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom te milyen nyelven írtál de nem magyarul,az biztos mert semmi értelme annak amit írtál.
2022. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, ez neked miért érdekes, a pénzed így is, úgy is elveszett.

De feltehetöen részben egyik, részben a másik fél kap belöle, mert mindkettönek jövedelemkiesés. (Ha ott vagy, akkor sem csak az egyik kapja a pénzt, hanem megoszlik közöttük)

2022. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

1-es: lefordítom:

A kérdezö ezelött másfél hónappal lefoglalt egy szállást.

Ha 30 napon belül mondja le, akkor kap vissza belöle, utána az egész összeget elveszíti.

A problémája, hogy ilyen esetben a befizetett összeget ki kapja meg, szállás tulajdonosa, vagy az Airbnb.


Maga a kérdés szerintem értelmetlen, mármint hogy miért érdekes számára.

2022. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mihez képest 30 napon belül? Általában úgy van megadva hogy x napon kívül ingyen lemondhatod. Olyan nincs hogy 30 nalon belül mondhatod le ingyen.
2022. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem, és nem.


Azt tudni kell, hogy minden szállásnak egyéni lemondási/visszatérítési feltételei vannak, amit gondolom a házigazda határoz meg. Például valahol van olyan lehetőség, hogy "Ingyenes lemondás 48 órán belül."


Viszont amit én foglaltam szállást, ott ez nincs.

1 hete foglaltam egy szállást, a jövő héten mennék, 43 napra foglaltam. Az első 30 napot már levonta a számlámról, és ez nem jár vissza, és ha a foglalást megelőző nap mondom le, akkor a 13 napra visszajár a pénz, és azt már nem vonja le.


A kérdésem az lett volna, hogy ilyenkor is megoszlik -e a pénz az Airbnb és a házigazda között, de igazából lényegtelen is, de amúgy meg gondolom biztosan.

2022. aug. 19. 17:32
 6/8 A kérdező kommentje:

Pontosítom: tehát az egyik lehetőség, ha a foglalást követően 48 órán belül lemondod a szállást, akkor teljes visszatérítést kapsz!


Nos, ennél a szállásnál nincs ilyen lehetőség, de a 48 órából amúgy is kiestem.

2022. aug. 19. 17:36
 7/8 anonim válasza:
Engem érdekelne a valós válasz, mert egy rokonomnak van pár airbnbje, és akkor tudnék foglalni nála, lemondom, megkapja a pénzt 100% és akkor visszaadhatná nekem, a foglalási számai meg akkor nőttek. De gondolom én is, hogy valszeg megoszlik a pénz.
2022. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerined az airbnb ingyen közvetít szállásokat?
2022. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!