Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Kirándulás céljából utaznék...

Ha Kirándulás céljából utaznék pl.Szlovákiába,sok a szép kilátás, ráadásul kutyával/ő a legjobb barátom/ akkor kell-e nekem vagy neki útlevél? Magyar állampolgár vagyok ha ez számít vmit. Ha kell a kutyának akkor hol lehet beszerezni? Thx

Figyelt kérdés
2022. aug. 30. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2022. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Határátlépéshez kell a kutyának kutya útlevél. Az állatorvosnál lehet igényelni.

Szállást nem tudom, hogyan akarod megoldani, de keresni kell olyan szállást, ahol fogadnak kutyával.

2022. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Szlovákiában tömegközlekedési eszközökön kötelező a póráz és a szájkosár is. Vonaton féláron utazik a kutya, de a fülkében velünk utazók hozzájárulása szükséges, ahhoz, hogy kutyánk velünk utazhasson.


A Magas Tátra Nemzeti Parkban nem megengedett a kutya. A hegyekben azonban olyan kevés ember él, hogy a póráz nélküli kutya senkit nem zavar a túráink során. A vadon élő állatok miatt azonban fontos, hogy a kutya minden szituációban behívható legyen.


Szlovákiában még nem elterjedt, hogy éttermekbe kutyát vigyünk, és nem is megengedett. Esetleg néhány esetben tehetnek kivételt.

2022. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyának kell útlevél hivatalosan, egyébként meg tőlem a kutya sem kérte soha. De mindig nálam volt. Neked elég a személyi igazolvány, de azt sem szokta senki nézni. Állatorvos ad ki útlevelet a blökinek, feltétele a chip. Talán 6000 Ft volt az útlevél pár évvel ezelőtt.
2022. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. aug. 31. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!