Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Sátrazó, sátorozók, írjatok....

Sátrazó, sátorozók, írjatok. Amilyen időjárás mostanában van itthon, ilyen viszonyok között milyen lenne sátrazni? Inkább csak "keményeknek" való/javasolt?

Figyelt kérdés
...mert én nem bírom a hideget, de szeretnék sátorozni menni. Kibírnám? Ráadásul ez lenne az első alkalom. És egyedül mennék.

2022. nov. 22. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Kétségtelen, hogy a sátrazás nem pihe-puha paplanhoz szokottaknak való, de hozzá lehet szokni, és megfelelő felszereléssel szinte komfortossá tehető. Jó hálózsákban még meleged is lesz. Vannak olyanok is, amelyik a külső nagyon sok mínuszban is megvédenek a didergéstől.

Ha nem vándortúrára indulsz, akkor a felállításával, bontásával sem kell sokat bíbelődni.

2022. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Alaszka- na ott aztán kemény sátrazni! :)))
2022. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hálózsák és sátor van. Meg még pár dolog.
2022. nov. 22. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ez attól is függ milyen sátor. Ha kínai sátor az szívás, ha mountain trekking sátor akkor azzal el lehet lenni. Általában véve egy jobb minőségű Dechatlonos már megteszi, de mindenképp legyen egy felfújható matracod, ha pro vagy, akkor olyan aminek bevonatos a teteje és úgy nem fog fázni a derekad. Én rá szoktam teríteni még egy pokrócot és úgy a hálózsák, az már elég lesz. Plusz alváshoz pulcsi, nem lesz vészes ;)
2022. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A sátor Zulu Pongola 2. Nem kínai szerintem, nem is Decathlon. Olyan felfújható matrac is van.


Te nagyon biztató vagy, de szerintem magadból indulsz ki. :)

2022. nov. 22. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Hey hoo, előző vagyok ;)


Sátraztam már ultra fázós, nagyon vékony hölggyel, egy rakás 7-8 éves gyerekkel (unokatesóim), meg az elkényeztetett ficsúr (<3) legjobb barátommal. Eddig senki sem panaszkodott, szóval ha felkészülsz rendesen, akkor nem fogsz kockásra fagyni :) szóval hajrááá, ha bármi kérdésed van privátba segítek szívesen.

2022. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. nov. 22. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha full kezdő vagy, akkor ne télen kezdd el és ne egyedül.
2022. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Full kezdő vagyok.
2022. nov. 23. 06:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdés az is mit értünk sátrazás alatt. Ma már vannak felfújható derékaljak, vastag hálózsák, remek sátrak.


Én szoktam úgy sátrazni, hogy konkrétan a benti vendégágyként funkcionáló matracomat viszem pi, arra megy egy pléd így nem hideg, és volt már hogy konkrétan a paplanomat vittem ki meg a párnámat :D Igaz ez autótól nem nagy távolságra volt.


De olyan is volt, hogy simán csak egy réteg polifoam volt alattam meg egy hálózsák, hát az mondjuk nem volt túl kényelmes, de pár nap után lesz olyan fáradt az ember hogy így is elalszik.

2022. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!