Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm volt kint a...

Egy ismerősöm volt kint a nyáron Romániában, amikor is lerobbant egy idegen faluban azt mesélte nagyon rendesek,barátságosak, segítőkészek de igen szegények voltak nagyon sokan rosz állapotú házakban laktak. Hol lehetett ez a hely?

Figyelt kérdés
Sajnos nemtudom már megkérdezni de érdekelne esetleg van ötletek? Ha jól tudom nem volt túl messze a határtól talán max 100-200km nagyon jól esett amiket mesélt nyáron tervbe van kiutazás pár napra szívesen meglátogatnám azt a falut, települést
2022. nov. 25. 23:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudtok még ilyen helyet? Nektek volt már pozitív tapasztalat?
2022. nov. 25. 23:43
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jól esett amiket mesélt hogy hiába voltak nagyon szegények rögtön segíteni akartak, hívták be kávézni stb
2022. nov. 25. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Többszáz falu van a határ 200 km-es körzetében. Kb. bármelyik lehetett.
2022. nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakorlatilag bármilyen kis faluban előfordulhat a világban , nyilván kulturális különbségek és tapasztalatok függvényében változik ez, de nem kell hozzá Romániához sem utazni.
2022. nov. 26. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Feltételezem magyar többségű falu volt. Ilyeneket főleg a határ mellett találhatsz (Bihar, Szatmár esetleg Szilágy megye) valamint Székelyföldön (Maros, Hargita és Kovászna megye) az előbbi túl közel, az utóbbi túl távol van, úgyhogy én a Kalotaszegre tippelek. Ez egy kis tömbmagyar terület Kolozs megyében és kb 120-150 km-re van a határtól. Én a helyedben ott próbálkoznék.
2022. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Azért van pár száz falu Romániában, ami a határtól 100-200 km-től van.

De szerintem Románia északi részén lehet, talán Bihar, vagy Szilágy megyében.

De egyébként én Erdélyben voltam, Hargita megyében, na ott tényleg nagy szegénység uralkodik, de ez rohadt messze is van a határtól.

2022. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!