Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hajós úton (cruise ship)...

Hajós úton (cruise ship) mennyire érezni, hogy hajón vagyunk? Aki amúgy nem hányós buszon, sem hajón, nagyobb hullámoktól rosszul lehet?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz az esküvőnk és nászútnak egy ilyen hajóutat szeretnénk a Földközi-tengeren.

Eredetileg Balti volt, de ott gyakrabban vannak viharok és félek az ilyesmitől.

Nem magától a hajótól, vagy az elmerüléstől, hanem, hogy rosszul leszek ott fent és amíg ki nem kötünk, nincs megállás.

Nyílt tengeren, egy ilyen nagy hajón mennyire érezni a hullámokat? Gyakori, hogy rosszul vannak rajta? Nyáron, a Földközi-tenger mennyire “vészes”?

Nem voltam még rosszul semmilyen közlekedési eszközön. (Busz, vonat, repülő, autó stb.) Hajón sem még, de eddig csak a Balatonon hajóztam és egyszer egy 50 percen kompúton az Adrián.


2023. márc. 3. 07:44
 1/4 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk mindig hullámos volt az óceán, de csak 1 nap reggel lehetett jobban érezni. Semmi gond nem volt, nem voltunk rosszul. Még érdekes is volt.

Eleve csak 1v 2 nap tengernap van amikor ez napközben szóba jöhet, amúgy éjjel megy a hajó. Tök jól, mélyen aludtunk mindig.


Nem vetném el a balti utat sem, mert gyönyörű. Mi mindig 30 fok napsütéssel voltunk északon.

2023. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vetném el a Balti-tengert. Május vége/június elején semmi vihar nem volt. Földközi-tengeren nyáron-szeptemberben még nem találkoztam olyan hullámzással ami zavaró lett volna. Egyszer tavasz végén, de az is csak olyan volt, hogy jééé, mozog, de nem dülöngéltünk a folyosón, mely hasonlók. Alvásban nem zavart.
2023. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért érdekel, hogy rosszul leszel-e? Hányni lehet a hajón is. És tartsd szem előtt, hogy minél drágább a nászút, annál boldogabb lesz a házasság. Tehát ne érd be egyszerű ablak nélküli belső kabinban a fedélközben. Nyugodtan nyissa ki a buxát a férj, tengerre néző panorámás lakosztály alatt ne érd be!
2023. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Ugye azt tudod, hogy minél magasabban vagy a hajón, annál nagyobb a kilengése?

Mellesleg nálunk nem csak egyik másik “nyitja ki a bukszát”, hanem közösen. De ez amúgy is nettó butaság. Ismerek olyat, aki nem is volt nászúton, de 10+ éve boldog házasságban él.

Amúgy azért érdekel, hogy rosszul leszek-e, mert nyilván nem akarom rosszulléttel tölteni az időmet és utálok hányni. De ki szeret?


Többieknek köszi!!:)

2023. márc. 3. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!