Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pozitív és negatív tapasztalat...

Pozitív és negatív tapasztalatok Egyiptomról?

Figyelt kérdés

Aki járt már Egyiptomban (Hurghada vagy máshol) milyen tapasztalataitok voltak?


Mindenre kíváncsi vagyok.

Mennyi óra volt a repülőút? Milyen volt a reptér(milyen ellenőrzés volt), transfer stb...

A szállodában lehet csapvizet fogyasztani?

Megérte odautazni? Stb.

Válaszokat előre is köszönöm.



#Egyiptom #zsebpénz #tengerpart #Hurghada #Fakultatív program, lehetőségek #Hotel, alkalmazottak
2023. ápr. 20. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én most Decemberben voltam az egyik barátommal Cairóban és Alexandriában.


A repjegy ugye drága, mert oda nem megy fapados, 100 volt fejenként oda-vissza. A pontos repülőidőre nem emlékszem, de olyan 3 óra körül volt Bécsből, ellenben a jegy olcsósága miatt, átszálásossal mentünk, szóval nem tudom pontosan megmondani, hogy mennyi idő oda eljutni, ezt majd a repülőtől függ.


Befele az orszégba nem volt valami nagy ellenőrzés. Ki kellett tölteni a repülőn egy angol nyelvű papírt, hogy hol fogunk tartózkodni, stb, leszállás után megveni a vízumot (Szigorúan amerikai dollárral), beálni egy sorba, ahol beletették az útlevélbe a vízumot, majd még egybe, ahol leenőrízték és már bent is voltál. Mi utána még a reptéren pénzt váltottunk (9000 egyiptomi fontot váltottunk egy hétre) és vettünk internetet. Viszont már ott kb percenként 2 ember jön hozzád, hogy valamivel lehúzhassanak. Utána mi eredetileg Uberrel akartuk elhagyni a repteret, de mint kiderült, az Uberesek nem igazán szeretnék oda járni, szóval taxival mentünk el, miután lealkudtuk felére az árat (30 dollárról, 15 dollárra). A nap végére értünk a szállodába, már lement a nap, de még venni kellett 2 dolgot: Vizet és WC papírt. A csapvíz az max arra jó, hogy lefürödj, még fogat mosni sem szabad vele, de mint kiderült, hogy maguk az egyiptomiak sem használják másra. WC papír pedig sok szállodában sincs, pl nálunk sem volt. A forgalom borzalmas, úgy kell átkelni az úton, hogy elindulsz és reménykedsz, hogy nem ütnek el.


Alapjáraton az egyiptomiak marha jó fej emberek, de azzal vigyázni kell, hogyha valaki oda megy hozzád, az tuti le akar húzni. Meg kell neki mondani, hogy nem és nem és nem. Viszont amikor én mentem oda valakihez segítséget kérni, az készségesen segített és pénzt se volt hajlandó elfogadni, szóval ez pozítiv csalódás volt. Amire fel kell készülnötök, hogy LE FOGNAK HÚZNI és át fognak verni titeket valamikor. Elkerülhetetlen, engem is sikerült, pedig tapasztalt utazó vagyok.


A közlekedést Uberrel oldóttuk meg mert az valami nevetségesen olcsó, a taxi meg ott húz le ahol csak tud. Ha nem beszél angolul a taxisod, be se szállj a kocsiba.


Pénz mindig legyen nálad. Alapból kártyát csak a reptéren fogadtak, sehol máshol, még bevásárló központban sem, de azért is legyen nálad pénz, hogyha le akarnak húzni, tudjál mit adni. Amúgy az egyiptomi fontot, az amerikai dollárt és az eurót egyszerre használják az országban, szóval (a vízum vásárláson kívül) mindegy melyik valuta van nálad. ELlenben mégiscsak az egyiptomi fontot javasolnám, mert azzal könnyebb számolni.


Mivel európai vagy, neked minden kb 3x annyiba fog kerülni. Nem csak azért mert lehúznak, hanem hivatalosan is, pl a piramosik bejáratánál.


A kajára nagyon figyeljetek oda, nyers kaját és zöldséget NEM esztek. Ha mégis, akkor lehet kapni a patikában valami borzalmasan erős hasfogót. Bemész a gyógyszertárba, rámutatsz a hasadra és már tudni fogják, hogy mit szeretnél. Azt direkt a túristáknak találták ki.


A zsebtolvajokra kell állítólag figyelni, nekünk ezzel bajunk nem volt, viszont mi minden hasitasiban tartottunk, ami mindig a szemünk előtt volt, hogy véletlen se legyen probléma ilyesmi tolvajlásból.


A visszafele út, legalábbis az egyiptomi reptér része BORZALMAS volt. Már alapból kijutni a reptérre egy csoda, becsekkolni ELSŐ ellenőrzés után lehet. Ott megmotoznak, átvilágítanak, kidobatják a vízeid, stb. Nem baj, átjutsz, nekünk valamiért nem lehetett online becsekkolni, tehát a reptérren kellett, de mindegy megvoltunk azzal. Utána, át kell menni még egy ellenőrzésen. Ismét átvilágítanak, megmotoznak stb. Semmi baj, ott vagyunk a váróban, megkeressük a kaput és fura, hogy kevés helyen lehet csak vizet venni. Találunk egy autómatát, veszünk 1-1 vizet (1200 forintért darabját...), majd megnyílik a kapu. Harmadik ellenőrzés. Kidobatják velünk a frissen vett, bontatlan vizeinket, barátom öngyújtóját is, bár az előző kettőnél nem kellett, kidobatnak MINDEN folyadékot, harmadjára is át a fém detektoron, táska harmadjára is átvilágítva, de legalább motozás nem volt. Utána egyből föl a repülőre és nem volt vízünk egész út alatt, azt a gépen kellett venni MÉG drágábban. Egyébként nem mi kaptunk különleges bánásmódot a reptéren, mindenkivel ez volt.


Összeségében nekem megérte elmenni, élveztem, jó emlékekkel gyarapodtam, de nem egy kezdő utazó barát ország. Én már tudtam, hogy mire kell figyelni, mikor kell lefizetni a rendőrt..........., kikkel lehet szóba állni, hova kell menni, stb. Ha valaki nem sokat utazott még életében, akkor vagy vigyen egy tapasztalt utazót magával, vagy ne menjen, vagy turista csoporttal induljon útnak.

2023. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
#1 Le a kalappal, hogy ilyen részletesen írsz az igazi Egyiptomról valakinek, akit már a kérdése alapján is csak az all inclusive-ban fekvés érdekel. Pár éve még én is ilyen voltam, de kiábrándultam a GYIK utazás kategóriájából.
2023. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Mi is eloszor megyunk Egyiptomba /Hurghada, Makadi/ junius végén, Bécsbol megyunk, oda 5 ora és vissza 3 ora 20 perc, én se értem miért van ennyi idokulonbség. Már rengeteget olvastam rola, csapvizet nem szabad inni, gyumolcsot és zoldséget lehet enni, állitolag nem csapvízzel mossák /gondolom 4* vagy 5*-os hotelbe mentek/. Ha mégis rosszul vagy, Antinal nevu gyogyszert kell venni ott, pár euro és érdemes haza is hozni belole.

A FB-on van az Egyiptom nevu csoport, érdemes csatlakozni, rengeteg beszámolo van.

Megvan már a konkrét hotel?

2023. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as, azért mert van ott időeltolódás.
2023. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Es Budapestről át kell szállni vagy nem?


Ugytudom 3 és 4 ora között van a repülesi idő

2023. ápr. 20. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, én ugy tudom, hogy nyáron nincs idoeltolodás, csak télen van.
2023. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik légitársasággal mész? Az EgyptAirnek csak kairói járata van, másnak lehet máshová is.
2023. ápr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fakultatív programos élményekre is kíváncsi lennék, köszönöm
2023. ápr. 21. 18:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Ugye mi mindent magunknak szerveztünk, de párszor helyi turisztikai ügynökségekkel mentünk ide-oda, mert kényelmesebb volt. Legtöbbször az Emo Tours-ot használtuk, de amúgy bármilyen ilyesmi ügynökséget tudok szívesen ajánlani, mert megpróbálnak tényleg jó élményekkel gazdagítani... gondolom kiélezett a verseny.


Mi nagyon el szerettünk volna menni egy helyi papirusz boltba, amint nem is bántunk meg, vettünk 1-1 igazi papiruszt (Nem történelmit, azokat tilos kivinni az országból, de ihgazi papiruszból készült, történelmi alapanyoggal festet művet, most is azt csodálom), ott elmagyarázták nekünk mi a különbség az igazi és a hamis papirusz között és miért használják mind a kettőt mind a mai napig. Meséltek titkos eljárásokról, miként készült régen és ma a papirusz, stb. Marha jó volt, főleg, hogy csak kettőnknek mesélték, egy ilyet nagyon tudok ajánlani.


Az egyiptomi gyapotot és az egyiptomi illatszereket most egy kalap alá veszem, mert igazából mindkettő egy kisebb átverés. Olyan mintha egy külföldinek magyaráznád, hogy milyen marha jó a tokaji aszú és a többi aszú hozzá képest egy trágyadomb. De ott még rátettek egy lapáttal, mert szét hazudta mindenki magát, hogy otthoni farmjukról szedik a gyapotot-illatot. Nem. Az illatok valóban nagyon jók, de mindenki tudja hogy marhára nem maguk termesztik ezt. Ellátogatni szerintem nem fáj, de nem egy kihagyhatatlan program.


Voltunk egy nílusi, 3 órás, hastáncos kajáláson, borzalmas volt, soha többet. 3 órából 2-ben csak végtelen mennyiségű tánc volt és nem lehetett kajálni, amikor meg lehetett végre, legalább egy órát álltál sorba. Pontosan, mire kajához jutottál, már rég le kellett szállni. Piát nem lehetett felvinni, de lehetett venni, 5000 forintba került a kis víz... Nem viccelek. Kuka sem volt, minden szemetedet a nílusba kellett dobni. Értem én, hogy arab ország, de legalább a turistáknak legyen valami szemeteskuka... (amikor az alexandriai világító toronynál voltunk, egy arab kisrác szó szerint a szemeteskuka mellől dobta be az üres kólásüvegjét a tengerbe, ez arra megszokott).


A quadozás a sivatagban nekünk 10/10 volt, de fel kell rá készülni, hogy utána egy alapos fürdés és hajmosás.


Mi voltunk piramisoknál és a szfinx-nél, nekem tetszettek, de nem valami nagy szám, ezt jelzem előre. Ott viszont szintén valahol valszeg le fognak húzni, ha nem figyelsz eléggé. Minket is sikerült pedig ismétlem, tapasztalt utazó vagyok. Nagyon figyeljetek oda, ha oda merészkedtek.


A tevegelés sem valami nagy szám, szerintem simán kihagyható.


Voltunk a gízai állatkertben, ami nekünk marhára tetszett. Bár ott is random odajönnek a takarítok, hogy adjatok nekik pénzt... Meg néha gyerekek... stb. mindegy, gondolom már párszor kifejtettem, hogy mennyire le akarnak húzni titeket, nem ecsetelem tovább. Maga az állatkert még jobb is mint pl a New Yorki, de tele lesz szeméttel (ez is), szóval erre érdemes felkészülni.


Alexandria egy nagyon történelmi város, nagyon más nincs is ott ami érdekes lehet egy turistának. Ha szereted a történelmet egy egynapos túrára érdemes benevezni. Nekem legjobban a könyvtár tetszet, ami tudom, hogy nem a történelmi könyvtár, túl sok közze ennek nincs ahhoz, de tényleg akkora volt, hogy nem tudtam nem ámulni és bámulni. Ahogy tetszett a világítótorony és a föld alatti sírkamrák is. De ezek nem olyan dolgok ahol órákig el tudsz lenni.


Az egyiptomi múzeum hatalmas és érdekes, DE sajnos tárletvezető nélkül felesleges bemenni. Alig van valahova valami kiírva, szóval ne essetek abba a hibába mint mi, hogy anélkül mentek oda. Egyébként olyannyira hatalmas az a múzeum, hogy 6 óra alatt csak a felét tudtuk bejárni, Túravezető nélkül.


Amit még utoljára megemlítenék az a barlangtemplom, ami a nyomornegyeden át vezet. Maga a nyomornegyed érdekesebb mint a templom, VISZONT... NEM érdemes oda egyedül menni. Tipik az a hely, ahol te nem akarsz még nappal sem sétálni. És magát a templomot nem tudod máshogy megközelíteni csak keresztül a nyomornegyeden. Jha, és ne Uberrel menjetek oda, mert míg bevinni bevisz titeket valaki, kihozni már senki nem fog onnan. Kérjetek meg egy helyit vagy valami, mi is csak a szerencse miatt jutottunk ki onnan... Nem szerencse, egy iszonyat jófej helyi miatt, akinek a nevét sem tudom, de örökre hálás leszek neki.


Asszem az érdekes ennyiek, ha van kérdésed nyugodtan feltheted, remélem tudok majd még segíteni.

2023. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, milyen volt Egyiptom?
2023. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!