Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ennyire drága mióta lett...

Ennyire drága mióta lett Mexikó?! Összevetettem két-két város árazásait Mexikóban ill. Japánban és Japánhoz képest Mexikó városai semmivel sem voltak olcsóbbak. Eddig úgy tudtam Mexikó nagyon szegény ország, Japán pedig a legdrágábbak egyike! Most...

Figyelt kérdés

Most akkor már Mexikó is megfizethetetlen lett?!


(Közbevetés: vagy csak mi magyarok szívunk, hogy a folyamatosan romló gazdasági helyzetünk miatt már minden más egyéb mellett az utazás is - bármely célországot nézzük - drága lett?)


Numbeo: cost of living comparsion alatt vetettem össze az alábbi (kifejezetten NEM FŐ) városokat:


San Luis Potosi


San Miguel De Allende


Ezekkel szemben pedig:


Kyoto


Niigata


Meglepő, hogy az árazásokat alaposan átböngészve arra a következtetésre jut a felhasználó, hogy - majdnem - azonos szinten állnak ezen városok. A drága Japánhoz képest Mexikó egyáltalán nem olcsó! Magyarul a szintén drága repülőjegyekkel együtt az ott tartózkodás mindkét célországban nagyon drága. (Engem legalábbis nagyon meglepett!)



2023. okt. 3. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy barátom is ezt mondta, hogy sok minden nagyon drága ott, van ami nem is kapható. Úgy 8 éve mondta ezt, mikor ott járt. Többször is járt ott amúgy.

Tehát már 8 éve is drága volt, de hogy pontosan mióta az, azt nem tudom.

2023. okt. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem vannak mexikói ismerőseim és ők azt mondták, hogy a nagyobb városokban valami borzalmasan drága az élet, míg mindenhol máshol pedig nevetségesen olcsó (legalábbis a városiak számára). Bár én még sosem voltam Mexikóban, ezt az információt csak tovább adni tudom.
2023. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
En ot eve voltam Mexikoban hatizsakosan, egyaltalan nem volt draga.
2023. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi 2016-ban voltunk ott, nem hátizsákosan, de nem is irodával, nekem nem tűnt fel, hogy olyan extra drága lett volna.

(Két évvel azelőtt pl. Törökországban nyaraltunk irodával, na ott emlékszem, hogy ledöbbentem az árakon, ott nem számítottam annyira, a boltban is nagyon drágának találtam mindent.)

2023. okt. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A numbeo városok összehasonlítása alapján - lásd kifejtésben - a nagyon drága Japán árszintjén vannak mexikói városok (vagy legalábbis borzasztóan közel az ottani árazásokhoz - szinte minden felsorolt tételnél)!
2023. okt. 4. 08:55
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
A numbeo pont egy kalap xart er.
2023. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért? Nagyjából stimmel. Ha pl. csak hazai városokat nézel, eléggé pontos.
2023. okt. 4. 09:12
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Nekem meg soha nem stimmelt kb pont annyira nem mint a rome2rio. Sok helyen voltam mar de soha nem azokat az arakat tapasztaltam amit ez a ket oldal ir.
2023. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Numbeo sosem állítja magáról, hogy objektív, ellenőrzött adatokat mutat. IP-cím alapján téged is meg fog kérni, hogy erősítsd meg a budapesti árakat, ha Magyarországról böngészel.


Kellően népszerűtlen városok esetén gond nélkül előfordulhat, hogy 1-2 kirívóan jól fizetett expat/amerikai nyugdíjas valóságtól elrugaszkodott áraival dolgoznak.


Jártam mindkét országban és nagyon nem egy szinten voltak az árak.

2023. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mexikó egyáltalán nem drága, ha nem a legostobább turistagettókban (Cancún Playa del Carmen, Tulum, vqgy a túlparton Cabo) tölti az ember az összes idejét, Japánhoz meg hasonlítani sem érdemes.
2023. okt. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!