Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan ország ahol az...

Van olyan ország ahol az állampolgárságot meglehet venni?

Figyelt kérdés

2023. nov. 18. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok országban. Sok helyen nem konkrétan megvenni kell hanem be kell fektetned pl ingatlanba x összeget.
2023. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Például Magyarországon is meg lehetett venni.

[link]

2023. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
és megint meg lehet.
2023. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem a legtöbben. De ugye nem úgy hívják, hogy állampolgárság vétel, hanem "befektetés" vagy "adomány az államnak". Bárcsak viccelnék, ez halál komoly.


Ennek akkor néztem utána amikor a Yes Theory youtube csatorna egyik tagjának állampolgárságot kellett vásárolni, mert az Egyiptomival messze nem jutott. És akkor megdöbendve tapasztaltam, hogy majdnem mindegyik országban lehet állampolgárságot venni. Természetesen ez nem egy olcsó mutatvány, asszem Portugáliába 500 ezer dollár befektetés után jár, ami olyan 190 millió forint.


De ha venni nem is lehet, majdnem mindegyik országba lehet ilyen vagy olyan módon állampolgárságot szerezni. Asszem Dániában kaphatsz állampolgárságot, ha 9 évig ott laksz törvényesen, dolgozol és büntetlen előéletű vagy. Asszem a nyelv ismerete nem szükséges hozzá, de erre nem vennék mérget, ennek utána kell majd néznem.

2023. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ba és Ausztráliába is lehet, de nem ingatlanvásárlással. Üzleti befektetést kell megvalósítani, meghatározott összeggel, meghatározott munkahely teremtéssel, meghatározott időre és akkor majd utána lehet folyamodni állampolgárságért. Csak azzal, hogy veszel mondjuk 1 milliárd forintnyi dollárért egy házikót az USA-ban, még nem kapsz állampolgárságot. Jobban jársz, ha megveszel egy Subwayt, vagy benzinkutat és így próbálkozol.

Nem tudom mi ez a rácsodálkozás, azok az országok vannak kisebbségben, ahol nem lehet valamilyen üzlettel besurranni. Persze nyilván az országok 80%-ába senki nem akar menni. Még mindig az USA fő célpont. És Kína 200 év múlva sem lesz az

2023. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Málta, egyik ismerősöm mondta aki ott èl
2023. nov. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os vagyok,csak azt mondom amit hallottam
2023. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Állampolgárságot sehol sem lehet venni (hivatalosan). Tartózkodási / letelepedési engedélyt igen, amiből lehet később állampolgárság.
2023. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!