Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországban a szauna...

Németországban a szauna textilmentes a warmbad fürdőruhás. Szerinted jó lenne nálunk is megkülönböztetni a heleket e szerint?

Figyelt kérdés

Németországban alap, hogy a szaunát meztelenül használják az emberek és nem megy be senki fürdőruhában. Ráadásul az alapvető higiéniás szabályokra is sokkal jobban odafigyelnek a vendégek. Vannak fürdőruhás helyek is, ami pont ugyanúgy néz ki, de azt a warmbadnak hívják. Aki tehát nem akarja levenni a fürdőruhát, az is hasonlóan élvezheti a forróságot.

Nálunk viszont megtévesztő módon szaunának hívják azokat a melegedőket is, ahol fürdőruhában vannak a vendégek. Sokan túl prűdek és nem akarják levenni a fürdőruhát, sokan viszont úgy élvezik a szaunát, ahogy kell, meztelenül. Mind a két tábort meg lehet érteni valahol, viszont sokszor nem derül ki egy helyről, hogy most az mi is valójában és ha nem kérdez rá előre az ember, akkor ott szembesül a kellemetlen helyzettel, hogy nem használhatja úgy, ahogy szeretné.

Ráadásul sajnos a helyzetet nálunk rettentően lerontja a sok igénytelen vendég is, aki nemcsakhogy törölközőt nem terít maga alá és lecsöpogteti az izzadtságát a padra, had üljön majd bele más is, hanem bemegy gumipapucsban, klóros, vizes, műszálas fürdőruhában, hangoskodik, böfög, nem zuhanyzik le utána és úgy megy bele a medencébe, stb. És ezek a problémák főként ott fordulnak elő, ahol az üzemeltető nem várja el a helyes szaunahasználatot, mert a textilmentes helyeken valahogy kultúráltabbak, igényesebbek a vendégek és ha az üzemeltetők is jobban odafigyelnek a higiénikusabb szaunahasználatra, akkor egészségesebb is, mivel rengeteg helyen lehet olvasni arról, hogy miért egészségtelen is a fürdőruhában való izzadás.



dec. 1. 11:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó lenne, ha csak a textilmentes, normálisan használható helyeket hívnák szaunának, a fürdőruhásakat pedig melegedőnek vagy hőfürdőnek.
Nem, mi maradi nép vagyunk, nekünk nem kellenek az igényes helyek, és megkülönböztetni sem kell a normálisan használható helyeket a kultúráltaktól.
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Gyulán a várfürdőben pl. van ilyen is, olyan is, egyértelműen megkülönböztetve, hogy melyik kunyhó ruhás és melyik nem. Szerintem vannak még ilyen helyek.
dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Mi lényeges különbség van abban, hogy a textil varrva van, vagy kézzel tekered magadra törölköző formájában?
dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Maga a szauna nem változik meg attól, hogy ruhában vagy anélkül használják az emberek. Ugyanarról az infrastruktúráról beszélünk. Szerintem az bőven elég, ha egy jelzőt adunk hozzá "textilmentes szauna".
dec. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
#2 a nejlon fürdőruha tusoláskor, medencehasználatkor is a bőrön marad, tehát gyűlik benne az izzadság, zsír, klór stb. Csak nyuszik ülnek a szaunában törölközőbe csavarva. A törölközőre ráülni kell, nem magadra tekerni.
dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Én egyébként minden szaunát fürdőruha mentesre szabályoznék. Tehát ahol szaunát üzemeltetnek, ott kötelező lenne fürdőruha nélkül használni. A szaunarészlegek bejáratánál meg ki kellene alakítani egy vetkőző helyiséget, ahol mindenki le tud vetkőzni, megkapja a lepedőt és úgy lép be a szauna területére. Így nem tudna bliccelni senki sem.


Aki meg szégyenlős, az a derekára tekeri a lepedőt. De 2-3 menet után rájönne mindenki, hogy sokkal jobb, ha inkább ráül a lepedőre.


Így egységes lenne a szaunázási szabály mindenhol és nem kellene kérdezgetni hogy hol mi a szabály vagy a szokás.


Nyilván lennének akiknek nem tetszene a dolog, mert szégyenlősek. Nekik el kell dönteni, hogy vagy leveszik a fürdőruhát és szaunáznak vagy nem szaunáznak.


De mivel a gyógyfürdők célja is az hogy minél több vendégük legyen, ezért gazdaságilag valóban az a jó megoldás, ha van meztelen és fürdőruhás részleg is. Magyarhertelenden és a Hotel Karos-ban úgy tudom ez a rendszer működik.


Ki mit gondol erről?

dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
#5 átmeneti megoldásnak OK. Végtére úgyis rájönnek, hogy nem győznek minden komplexusnak külön teret biztosítani.
dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
#6 igen, én is egy átmeneti megoldásnak gondolnám, hiszen ahogy írtad ennyifélét nem lehet megoldani.
dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

#7.

Mit értesz "ennyiféle" alatt?

Vagy textiles vagy mentes.

Ez mindössze kettőféle.

Különben nemrég volt a Balneóban (Zsóri) ott így oldották meg, két kamra van.

dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Igazából igazad van, kicsit túloztam, mivel manapság annyiféle igénye van az embereknek (nem csak a szaunában, hanem amúgy).


Arra gondoltam én is, hogy kizárólag a mentes lenne jó mindenhol, hiszen ha elmegy az ember egy fürdőbe, szállodába és ott pont textiles, akkor aki mentesen akar szaunázni az nem tud. Illetve ahol nincs kimondottan kiírva hogy textiles vagy sem, ott is feszeng az ember, hogy mit szabad és mit nem.


A fürdőkben is véges a helyek mennyisége, ezért nem tudnának mindenhol kétféle részleget kialakítani, ezért lenne jó egységesen mindenhol mentes szauna.

dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Voltam olyan helyen is ahol eredetileg egymás mellé építették a két kamrát.

Miután azonban a textilmentes "némi" szeparálást kíván, ezért egy izléses paravánnal leválasztottak egy közlekedő sávot, ülőpaddal és fogasokkal. Ez részben takarta az ajtót, részben pedig biztosított egy olyan teret, ahol meg lehetett szabadulni a fürdőruhától.

Látszott, hogy utólag készült, de legalább megoldották.

Szóval csak hozzáállás kérdése.

dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!