Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 17 évesen egyedül külföldre?

17 évesen egyedül külföldre?

Figyelt kérdés

Hali!


Nos, az a szitu, hogy jövő nyáron kerül megrendezésre az EB, ahova kijutott a magyar nemzeti 11 is.

Ami óta kiengednek egyedül a házból, járok a válogatott mérkőzéseire, de idegenben eddig nem volt szerencsém szurkolni, viszont eljött az idő, hogy változtassak ezen.

A két Stuttgarti meccsre szeretnék kilátogatni (kb egy hét) egyedül, viszont nem tudom, hogy felmerülhetnek-e problémák a korom miatt akár a szállásnál, akár az ott eltöltött idő alatt - gondolok itt olyanra, hogy megállítanak a rendőrök és komolyabb gebasz lesz belőle, vagy hasonló?


Egyébként beszélek angolul és minimálisan németül is, a szüleim beleegyeznek az utazásba.


Mit gondoltok erről?



dec. 5. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szallast 18 eves kor alatt kivenni nem tudsz 18 evnel idosebb kisero nelkul. Utazni lehet.
dec. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem alapból a határátlépéshez elég egy hivatalos szülői nyilatkozat, hogy hozzájárulnak az utazásodhoz, viszont lehet, hogy kiskorúként egyedül nem szállhatsz meg kereskedelmi szálláshelyen hivatalosan.

Persze lehet, hogy senkit nem fog érdekelni...

Teljesen egyedül mennél, vagy csak szülők nélkül?

Mert bármilyen felnőtt kísérővel biztosra mehetnél, akár egy 18-at betöltött haverral is.

dec. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1, arra gondoltam, hogy airbnb-t veszek ki, kifizetem előre, aztán reménykedek benne, hogy nem érdekel senkit, ha már egyszer kifizettem


#2, igazából ezt még nem tudom, ha minden jól megy, akkor 18-at betöltött haverral, de szeretnék felkészülni arra is, hogyha netán mégsem jönne.

Ott mindenképpen találkoznánk, ha jön, csak nem biztos, hogy azonos busszal/vonattal/repülővel utazunk.

dec. 5. 04:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, nagyon tartja itt magát ez a tévhit, miszerint 18 év alatti nem vehet ki szállást. A 18 év alatti személy valóban nem teljesen jogképes, így például csak a mindennapi élethez szükséges rutinszerű szerződéseket kötheti meg (pl felszáll egy buszra, ami ugye ráutaló magatartással létrejövő szerződéses jogviszony). A szállás is lehet bizonyos esetekben ilyen , de a legtöbb nem ilyen eset, így az kell, hogy a szerződő fél 18 év fölötti legyen. Így mondjuk ha a szülő intézi a foglalást ÉS a szálláshely nem köti ki, hogy 14/16/18 èv alatti csak felnőtt kíséretében szállhat meg, akkor nincs semmi gond.


Problémád a stadionba belépéskor lehet, ott ugyanis az UEFA oldalán is olvasható szerződéses feltételek szerint csak 18 év feletti vendégeként tartózkodhatsz. Bizonyára ez megoldható úgy is, hogy nem egy foglalásban van a jegyetek, magyarul bekísérteted magad a legközelebb álló felnőttkorúval, de mindenképp fontos szempont.

dec. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Németországban minden szállásadó kér személyit.
dec. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Hogy , hogy kiengednek otthonról ?
dec. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor mindenképpen egyeztetünk majd a szállásadóval előtte.


A bejutás nem lesz probléma, más uefa eseményen jártam már egyedül és senkit nem izgatott.


#6, arra gondolsz, hogy ami óta kiengednek egyedül a házból?

Szimplán 13-4 éves korom előtt nem engedtek el egyedül a Pesti éjszakába:D

dec. 5. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

AirBnB-k közt van olyan, hogy kapsz egy kódot emailben és kiveszed a számzára széfből a kulcsot, nem is találkozol a tulajjal.


Viszont olyannal is találkoztam már, hogy egy automatán be kellett magadnak scannelni az útleveled, csak utána kaptad meg a kulcsot.


Mindenképp érdemes megkérdezni a szállásadót, hogy egyedül 18 alatt meg tudsz-e náluk szállni. Ő biztos képben van a szabályozással, vagy hogy épp ő mennyire akar vele foglalkozni...

dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!