Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Útlevelet jelenleg hogy...

Útlevelet jelenleg hogy érdemes postán eljuttatni?

Figyelt kérdés
Legális-e ilyen okmányt küldeni? Az útlevél legális természetesen, érvényes is csak külföldön van akinek kellene és itt adták ki. DHL fedex ilyesmi?
jan. 15. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Külföldön is igenyelhette volna, vagy megadhatta volna Magyarországon a külföldi címet. Hivatalosan nem küldhető útlevél se személyi igazolvány postán. A vilag minden országában kaphat egy egyszeri hazautazás jogosító okiratot a helyi magyar konzulatuson a magyar állampolgár és azzal a kezében simán haza utazhat
jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor küldeni csak idegenrendészet küldhet?
jan. 15. 20:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan küldjétek el DHL-lel.
jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én elküldeném sima postai küldeményként. Max. érték-

borítékban.

jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván elküldése DHL-el vagy sima postával is. A probléma anyni, hogy ha elveszik, baxhatja. Még mindig az a legegyszerubb, ha a konzulatuson kér egyszeri hazautazásra jogosító iratot.
jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A DHL-t nézem, csak nem találom hol van a pesti kirendeltség ahol fel tudom adni XD Köszi mindenkinek

jan. 16. 17:45
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem adnám fel postán, nem akarok gonosz lenni, de tapasztalatból mondom, rengeteg bevándorló dolgozik postán, főleg Nyugat=Európában. Egy Európai útlevél rengeteget ér. Arról nem is beszélve, hogy ha elveszik simán visszaélhetnek vele.
jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De nem bonthatják fel nem?
jan. 16. 18:53
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk en pont postás vagyok nyugat Európában...

Egy küldeményt bontunk fel, azt is csak akkor, ha nincs leragasztva, csak behajtva: a gyász értesítőt. Azt is csak akkor, ha rossz a címzés es nincs feladó.

Alapból a kutyat nem erdekli mas postája, de az atlag ember szentul meg van rola győződve, hogy a postas kinyitja a borítékot es kiveszi belole a penzt...Nyilván magukból indulnak ki.


Kérdező, nem tudom Magyarországon hogy mukodik, nálunk az állami postán gépek szortiroznak es ott megesik, hogy megsérül a küldemény. Kezbesitettem mar igy total ures borítékokat es darabokban lévőket is- ezeket le foliazzak egy kisero kartyaval egyutt.

Arra igen minimális, kb nulla esely van, hogy a kézbesítő vagy a szortirozo kitalálja útlevél van a küldeményben es epp olyan legyen aki azt ellopná. Sokkal nagyobb az esély a sérülésre illetve arra, higy siman elkeveredik

jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Miert szükséges amugy az illetőnek az útlevél?
jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!