Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne egy út...

Mennyibe kerülne egy út japánba meg vissza?

Figyelt kérdés
Kb 1 hétre, a lehető legolcsóbban, szegény embernek van esélye elutazni oda?

febr. 15. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alaphangon kb félmillió.
febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megvan az feleannyiból is már ha a repülőjegyre gondolsz. De nem csak az odautazás költségeivel kell számolni.
febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyira gondoltam hogy oda repülni, egy hétre, legyen hol lakni meg enni majd vissza, de ha az első válaszolónak igaza van akkor már meg van a válasz a 2. kérdésemre tehát szegényként ne nagyon tervezzen ilyet az ember
febr. 15. 18:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor szerintem is fél milla lesz a kezdőösszeg, de nagyon soványan.

Szegényként meg igazaból sehol a világon nem lehet transzkontinentális utazásokat tenni szórakozásból, de hát ez most meglep téged?

febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tudod, nem vagyunk egyformák. Nem egyforma iskolába jártunk és nem egyformán figyeltünk oda.

Ismerek embereket/módszereket, akik 200 euróból megveszik a repjegyet. Mások meg ingyen laknak kinn.


A kérdés nem az, mi mennyiből jutunk el oda, hanem hogy te veszel-e a egy kockás papirt, megkeresed a számodra legolcsóbb/leghatékonyab eljutást, azt leirod. Megkeresed a számodra ideális szállást, alá irpd.

Megkeresed, mennyiből kajálsz (nem mindegy te főzöl, vagy elkényeztetett hülyegyerek vagy michelin csillagos elvárásokkal). Leirod.

Ezeket összeadod.

Meg is van az eredmény.

febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Sose dobállózzunk 200 eurós repjegyekkel Japanba! Tegyük hozzá, hogy akkor is fizetünk a kijutásért csak nem feltetlen pénzzel, hanem az időnkkel, a fáradságunkkal, az idegeinkkel és a biztonságunkkal. Az a 200 eurós kijutás nem úgy jön össze, hogy ugyanaz a légitársaság egyik hónapban 1000 euro, aztán a masikban ötödannyi. Ázsiában jellemzően nagyon sok olcsó, fapados légitársaság van és Európából nem kell óceánon átrepülve odajutni. A finneknek van a sarkkör felé járatuk, de az nem olcsó.

Tehát. Ha el tudsz jutni az Arab félszigetre fapadossal, akkor onnan tovább ugrálva szintén helyi fapadisokkal lehet, hogy olcsóbban meg tudod közelíteni Japánt. De mivel itt szó sem lesz átszállásról, meg layoverrről, valószínüleg egy-egy helyen több napot is el kell töltened, akár a reptéri széken aludva. Valószínűleg nem lesz feladós bőröndöd, mert akkor már nem lesz olcsó a fapados jegy sem. Aztán a 200 eurós "hallottam, hogy az unokatestverének az évfolyamtársa mesélte a neten személyesen" lovag már nem teszi hozzá, hogy ha véletlen tényleg kifog egy ilyen árú jegyet, az nem akkor van amikor te szeretnel utazni, hanem amikor ők azt a jegyárat ajánlják. Kész eldobod a franciakulcsot és mész. Vagy nem mész. Aztán azt is szívesen elhallgatják, hogy arra sincs garancia, hogy visszafelé ugyanazt az árat meg tudod-e szerezni. Aztán lehet, hogy téged ez nem érint, de családdal ezek a kalandok nem megvalósíthatók, ugye érthető okokból.

Szóval be lehet ilyenekkel próbálkozni, erre peldául jó a kiwi.com, de tudni kell, hogy bevállalod-e a kockazatokat. Fapadosoknál ugye nincs "átszállás", mint a legacy társaságoknál. Ha törlik a járatod, lekésed a következő gépet, bukod anbak az árát és új jegyet kell venned. Lesz arra tartalekod? Vagy olyan sok időt kell hagynod a két gép között, hogy egy hét mire Japánba jutsz.

Lehet ilyet csinalni, en is aludtam búzatáblában, katobai lőtéren, vasútállomáson, félretolt karambolos vagonban amikor csóró voltam, de magasról tettem rá. Bevállaltam. Nem pénzzel, hanem a kényekem hiányával fizettem Te bevállalod? Akkor lehet kísérletezni, de tudni kell mi van a 200 eurós jegy mögött, mert aki ilyenekkel jön az előszeretettel hallgatja el, hogy mekkora mákja volt, milyen gyötrelmek várták cserébe, milyen hátrányokat kellett benyelnie, milyen kockázatokat vállalt viszont szívesen kidomborítja, hogy mekkora utazó ombre is ő.

febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

2020-ban magyarországról japánba a repülőjegy 80 ezer ft volt. vissza azért olcsóbb volt.

nyáron egy hálózsákban is tudsz aludni valahol kint a szabadban. náluk ez nem furcsa. ők is csináltak már hasonlót akik utaznak.


kaját venni:számolni kell azzal, hogy ők jenben fizetnek. bankkártyáról tudsz csak vásárolni. jóval olcsóbb ott minden, de jobb ha boltban veszel valamit, mint étteremben. de ha étterembe is mész, akkor is mutatóban vannak a kaják h mi hogyan néz ki. ilyen kocsonya,műanyag formákban. de jobb egyszerű boltban konzerveket vagy kész ételeket venni. sushit is tudsz úgy venni. vigyél magaddal evőeszközöket és konzervnyitót.

febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
#9 2020-as repjegy árat leírni mi értelme volt? 2024 van. 80ezerből kinevetnek.
febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
leírtam h én mikor mennyiért menzem. menjetek fel a liszt ferenc repülőtér weboldalára és nézzétek meg h most mennyi. nekem nincs hozzá kedvem. mondom csak leírtam h akkor mennyiért mentem el.
febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 Viszonyítási alapnak. Nyilván azért írta le, mert akkorról teljesen pontos, hiteles információja van.
febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!