Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A trópusi turistahelyek...

A trópusi turistahelyek manapság már kimentek a divatból?

Figyelt kérdés

Manapság talán mintha közel sem lennének annyira felkapott helyek sem turistacélpontok között sem hírnévben. Talán az ezredforduló környékén volt ez sláger, hogy mindennek Ibiza meg Malibu nevet adtak meg közkedvelt úticélok voltak.

Csak én veszem észre inkább azt hogy ezeknek a helyeknek már semmilyen szempontból nincs meg nálunk az a kultúrájuk mint 15-20 évvel ez előtt? Manapság alig lehet ezekről a helyekről hallani.



febr. 17. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig más célpont divatos, ez változik, mint az élet más területein is.

Nekem pl. volt olyan ismerősöm régebben, aki mindig oda vágyott, ahol épp Ördög Nóráék voltak 😀

De ez a változás Európán belül is megfigyelhető, évről évre más hely lesz felkapott, aztán pár év alatt lecseng és jön új.


U.i.: Ibiza nem trópusi 🙃

febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen gondolatok az esetek 99%-ban a véleményalkotó fejében léteznek. A turizmus 2019-ig globálisan gyakorlatilag mindenhol erősen növekedett, a Covid okozta visszaesést változó mértékben, de azért nagyrészt vagy teljes egészben szinte minden ország kiheverte már.


Ha téged kizárólag a magyarok utazási szokásai érdekelnek, a KSH-nak és a Eurostatnak is vannak kiadványaik a témában.


Én szinte kizártnak tartom, hogy nettó visszaesést tapasztaltunk volna még "csak" a trópusi desztinációk körében is. Ezek mindig és továbbra is a felső max. 15% kiváltságai voltak, de többségében inkább 5-10%-é. Ennek a rétegnek a vagyona van a legbiztosabban védve külső hatásoktól.


Ha csak a saját ismerőseimre gondolok, az elmúlt pár hétben láttam posztokat Thaiföldről, Sri Lankáról, Szingapúrról, Japánról, Kubáról és Ausztráliáról, szóval az én ismerőseim közt biztosan nem ment ki a divatból a dolog.

febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ibiza mióta trópusi hely?
febr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, azt még kifelejtettem, hogy Malibu szerintem nem volt soha igazán "divatos" az európai emberek számára, inkább az amcsi filmekben szerepelt gyakrabban, és mi onnan vettük át.

Aki innen nem Ázsia és Afrika trópusi területeire utazott, hanem elment Amerikáig, az inkább a Karib-térségben keresett valami neki tetszőt (vagy Hawaii).


Ja, és az lenne a kérdésem, hogy ha a trópusi nyaralás/telelés nem divat most szerinted, akkor mi az?

(Mert szerintem ami jó, az nem tud igazán kimenni a divatból, mint ahogy pl. a minőségi ruhák sem fognak soha kimenni a divatból, maximum más-más márka lesz felkapottabb ideig-óráig.)

febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinnem.

Bali, Maldiv, Zanzibar, Thaiföld, ezek most a felkapott divatos helyek.

febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ibiza elég régóta főleg a hat napig extasy-zni akaró kismanókat vonzza, nem általános nyaralóhely. Amúgy sem Malibu, sem Ibiza nem trópus, mindkettő szubtrópusi klíma.


A trópusi nyaralóhelyek pont hogy sokkal népszerűbbek lettek a megfizethetőbb repjegyekárak által.

febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Ibiza nem trópusi, Malibu szintén nem. Amúgy is az USA nyugati partja, oda senki nem megy Európából. Viszont a valódi trópusi célok a mai napig felkapottak.
febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!