Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Fiataloknak hova èrdemes...

Fiataloknak hova èrdemes nyaralni menni?

Figyelt kérdés

A barátommal nyaralni szeretnénk menni,de kicsit messzebb. Màltát néztük ki,de nem igazán jó véleményeket olvastam róla.

Pihenésről és bulizásról is szólna a nyaralás ,tengerpartozás,fürdőzés illetve bejárni a helyet,szivesen ismerünk meg új kultúrákat,próbálunk ki új ételeket.

Màlta,Ciprust néztük,Mallorca esetleg,barátom Törökországot is emlegeti. döntésképtelenek vagyunk.



febr. 18. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek közül Ciprus javaslom, azon belül is Ayia Napa térségét.
febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Málta gyönyörű és érdekes, de inkább vátosnézős, ha valaki rosszat ír róla, az azért lehet, mert indulás előtt kicsit sem nézett utána, és tengerpartos, fetrengős nyaralást várt, arra meg nem az igazi.

Ciprus a személyes kedvencem, én inkább Lárnaka felé húzok, de én annyira nem vagyok bulis, inkább nyugiban sörözős, a pörgős fiataloknak valóban jobb lehet Ayia Napa. Javaslom, hogy elő- vagy utószezonban menjetek (mondjuk május vagy szeptember), sokkal olcsóbban kijöttök, és nem is lesz akkora tömeg.

Mi egyszer áprilisban voltunk, nem volt ugyan gatyarohasztó hőség, de tudtunk fürdeni is, tehát kellemes idő volt, viszont Ayia Napán már akkor is tömeg volt :)

Tavaly szeptemberben közepén voltunk Lárnakán, 30 fok fölött volt, tökéletes nyári idő, kellemes hőmérsékletű tengerrel, ismerősék előtte jöttek haza Ayia Napáról, ott akkor is voltak bőven.

Törökországban Alanya térségében voltam, nem volt rossz, ott is van pörgés, vannak látnivalók is, tehát unatkozni sem kell (például Side, Manavgat vízesés, alanyai erőd nagyon tetszett), de annyira nem voltam elájulva tőle összességében, ráadásul elég drága volt (ráadásul utálok alkudozni 😀).

Esetleg még Korfu jöhetne még szóba, igaz, hogy ott nagy pangásban voltunk covid idején, de gondolom nagyobb élet van már 🙂

Paleokastrica, ahol mi voltunk, szerintem egy nyugisabb rész lehet alapból, pl. Sidari tűnt fiatalosabbnak, bulizósnak (+érdekes a Szerelmesek Csatornája).

Mallorcán nem voltam még, arról így nincs mit írnom :)

febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mallorca, Ciprus és Ibiza jutott eszembe, nekunk mendegyik tetszett.
febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Ibiza?
febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezek rossz tippek. Balkán trip. Autóval a legegyszerűbb, mert a tömegközlekedés ritkás, de azzal is meg lehet ugrani. Európa legolcsóbb térsége talán még mindig, kulturálisan változatos, és nagyon közel van... Albánia legdélebbi része 17 óra autóval, míg ugyanez Spanyolba 48 óra. Boszniában ott vagy kb 6 óra alatt, Sarajevóban reggel müezzinre ébredsz, másnap Dubrovnikban újra a harang szól, aztán Kotorban meg ortodoxok. Mondjuk az említett két utolsó hely nagyon turistás. Jobb szezonon kívül, és nem a legfelkapottabb helyekre menni, mert azok drágák és szarok. Én Ulcin-t bírom Montenegróban, Boszniában Mostar a kedvenc, bár az nem tengerpart. A többség nem szokta észrevenni, de Horvátország két részből áll, mert van Boszniának is 10 kilóméter tengerpartja.
febr. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz tippek? Ki választaná Spanyolország helyett Albániát?

A kérdezo nem írta, hogy autoval szeretne menni. 17 óra autoval? Ennyi ido alatt Amerikában voltunk. En biztos nem utaznék ennyit autoval, ráadásul Europa legolcsobb térségébe, vicc.

febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!