Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ukrajnába menet szoktatok...

Ukrajnába menet szoktatok adni Hrivnyát a határon az ott dolgozóknak?

Figyelt kérdés

febr. 21. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Megy a halál Ukrajnába...
febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megy sajnos
febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Majd a munkáltatója ad neki.
febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára vagy 10 éve voltam. Akkor sem adtam. Mondjuk sem a magyar, sem az ukrán határallomás atmoszférája nem tükrözte, hogy valahol Európában vagyunk...
febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bajba akarsz kerülni?
febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni,annál rosszabb.Csak szétszednek teljesen.
febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2020 környékén ellopták a cuccaim nagy részét Ukrajnában, és stoppal jöttem Magyarország felé. Az utolsó autóban beregszászi magyarok voltak. Én határozottan úgy emlékszem, hogy a sofőr adott pénzt az ukrán határőröknek kilépéskor, lefizette őket. Határozottan emlékszem, ahogy mondta "ezek ezen élnek".

Hogy mi a fszért kell egy határőrt lefizetni kilépéskor, azt nem tudom. Volt már több, mint 100 határátlépésem, de én ilyet még nem láttam.

febr. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én gyógyszert szállítottam Kijevbe, kb 6-7 alkalommal. Mindig kellett adni az ukrán oldalon gyakorlatilag mindenkinek 50-100-150 hrivnyát, hogy simán átengedjenek és ne szívózzanak. Aki nem adott azzal kitoltak. Hazafele amikor üresen jöttem akkor is kellett adni pénzt, de akkor már csak 1-2 embernek. Ez a pénzlehúzás teljesen általános volt. Személyautók között még nem léptem át a határt, ezért kérdezem ott is van-e ilyen.
febr. 23. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!