Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Más is döntött úgy, hogy idén...

Más is döntött úgy, hogy idén inkább külföldön nyaral, mert olcsóbb mintha belföldön maradna?

Figyelt kérdés

Elkezdtük megtervezni az idei nyaralást.

Elsőnek belföldben gondolkoztam, mert van egy nagyobb összegem Szép kártyán. Szokásos Balaton, de most legyen az északi part, mondjuk Balatonfüred, 5 random éjszaka, rendezés -> legolcsóbbtól.


Pofám leszakadt, mennyibe kerül a legolcsóbb füredi panzió, 5 éjszakára 😳


Én úgy döntöttem ennyit nem adok ki érte, úgyis minden évben voltam lent, csak inkább a déli oldalon.


Újratervezés, körbenéztem.

Málta legjobb környékén található hotelbe olcsóbban foglaltam 8 éjszakára, mint amennyi balcsi lett volna 5 éjszakára. A repjegy is tűrhető, kb ugyanannyiból kijön így a nyaralás ha csak a hotelt és az utazást vesszük alapul. De ahogy elnézem, balcsin is 5 ezer egy főétel, kb Máltán is annyi. Az extra költség ami lesz, az az 1 hetes buszbérlet, de az igazából kit érdekel.


Viszont a szép kártyás összegem akkor is el kéne lőni, körbenéztem balcsin kívül is néhány helyen még, de egyszerűen hihetetlen, inkább elmegy az ember mégegy külföldi utazásra annyiból, a szép kártyás összeget meg elrendelgetjük itthon.


Más is járt így? Ki hova megy nyaralni/miért oda?

Ugyan mi olyan különleges Magyarországban, ami miatt külföldi, mediterráni árak legyenek? Bár sok németajkú jár a nagy tavunkhoz, de azért még mindig inkább a magyarok kedvence, de nekik meg nem német fizetésük van. (Mondjuk egy tök random más városka se sokkal olcsóbb szállás terén, így ez nem csak balcsi probléma, de országos)


Oké, járnak külföldiek ide, de közel sem annyian mint Olaszba, Spanyolba, Görögbe.

Pár éve még majdnem fele ennyiért mentünk balcsi hotelekbe, mint most panzióba kb, az ételek meg minősíthetetlenek az árhoz képest, max 1-2 csárda ami jó, de a többi étkezésre jobban jár az ember a penny-s péksütivel :D



márc. 10. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már évek óta csak külföldben gondolkodom, legalábbis egy sima nyaralás esetén, és nem is csak az árak miatt.

Ugyanis a Balcsira költött horror összeg még nagy eséllyel ablakon kidobott pénz is lehet, mivel olyan változékony itthon az időjárás, hogy simán ki lehet fogni egyhetes masszív esőket, ami mondjuk egy tengerparti nyaralásnál már szinte lehetetlen...

És a +1 ok, hogy nem vezetek, így még pici gyerekkel is egyszerűbb bepattanni egy taxiba és kimenni a reptérre egy külföldi nyaraláshoz, mint belföldön utazgatni (de innen a keleti országrészből akkor is egyszerűbb lenne repülővel egy épkézláb nyaralóhelyre eljutni, ha lenne lehetőségünk autózni).

márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Pont ezek az ilyen-olyan kártyák, utalványok, mindenféle "játékpénzek" generálják ezeket az irreális árakat. Ha ezek megszűnnének, egyből vége lenne ezeknek az áraknak.
márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi már legalább 3 éve külföldre megyünk, pont ezért. Már kettőnknek is jóval olcsóbban kijött, gyerekkel meg pláne.
márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
6 nap 7 éjszaka csak szállás a Balatonon 2 felnőtt 2 gyerek, 142000 forint
márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

#4: „6 nap 7 éjszaka...”


Az északi sarkkörön túl ez nem is olyan lehetetlen decemberben, de most nyaralásról volt szó, nem? ;-)

márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
Én is nyaralásról beszélek, de nyugodtan le lehet pontozni a sok irigynek🤣
márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

#6

Nem esett le hogy az elírásra céloztam, na mindegy, no offense...

márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7: Miféle elírás?
márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából 10 éve ez van. A Balaton egyáltalán nem éri meg.
márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Évek óta olasz tengerpartra járunk. Régen úgy voltam vele, hogy drágább, de ár-érték arányban jobb. De most már olcsóbb is!


Balaton szerintem akkor éri meg, ha nyaralóba mész és a szállásért nem kell fizetni.

márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!