Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyok országot tartjátok a...

Melyok országot tartjátok a legveszélyesebbnek ahol már voltatok?

Figyelt kérdés
Én a Kongói. Dem. Köztársaságban voltam 2019-ben 5 napot és nem annyira veszélyes mint egy-két másik afrikai ország.

ápr. 3. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
magyar
ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Chileben zavargasok tortek ki, amikor ott voltam, ejszakara kijarasi tilalmat rendeltek el, leallt a kozlekedes.


Probaltam visszajutni a szallodaba, ugy, hogy elkeruljem a zavargasokat. Azutan ket nap mulva a repterre kellett kijutni, szerencsere az nem volt a gond, a szalloda biztositott transfert, azutan mesfel napot ultem a repteren, mire vegul elindult a gepem.


Mexikoban autot bereltem, es figyelmeztettek, hogy csak az autopalyan menjek, de eltevedtem es valami erdei uton talaltam magam. eleinte nagyon elveztem, mert gyonyoru volt, de azutan belefutottam valami satortaborba, na akkor kicsit berezeltem, de ott se tortent semmi.

ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Magyarország azon belül Tiszalúc, Prügy, Taktakenéz, Girincs, Szerencs, Taktabáj, magyarán a Takta-kőz.
ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Tunéziát.
ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 BeefEater ***** válasza:
0%

Nálam az USA vezet.

(Mexikóban csak furcsa volt elsőre, hogy beállnak az autó elé, de nem voltak agresszívek egyáltalán. Inkább csak zavaróak.)

ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán voltam még veszélyes országban.

Ha választani kell, akkor talán Bosznia-Hercegovinát mondanám, amikor a délszláv háború után kb. egy évvel mentünk. Nem volt amúgy olyan veszélyes az sem. Egyes magyarországi helyek lehet, hogy még veszélyesebbek is.

ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Én Zadarban jártam '93 nyarán, amikor még egész Krajina és a maslenicai híd is szerb megszállás alatt volt, emiatt a buszok sem a legrövidebb úton, plusz kompkitérővel jártak oda Zágrábból. A front ugyan nem mozgott semerre abban az évben, de a szerbek az UNPROFOR jelenléte ellenére időközönként belődöztek aknavetőkkel a dalmáciai városokba, ezért a háborús körítés a bedeszkázott boltkirakatokkal, a homokzsákokkal, tankcsapdákkal eléggé hátborzongató élmény volt.
ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

örményország

de akkoriban nagyobb nyugi volt, mint mostanában (mondjuk utólag tudtam meg, hogy kisebb határvillongások abban az évben is történtek)

ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Magyarorszag, pedig voltam 32 harmadik vilagbeli orszagban.
ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem voltam eddig kimondottan veszélyes helyen. Jártam ugyan többek között Palesztinában, Örményországban, Koszovóban, de akkor, amikor nem volt az országban különösebb konfliktus, és/vagy az ország azon részén, ahol egyáltalán nem jellemző a konfliktus. Jártam olyan országban is, ami a Konzuli Szolgálat honlapja szerint pirossal meg utazásra nem javasoltként volt minősítve, de erre mondjuk nem feltétlenül kell adni, mert ők hajlamosak mindent túlparázni, és nem is volt az ég egy adta világon semmi. Igazán veszélyes helyre: aktív háborús zónába, katasztrófa sújtotta területre, klasszikus bukott államba nem mentem még soha.
ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!