Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Autóbérlés esetén mindenképp...

Autóbérlés esetén mindenképp a cég saját biztosítását érdemes igénybe venni vagy külön biztosítócég is megfelel?

Figyelt kérdés
Olaszországban (Pisaban) szeretnénk autót bérelni és nagyon különböző véleményeket olvasok. Az autókölcsönzők saját biztosítás kivétel nélkül gyakorlatilag többe kerül mint maga a bérlés, ezzel szemben pl. a rentalcars-on nagyságrenddel kisebb összegért is elérhető. Maga a kaució zárolása nem jelentene problémát, inkább az ügyintézés nehézsége érdekelne probléma esetén, amennyiben nem közvetlen a biztosítás a bérlővel.

ápr. 15. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

En irorszagban elek es evek ota a carhireexcess oldalon kotok eves biztositast, 50 euroert


Viszont ennek a birtokaban batran ki merem berelni a legolcsobb cegek ajanlatat is. es eleg sok alakalommal belefutok abba, hogy "talalnak" serulest az auton.


Ilenkor levonjak tolem a penzt, en pedig a biztositotol visszaigenylem, kb 2 het alatt kuldik.


a rentelcars-os bzitositast nem ismerem, de ha megbizhato ertekeleseket olvasol roluk, akkor celszerubb az o biztositasikat megvenni

ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megteszi a külső céges biztosítás is, de káresemény esetén macerásabb az ügyintézés.
ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

A harmadik feles biztosítóval az a baj, hogy akkor általában elég nagy kaució van és ha káresemény van, akkor nem kapod vissza, hanem neked kell teperni, hogy a biztosító kifizesse neked az önrészt. Nekem volt, hogy 3 napig leveleztem velük, mire kifizették a 800 eurós önrészt.


Azt kell tudni, hogy viszont az ilyen mediterrán országokban nagyon törik az autókat, ezért simán lehet 1000-2000 euró a kaució. Ha tudsz napokig nélkülözni több ezer eurót, akkor végülis jó lehet.


Az ilyen autótörős helyeken a saját biztosítást szoktam választani.

Ahol nem törik az autókat és nincs ekkora kaució (pl. Skandinávia), ott jó a harmadik feles.

ápr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Faroban voltam legutobb, fillerekert bereltem autot, egyik plaza parkolojaban valaki jol meghuzta a kocsi oldalat.


220 eurot terheltek emiatt. A bejelentes utan ket het mulva kuldte a Carhireexcess a penzem.


Tenerife-n szoktam meg olcso cegektol berelni, szinte mindig talalnak "uj" karcolasokat, de 150-250 euro kozotti osszeget szoktak csak terhelni a kartyara, sosem a teljes kauciot.

ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BeefEater ***** válasza:
Van, hogy jobban megéri a 0 önrész biztosítást harmadik féltől igénybe venni. Sokszor annyiba kerül egy egész évre, mint amennyibe egy hétre kerülne az autóbérlős cégnél, feltéve, hogy évente többször bérelsz.
ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!