Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kombinált életbiztosítást...

Kombinált életbiztosítást melyik biztosítóval érdemes kötni, amelyik ténylegesen fizet is és nem a kibúvókat keresi?

Figyelt kérdés

Hallom itt sorra ismerősöktől, hogy vagy 5 évig pereskednek aztán vagy fizet vagy nem, vagy eleve a biztosítást se kötik meg (ez még a jobbik eset), mert van olyan betegsége.

Oké, melyik a legfairebb biztosító, akivel baj esetén nem kell 5 éves pert lefolytatnom?


+ erős szempont, hogy ne a hivatalosan nyilvántartott diagnózisokat vegye figyelembe, mivel nekem az egész EESZT-m tele van hülyeségekkel, amelyek egyébként bizonyíthatók is, na de nem akarok amiatt is 5 éves pert.

Tehát olyan biztosító kellene, amelyik nem ebből indul ki vagy legalábbis van lehetőség az egyedi elbírálásra.


Életbiztosdítás, eü, baleset, temetés, minden egyben érdekelne.


Kinek melyik vált be?



2023. máj. 18. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Allianz gondoskodás programok.

Van benne egészség,élet,baleset,kórházi napi térítés,kritikus betegség kiegészítő.Meglevő betegségekre tájékoztatási kötelezettséged van.Így ha azokat nem titkolod el,nem is érhet meglepetés,ha egészséges vagy,akkor meg azért nem érhet meglepetés.Korrekten szolgáltat,ha szükség van rá.

2023. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értettem soha ezt a kényszert, hogy miért akar valaki ilyen lehúzóknak fizetni. Azaz sejtem, a félelem nagy úr, de ez esetben inkább egy pszichológust keresnék fel.
2023. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

NN.

Saját tapasztalat szerint fizetnek és nem szőröznek a legkisebb apróságokon, illetve ők maguk is hirdetik, hogy már 20 Mrd Ft-ot fizettek ki az ügyfeleknek, lehet bennük bízni.

Életbiztosítás, megtakarítással kombinált életbiztosítás, magáneü, balesetbizti, pénztár, lényegében mindent le lehet fedni velük.

2023. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpan nagy, régi, ismert biztosítót válassz. Uniqa, union, Generali, genertel, Allianz, Groupama, amiket én tudok.
2023. máj. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik biztosító rendesen fizet, arra ami a szerződési feltételekben le van írva. Az is le van írva, hogy mire nem térít. Murphy szerint persze, pont az az esemény következik be, amire nem térít, de ettől még nem a biztosító a hibás.


#2 Tudod például amikor egyedül marad egy szülő a gyerekével egy tragédia után, és a biztosításnak köszönhetően nem kell kiköltöznie a házából és nem adósodik el, az nem mondja azt hogy, de hülyeség volt megkötni a biztosítást.

2023. máj. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ezzel kapcsolatban a következő a probléma, hogy érthető legyen:


"Meglevő betegségekre tájékoztatási kötelezettséged van.Így ha azokat nem titkolod el,nem is érhet meglepetés"


nekem évente 2x van katonaorvosi és 6 féle szakorvosi szakvéleményezésem, mert sportoló vagyok és a honvéd egyesületben ezt elég komolyan is veszik. azaz semmi komolyabb bajom nincs.

ELLENBEN, az egész EESZT-m tele van hamisítzva nem létező ellátásokkal és diagnózisokkal, ami miatt nár pereskedtem is, nem sok sikerrel. kitörölték, majd megint visszakerült jó pár állatság.


ezért szeretnék olyan biztosítót, aki nem azt veszi alapul, hanem egyénileg bírálja el a kérelmet, és nem az EESZT-ben lévő dolgok a szentírás neki. létezik ilyen?

csak mert tehát hivatalosan az epilepsziától kezdve a pajzsmirigyig, "minden bajom van", a valóságban pedig kb semmi említésre méltó.

most akkor ezzel mit lehet így kezdeni?

2023. máj. 19. 07:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes,mármint a nem létező diagnózis.Ilyenről még nem is hallottam.Ha hivatásos sportoló vagy,akkor pedig ezekre a kockázatokra a sima balesetbiztosítás például nem fizet,ehhez egyedi kérelmet kell beadni.A biztosító kárrendezési folyamata a következőképpen zajlik.Egy kárbejelentésnél,az elsőnél mindenképpen kér egy a kockázatviselés kezdetétől visszamenőleg 5 évre orvosi igazolást,amiben a kórelőzményeid vannak.Ha ott szerepel az epilepszia és a pajzsmirigy az elég nagy probléma.De nekem ez valmi miatt nem kerek.Arról,hogy neked ilyen betegségeid sosem voltak kérj egy igazolást,más ötletem nincs.

De ezekkel az előzményekkel neked nagyon nehéz lesz élet,egészségbiztosítást kötni.

2023. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

na igen, de hogy kérkej róla igazolást?

teljes agyrém. gondolod írásba adják, hogy csak úgy behamisították, mert hát a pénz az pénz? vagy hogy? én már ahogy írtam, egy peren is átmentem és még úgyse volt könnyű kiszedetni a hamis diagnózisokat (és a per után visszakerültek).

most megint pereskedjek? már az életkedvem is elment ezektől ..


a pajzsmirgyes okosnak pl mondtam, hogy már ne harahgudjon, de nekem ez nem játék, és ne találjon ki ilyeneket, erre azt mondta, hogy neki aztán mindegy, melyik diagnózist írja be, mert ugyananyit kap érte az OEP-től, így aztán hasraütésre ezt írta, és nem is volt hajlandó kijavítani (hiába ígérte meg).

most ezekkel mit tudok kezdeni ??

pedig hidd el, nem vagyok ám egyedüli eset, aki bent van ilyesmi érdekvédő csoportokban, sokkal hajmeresztőbb dolgokról is értesül. pl külföldi nyaralás alatti kórházi kezelés és hasonlók, és nagyrészt mindenki tehetetlen. sajnos nem kell az aláírásom sehova, hogy kiállítsanak rólam egy bármilyen X dokumentumot ...


vagy mi lenne az ötleted? kitől kérjek igazolást? az évente 2 felülvizsgálatnak a teljesen negatív szakvéleménye nem elég?

2023. máj. 19. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!