Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a haza koltozes folyamata...

Mi a haza koltozes folyamata folyamata?

Figyelt kérdés
Szeretnek haza koltozni kulfoldrol.10 eves voltam mikor ki koltoztunk ugyhogy semmi tapasztalatom azzal hogy mennek otthon a dolgok.Szoktunk haza jarni de csak par hetre.Hogy megy otthon a lakasberles mi a folyamata valamint a munka kereses.Nem tudom kihez kene fordulni ilyen kerdesek kapcsan.Ertekelnem ha a minek akarsz haza koltozni kerdeseket hanyagolnank.Ha van valami mas azzal kapcsolatba hogy kell otthon intezkedni es hogy aljak neki mi lenne az elso lepes es miket kell elintezni ertekelnen a normalis valaszokat.

ápr. 17. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha magyar állampolgár vagy, bármikor haza költözhetsz Magyarországra.

Be kellene menned először a kormányablakba, hogy csináltass magyar személyi igazolványt (jó, ha megvan a születési anyakönyvi kivonatod, ha megvan , azt is vidd magaddal és természetesen az útleveled legyen nálad) és bejelentsd, hogy milyen magyarországi címre költöztél.

Be kell menned a TB-hez is és ott is bejelenteni, hogy haza költöztél. Ez azt jelenti, hogy fizetned kell az egészségbiztosítást, ha itthon vagy, hogy jogosult legyél arra, hogy gyógykezelésben részesülj majd, vagy gyógyszert írhassanak fel számodra.


Ha van itt rokonod, vagy barátod, az ő címére is bejelentkezhetsz, ha ehhez hozzájárul. Az időt fog igénybe venni, mire megtalálod a számodra megfelelő albérletet.


Lakást ott érdemes bérelned, ahol dolgozni fogsz, hogy közel legyél a munkahelyedhez. Ha külföldre dolgozol távmunkával, akkor bárhova költözhetsz, akkor ez nem szempont.


Meg kell nézned a hirdetéseket, milyen kiadó lakások vannak és, ami szimpatikus, azt felhívod, egyeztetsz és oda mész személyesen is megtekinteni. Ha megtaláltad a megfelelőt, akkor szerződést fogtok kötni a tulajdonossal, előbb persze megállapodtok arról, hogy mennyi bérleti díjat kell fizetned.

Általában szoktak kérni 3 havi kauciót, ami azt jelenti, hogy 3 hónapnak a díját le kell tenned egy összegben és amikor majd kiköltözöl, akkor ezt visszakapod. Ez arra való, hogy ha szándékosan kért okoznál a lakásban, a tulaj ebből levonja.

Ha elromlik valami, pl. vízcsap, akkor megjavíttatni a tulajdonos dolga lesz.

ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

"Ha magyar állampolgár vagy, bármikor haza költözhetsz Magyarországra."


Ha nem magyar állampolgár vagy, de az állampolgárságod szerinti ország EU tagállam, szintén bármikor Magyarországra költözhetsz.


"Be kellene menned először a kormányablakba, hogy csináltass magyar személyi igazolványt"


Ha magyar állampolgár. Ha nem az, akkor nem lesz magyar személyi igazolványa. Ha magyar, akkor van neki, vagy van egy útlevele

ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

#2-es 10 évesen költözött ki, nem biztos, hogy van magyar személyi igazolványa, sőt biztos, hogy nincs ha mondjuk 30 éves és végleges szándékkal hagyták el anno az országot. Gondolom, hogy nem kiskorúként akar haza költözni.


Ha Magyarországon született és magyar szülők gyermeke, akkor magyar állampolgár, kivéve, ha lemondott róla. HA egy másik ország állampolgárságát is megszerezte, akkor kettős állampolgár, de ha magyar is, akkor Magyarországon kizárólag annak van jelentősége.


Sehol sem írtam, hogy külföldi állampolgárként is magyar személyi igazolványt kap, te egy tipikus frusztrált, alulfizetett, gonosz, kötekedő magyar lehetsz. Szégyen.


Kedves kérdező, sajnos fogsz itthon találkozni számos rosszindulatú, bunkó emberrel, de ez az ország sajnos ilyen, hogy ők vannak többségben, amilyen a 2-es.

ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3!


Aztán ugyan miért ne lenne neki? Nem biztos, hogy kérte az adott állam állampolgárságát. A gyerekem 8 éves volt, amikor költöztünk, 12 éve élünk külföldön, nem akarja megváltoztatni az állampolgárságát.

Nem minden allam engedi a kettős állampolgárságot sem.

ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kései Sirató ***** válasza:

Az 1-es válaszoló leírta a legfontosabbakat.

Annyi még, hogy kormányablak minden nagyobb városban van.

Milyen állampolgár vagy és milyen irataid vannak?

HA nincs meg a születési anyakönyvi kivonatod, bármelyik anyakönyvvezetőnél tudsz kérni illetékmentesen egy újat.


Ha külföldön házasságot kötöttél, azt hazai anyakönyveztetned kell, hogy a népességnyilvántartásban is házasként szerepelj.

Ha van még kérdésed, privátban írhatsz.

ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kései Sirató ***** válasza:
69%
5-ös vagyok, kedves #4-es! Hát például azért, mert nagyon rég lejárt. Vagy kettős állampolgár. Szlovákián kívül melyik ország tiltja a kettős állampolgárságot? Nem annyira gyakori ez, mint azt képzeled. A munkám miatt van rálátásom, mert sok olyan hazaköltöző ügyféllel volt dolgom, akinek nincs magyar szig-je. Szép napot!
ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Hát például azért, mert nagyon rég lejárt. "


Nos, ha lejár, az ember újat csinaltat. Kettős állampolgárságot tiltja pl Hollandia, kivéve ha hollanddal kötsz házasságot. Az ismeretségi körömben minden itteni magyarnak magyar személyi igazolványa van és nem útlevele

ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Azt hittem olyan is lesz akit csak az erdekel miert akarok haza koltozni.Akkor kicsit reszletesebben.23 vagyok es meg szulokkel elek.Annak is meg van az oka miert es annak is miert akarok haza menni.Tudom a tobbseg sokkal elobb elkoltozik a csaldbol.Nem igazan erzem higy ilyeneket veluk meg tudok beszelni mar volt par probalkozas de nem nagyon van ebben igy segitseg.Gondoltam le irom ezeket a reszleteket mivel tenyleg mondhatom normalis valaszokat kaptam nem olyat amire szamitottam.
ápr. 17. 15:57
 9/12 A kérdező kommentje:
Mar ezek a valaszok sokat segitettek.foleg mert semmit nem tudtam ezzel kapcsolatba.Dolgozom de kint minden nagyon mas mint otthon
ápr. 17. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Néhány kivételtől eltekintve Ausztria sem ismeri el a kettős (többes) állampolgárságot.
ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!