Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy idegen országban vagy,...

Ha egy idegen országban vagy, és valamilyen ünnepség van, neked is énekelned kell a himnuszt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Itthon sem KELL énekelned a Himnuszt,csak illik. Külföldön pedig csak akkor énekeld,ha tudod is.
2010. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én Angliában élek,és nem éneklem az angol himnuszt.Miért tegyem? Nem vagyok angol,semmi közöm az ünnepükhöz.
2010. nov. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Miért kellene? Talán meg kellene tanulnunk minden ország himnuszát ahová megyünk?
2010. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem kell, hiszen Ön az adott országban külföldi, tehát nem köteles ismerni az Önt fogadó ország himnuszát. De ha tudja, és énekli is a tömeggel, annál jobban örülnek neki. Minthogy én is örülnék, ha itthon énekeljük a Himnuszt, és mellettem pl. egy olasz ismeri a mi Himnuszunkat, és hallom, hogy ő is együtt énekli a tömeggel, mert ismeri.
2010. nov. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én különben azt ajánlom ha úgy érzed te biztos vagy abban , hogy nem vagy szégyenlős akkor énekeld. de ha nem várd ki a pillanatot!!!!!!!!
2010. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem kötelező, viszont a tiszteletet ugyanúgy meg kell adni, tehát felállni, ha felhangzik a himnusz. HA viszont valaki régebben él külföldön, vagy tökéletesen tudja a szöveget énekelheti is.
2010. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ga nem akarod hogy nagyon megverjenek igen!
2010. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!