Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki szeretnénk menni Finnország...

Ki szeretnénk menni Finnországba, tudtok-e abban segiteni, hogy mik a lehetőségek munka terén meg lehet élni a fizikai munkából vagy inkább a diplomásoknak érdemes kitelepülni?

Figyelt kérdés
szivesen veszek minden infot.
2010. nov. 15. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

finnország egy nagyon drága ország. mi nyáron költözünk, de az én férjem finn, ennyi előnyöm van.

ha ott akarsz boldogulni akkor úgy vágj neki ha tudsz finnül, vagy ha nem is perfect a finn tudásod de angolul jól beszélsz. nyelvtudás nélkül még takarító sem nagyon lehetsz. miért pont finnországba akarsz menni?

2010. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olvastam egy újságcikket amiben a finn nagykövet azt nyilatkozta hogy szivesen fogadják a magyar munkaerőt mivel kezd kiöregedni a munkaerőpiac.
2010. nov. 15. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:
hát ha van egy olyan szakmád ami ott hiányszakma és beszéled a nyelvet akkor lehetséges.
2010. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jól mondták a többiek, mindenképpen tanulj finnül, egy erős társalgási szint nélkül még takarítónak se vesznek fel, hiába van akármilyen szakmád, ha a munkáltatód nem ért meg. Finn nyelvtudás nélkül maximum úgy boldogulhatsz, ha angolból perfekt vagy és olyan területen helyezkedsz el (szakirányú végzettséggel), mint például informatika vagy multinacionális cégeknél bizonyos munkakörök, de ott se tuti hogy 0 finn nyelvtudással sikerülni fog.


Finnország kétnyelvű ország ugyebár, a svéd is hivatalos nyelv, illetve ott van a szomszédban Oroszország, néhányan azt hiszik ha valamelyik nyelvet beszélik a kettő közül, finnül és angolul pedig nem, akkor azért mégis boldogulni fognak a munkaerőpiacon, pedig nem. Egy csak zárójelben jegyeztem meg, hogy ne nagyon fogadj meg olyan tanácsokat, hogy "beszélek oroszul, majd elmegyek az orosz határ mellé fát vágni".

2010. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én férjem is finn. Én gyógyszerész vagyok, finnül egy év alatt tanultam meg, de angolul nagyon jól beszéltem már a kiköltözés előtt. Legyen piacképes szakmád, angolul mindenki beszél, de meg kell tanulnod a nyelvet. Akármit is akarsz csinálni, diplomával v anélkül, finnül kell beszélned.
2010. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!