Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen külföldön lakni és...

Milyen külföldön lakni és hogy jutottatok ki? Hogy boldogultok?

Figyelt kérdés
Nem sokára betöltöm a 18-at!Nagyon szeretnék külföldön élni!Már évek óta ez az álmom!Letennék egy német emelt szintű érettségit aztán ha minden jól megy kimennék!De nem tudom hová érdemes és hogy kell elkezdeni!Kérlek segítsetek!
2010. nov. 25. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi a barátommal Finnországban élünk lassan már 3 éve, és nagyon szeretünk itt lenni. Mind a ketten dolgozunk, interneten keresztül jutottunk ki. Németországot én nem ajánlanám, a németek még a szart is lehúzzák rólad, bocsi a kifejezésért. Több ismerősöm jött haza onnan emiatt.

Egy nagyon fontos dolog, ahol előre kérnek pénzt, az már egy nagy átverés!!

Sok sikert!

2010. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én jövőre költözöm Finnországba :) amúgy már éltem sok helyen, anglia, németország. Első, melyik városban laktok és mit dolgoztok ha megkérdezhetem?
2010. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én sose akartam külföldön élni,jó nekem a saját hazám is..Soha nem álmodoztam róla,és nem volt tervben..Mégis lassan 4 éve élek Angliában családostul.Eleinte élveztem,hogy minden olyan más..De mára már ott tartok,hogy itt sem különb mint otthon.Itt is a szürke hétköznapok ami annyival rosszabb az otthoninál,hogy itt kint állandóan esik az eső,és fúj a szél.A rokonok,jó barátok messze,és a távolság miatt azt veszed észre,hogy már nem is hiányzol nekik,már alig tartják a kapcsolatot veled..A kinti barátoknál meg azt veszed észre,hogy egyre többen rájönnek,hogy bizony még sincs kolbászból a kerítés,és ha mindent kifizetnek szinte félre rakni sem nagyon tudnak.A legtöbben hazamennek,mert otthon is megkeresik lassan azt a pénzt amit itt kint,és nem kell iszonyú drágán fizetni a szállásért...Egy idő után azt veszi észre az ember,hogy igaz nem a Magyarországi gondok,de a külföldi gondok nyomasztják..Áremelések,bérfagyasztások,létszámleépítések.

Mégis miért vagyok még kint? Csakis a fiam miatt,mert ő itt tanul..De már ő is mondogatja,hogy amint elvégzi a sulit,amint gyakorlata lesz,megy egy olyan országba ami jobb mint Anglia..Mi meg amúgy is tervezzük a hazautat..

2010. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kedves elozo, akkor te nem abban az angliaban elsz mint amelyikben en az biztos, vagy csak nagyon regen nem jartal otthon
2010. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 17:19

Oxford mellett egy kisvárosban élek..Lakást bérelünk amiben csak a családom lakik,senki más,mi nem tudunk idegenekkel egy fedél alatt élni..2 éve elvesztettem az állásomat a gazdasági válság miatt.Igaz most is dolgozom,de létminimum fizetéssel.Így az én fizetésem szinte el is viszi az az albérleti díj,és egyéb kifizetése(víz,gáz,villany,internet telefon)..

Egész nyáron alig volt jó idő..

Tavaly nyáron voltunk otthon nyaralni(minden évben igyekszünk hazajárni) és turistaként én nem azt tapasztaltam,hogy milyen szegénység van.Akárhová mentünk boltba mindenkinek televolt a bevásárlókocsija..A rokonok,barátok akiknél voltunk nem a szegénység árulkodott náluk sem..Bár panaszkodni mind tudott..

Itt olvasva s csak pislogok,hogy hányan mennek Amerikába egyéb egzotikus helyekre..Csak pislogok,hogy milyen sokan írnak autóvásárlásokról,drága ruhákról...

Nem mondom,hogy Anglia rossz..de nem verem a magam a földhöz..

2010. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves második, a barátom a fémiparban dolgozik, én pedig összeszerelő munkát végzek.

Vaasa-ban lakunk. És te melyik városba fogsz jönni? :)

(első voltam)

2010. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

második vagyok: mi Tampere-be költözünk, kár hogy nem egy városba legalább lett volna egy ismerősöm..:S amúgy mennyi idő alatt tanultatok meg finnül?


kérdező: ha németül jól beszélsz akkor csakis német nyelvterületre menj. ha lány vagy akkor először elmehetsz au-pairnek , ami azért jó mert addig is van szállásod , ellátásod és közben tudsz más munkát keresni és ismerkedni a környezettel.

2010. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!