Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kölföldön élők! Hogyan boldogu...

Kölföldön élők! Hogyan boldogultok? Hogy jött az ötlet, hogy kiköltözzetek? Hogy láttatok neki a munka kersésnek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Ja és lszi írjátok meg ki honnan ír. Köszke!
2009. okt. 27. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tökéletesen, csak a család hiányzik. az ötlet pedig úgy jött, hogy nem hagytak más lehetőséget, a munkanélküliség egy idő után piszkosul unalmas. Florida.
2009. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom jött ki Angliába dolgozni több pénz reményében.Később követtük mi is a 15 éves fiammal.A párom míg folyékonyan beszél angolul,addig a fiam és én szinte semmit nem tudtunk.(a fiam itthon németes volt)Vele nem is volt gond hisz rögtön iskolába kezdett járni,és elég hamar ráérzett az angol nyelvre.Mivel én tényleg semmit nem tudtam(najó,köszöni,és bemutatkozni tudtam csak)így semmi esélyem nem volt a munkára...De van egy angol barátunk aki elintézte,hogy felvegyenek egy nagyon jó munkahelyre..Ennek már lassan 4 éve,és itt ragadtunk.:)Hogy boldogulunk?A válság egy kicsit megszorongatott minket is(hisz itt is munkanélküliség van,emelkedtek az árak),de ettől függetlenül elég jól el vagyunk...Bérelünk egy szép 3 szobás lakást ahol csak mi élünk,és nem zsúfolódunk össze sok idegenekkel(igaz néha-néha ha olyan van kiadjuk az egyik szobát ideiglenesen aki munkát keres)Van autónk,és otthon is fizetjük a közös költséget arra a lakásra amit lezártunk.(nem adtuk el,mert soha nem lehet tudni mi a jövő.Lehet,hogy vagy mi vagy a fiam egyszer úgy dönt,hogy haza megy,akkor legyen hova menni)

Szóval ha az embernek van jó állása ami biztos állás,akkor tud boldogulni...

2009. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Most jelenleg Kanadában élek 32 évesen.Kamion soforként kezdtem, aztán alapítottam egy céget ami fakitermeléssel foglalkozom. Magyarországrol 15 évesn mentunk ki a szuleimmel az USA-ba a testvéréhez a cége végett.Aztán kint rekedtunk. Nekem marha jol bejott , ahogy lesem a magyar politikát soha az életben nem mennék haza, and csak a rokonok végett. Van egy szép kanadai feleségem , 3 gyerek , ház, cég egyszoval minden, ami szukseges.Nekem ez az amerikai álom, ami hala az égnek, megvalosúlt! Bocs a hibáért,már hibásan írok neha magyarúl. A gyerkocok nem tudnak már! Helo!
2009. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Várom még a válaszokat. Nagyon komolyan gondolkozunk a párommal, hogy kimennénk dolgozni. Az egyik ismerősünk Kanadában van, a másik Svájcban, és elég jókat mondtak, de nem akarunk csak úgy hírtelen neki rohanni a nagyvilágnak.
2009. okt. 27. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig minel elobb rohanjatok csak neki a nagyvilagnak! Ha tenyleg, 100%-ig gondolkodtok azon, hogy kimenjetek valahova, akkor alljatok ra a nyelvtanulasra, es dontsetek el, hogy hova mennetek ki szivesen. Sok info van a neten minden orszagrol, mi hol hogy mukodik. Keresgess, olvasgasd! Es ne vesztegessetek az idotoket!

Viszont, ha csak azert mennetek ki valahova, mert a szomszed is kiment, es az ismerosotok is, es ez milyen divat most, meg mittudom en, akkor inkabb maradjatok otthon. Ezt most nem bantasbol irom, csupan jo indulatbol.

Mi Angliaban elunk, soha nem megyunk mar haza, pedig otthon van lakasom (nekem) amit kiadtam, itt pedig tanacsiban lakunk. De nem ez a lenyeg, mert kulfoldon az emberek nagyobb resze el BOLDOGAN alberletben, mint otthon akar sajatban is boldogtalanul.

Hogy jott az otlet? Mar tinedzserkent is mindig kulfoldre vagytam, es baby-sitterkent kerultem ki nemetbe, majd Ausztriaba, es dolgoztam aztan Olaszban is. Most Angliaban elunk, jol boldogulunk, egyet banok, hogy nem elobb jottunk ki. Otthon minden egyes nap csak elvesztegetett ido volt (nekem).

Ha fiatalok vagytok, pakoljatok, nem fogjatok megbanni!

De ne felejtsd el, hogy talpraesettnek, kemenynek, szorgalmasnak es pozitivnak kell lenni! Sok sikert!

2009. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen komolyan gondolkodunk rajta. És azért szeretnénk kimenni, mert azt látjuk, hogy itt semmi lehetőségünk nincs arra, hogy mondjuk bevállaljunk egy gyereket és ne kelljen majd törni a fejem, hogy miből adok neki enni, meg egyszerűen hiába van másodállásunk, nem futja még egy szakadt 20 éves kocsira sem, pedig keményen dolgozunk. Egyetlen egy dologtól félünk, hogy kimegyünk és nem találunk munkát.
2009. okt. 27. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Probaljatok meg azt eldonteni, hogy hova mennetek ki. Ha ez meg van, akkor pedig alljatok ra arra az orszagra. Mint mar irtam, a neten sokat lehet olvasni, sok forum van, akarhova mennetek is ki. Ha Nemetorszagba mennetek pl. akkor nemetes forumon erdeklodtok mar kint elokkel. Ok tudnak ajanlani oldalakat, es hidd el, hogy vannak segitokesz emberek, egy-egy jo oldal, egy cim...stb. ugynoksegek. Az orszagot csak pl.-kent irtam neked.

Hova mennetek ki?

Nezd meg az utazas.com forumot, es az nlc.hu oldalan is sok kulfoldon elo ir.

2009. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezekben gondolkodunk: Kanada, Írórszág, Anglia. - Illetve eddig ezek a top 3. Volt még szó Svájcról is, de "egyéb" okokból az elvetettük...
2009. okt. 27. 14:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Svájcba ti ne menjetek azt haggyátok meg nekem.Köszi

helyette menjetek Németországba,Ausztriába,Egyesült Királyságba,Spanyolországba,Svédországba,USA-ba.

:))

2009. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyugi! Oda nem megyünk! Meghagyjuk neked, aztán majd ha már megszedted magad megkeresünk és követeljük a részünket amiért nem happoltuk el előled a jó melót! :) :) :)
2009. okt. 28. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!