Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az élet Koreában?

Milyen az élet Koreában?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatait szeretném olvasni, akik Koreában élnek vagy éltek. Ha valaki tud blogot linkelni, amin beszámoló van, az is megfelel.
2010. dec. 2. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Most per pillanat bombázáák egymást... Észak Korea komunista, délt pedig az USA támogatja...

Igaz, én nem ott élek, de valahogy szerintem nem vonzó... :S Kína vagy Japán?

2010. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Japán mániás vagyok, de ott nehéz letelepedni, meg mondják, hogy mindig is külföldi maradsz és nem fogadnak be. Imádom Japánt, a kultúráját, de vannak dolgok, amiért nem igazán vágyódom már oda. Franciaország jöhetne még szóba, de azt is szidják nagyon.

Nem igazán a háborúra gondoltam. Mondjuk a háború előttig milyen volt? 2000-2009 években?

2010. dec. 2. 22:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

az északiaknál nincs mit enni, viszont lőnek, a déliek pedig túl közel laknak hozzájuk. egyiket sem próbálnám ki.


[link]

[link]

[link]


volt egy negyedik is, az északon lakott, de nem találom most így hirtelen.

2010. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Korea egy demokratikus modern ország, viszont a fölötte lévő háborús Észak-Korea miatt, és a koreai kultúra sajátosságai miatt van pár dolog benne, ami miatt nem ajánlott idegeneknek odaköltözni, nem-ázsiaiaknak pedig különösen nem:


-Feszült közéleti helyzet, amit sokszor nem mutatnak ki, de látszik


-Sorkatonaság


-Ha Észak-Koreai tévéműsorokat néznél/rádiót hallgatnál, úttorődalokat énekelnél, pozitív színben tűntetnél fel bármit Északkal kapcsolatban, nem tartanád megvetendőnek a kommunizmust, kapcsolatba próbálnál lépni északiakkal, akkor akár börtönbe is zárhatnak, jobb esetben csak pénzbűntetést kapsz (mint Németországban nyilvánosan Siegheil-oznál, Hitlert éltetnéd)


-A homoszexualitást és egy csomó féle más modern országban elfogadott alternatív életszemléletet társadalmilag és törvényileg is elvetnek, bűntetnek, hogy Észak-Korea, Oroszország és Kína felé erős, férfias, lovagias, hagyományos ország képét mutassák


-Nagyon kevés külföldi él az országban, ezért nem ismerik a külföldieket, nem bíznak bennük, és ha látják rajtad, hogy nem ázsiai vagy, akkor mégkevésbé bíznak benned


-Életmódban a szélsőségek hazája: Túlhajszolt, feszült városi életmód, és szinte középkoriasan elmaradott vidék



-Az életkörülmények nemigazán jobbak, mint Magyarországon: Az emberek idejük nagy részét munkával töltik, kevés a szabadidő, és bár sokat keresnek, nagyon drágák is a dolgok


-Nagyon fejlett a technika, de a szociális háló, társadalmi gondoskodás a béka popója alatt van. Ezen az sem segít, hogy nem akarnak bevezetni semmilyen szociáldemokrata, vagy akár EU-stílusú intézkedést, nehogy Észak-Korea azt lássa, hogy "épül a kommunizmus"

2010. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a legfontosabb amit kihagytam:


-Egy olyan országban élsz, amire a világ legveszélyesebb és legelmaradottabb országa már 60 éve vérszemmel néz és bármikor támadhat

2010. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én letelepedésileg Németországot ajánlanám.

Ha minden tényezőt megnézünk, a legjobb hely a bolygón.

Ráadásul EU-s állampolgár vagy és téged sokkal szívesebben látnának mint a sok törököt, arabot

2010. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most megismertem egy koreai lányt, és az alapján, amit mesél, Szöul nem lehet rossz hely, mozgalmas város, de most, hogy megtámadta őket Észak-Korea, hát nem tudom, még meg sem kérdeztem, hogy ő szerinte nem lesz-e veszélyes visszamennie a hazájába. (Jövő héten már megy vissza)
2010. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
18%
Kóreai.
2010. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is nagyon tetszik így messziről Japán, Kína és Dél-Kórea, de annyira rossz helyen vannak, nem élnék ott. :(
2010. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Jó csípős, erős a kaja. Ezért nekem nagyon bejön.
2010. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!