Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az osztálykirándulásról? (ami történt)

Figyelt kérdés

8.-os osztály kirándult pár napra.(14 évesek,de vannak túlkorosak is)

Az éjszaka alkoholt fogyasztottak titokban.

Volt is kisebb-nagyobb hatása rájuk nézve.

Ki itt a felelős?Ki tehet róla szerintetek?

(Titokban csinálták,ugye a tanár nem követheti minden lépésüket)


Kérek minél több véleményt minél több szerepben.

Pl.: Mit csináltál volna ha te lettél volna a tanár?Vagy az egyik felügyelő szülő?

Vagy ha szülőként nem mentél volna el kísérőnek és otthon telefonból tudnád meg,hogy mi történt?Mit csinálnál?És ha megtudnád,hogy a gyereked is benne volt?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 29. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Igazából szerintem nem oylan nagy cucc ha ittak. Én amikor hazaértem tőlem anyumék nevetve megkérdezték, hoyg ittam-e. Én azt mondtam nekik, hoyg nem (tényleg ne mittam). Erre ők csak azt modnták, hoyg amikor ők ennyi idősek voltak már kipróbálgatták osztálykiránduláson a bort, sört stb.

Szerintem ha nem esett senkinek semmi baja, akkor nem gáz. Ez olyan amin szerintem a legtöbb ember túl esik. 15L

2011. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Értem:D Igen,igaz.Kóstolgatni lehet,de ez már nem kóstolgatás volt hanem több és pár szülő kiakadt...

Nagy baj nem volt belőle,csak sok rosszullét,amiből nagyobb baj is lehetett volna.

2011. máj. 29. 13:56
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem olyan nagy dolog, hogy ezen ki kelljen akadni.

Én ha valahol ittam, és anyuék megkérdezték, akkor mindig bevallottam, és ők sosem haragudtak, mert tudják, hogy tudok mértéket tartani.

És szerintem az sem olyan nagy baj, ha berúgtatok egy kicsit.

14-15 évesek vagytok, előbb utóbb úgyis túl kellett volna esnetek ezen, sőt, fogadok, hogy az osztály 80-90 %-a rúgott már be előtte.

Én is 14 évesen "csiccsentettem" be először, de nem nagyon, csak nagyon jó kedvem volt, és mindenen mosolyogtam. Aztán 2-3 óra múlva már totál elmúlt a hatása az alkoholnak.

Szerintem nem is a szülők, hanem a tanárok kerítenek túl nagy feneket ennek az egésznek.

Nem hiszem, hogy egy rendes, normális szülőnek ilyenen ki kellene akadnia. Amíg nem rendszeres, és nem fetrengett a hányásában, addig szerintem nem gond, ha nagyritkán picit többet iszik a kelleténél valaki.

Én nem lennék felakadva ezen. Nem is dicsérném meg a gyerekem, de biztos nem hordanám le a sárga földig, és nem adnék neki töbmillió büntetést.


Lehet lepontozni. :)

2011. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, minden osztálykiránduláson ez megy:) Még anno is az én koromban, 20 évvel ezelőtt. Sőt, durvábbak is.
2011. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom és tényleg a tanárok csináltak belőle ekkora problémát (Nagyobbrészben)

Sajnos egy szülő a tanárra van kiakadva,hogy az ő gyerekére nem vigyáznak stb...

2011. máj. 29. 14:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
ebböl ügyet csinálni tiszta hülyeség minden 8.osztályos kirándulás a balhékrol hiresek hisz itt már kipróbálnak a fiatalok olyat ami tilos ráadásul szülö nélkül.Nállunk is volt titokban piálás,én 25 éves vagyok ha az én gyerekem is majd iszik nem bántom mert ez az utolsó balhéja a megszokott barátokkal.
2011. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Csodálkozok rajta én is,hogy ennyiből ekkora ügyet csináltak.Ahogy így elnézem ez már alap egy 8.-os kiránduláson:D De azt nem értem,hogy a tanár is meg lepődött,aki már vagy 20 éve ott tanít...,hogy ez volt az első osztály akivel ez megtörtént...
2011. máj. 29. 15:53
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Nektek nem nagy ügy de a tanárok felelőségge hogy ne legyen semmi baj. Részegen kitántorogsz az útra és ott halálra gázolnak ott nem apádéket veszik elő hanem a tanárt és akár le is ültethetik. Gondatlanságból elkövetett ember ölés ?
2011. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen,ez is jó ok.

Gondolom ezért vannak kiakadva:)

Nem volt durva a részegedés.Én nem ittam,sőt nem is az én osztályomról van szó most.(Ismerősömék)

Csak érdekelt mind gyerek szemszögből és mind tanár (felelős) szemszögből is a dolog.

2011. máj. 29. 16:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Anno az alattunk lévő osztályban történt egyszer, hogy annyira sokat ittak, hogy mentőt kellett hívni. Egy srác lett rosszul. Kirúgták utána a gimiből (nem csak ezért, sok dolog volt a rovásán). Gondoljátok el, ha esetleg még többet iszik. Akut alkoholmérgezés, kampec.

Ezekért kell nagyon odafigyelni. Ha egyszer ofő leszek, nem tudom, hogy oldom majd meg ezt a kérdéskört... Mert a gyerekek akár tetszik akár nem nem feltétlen tudják eltalálni, hol a határ. Szóval ez egy elég komplex kérdés. Házirend (mert ugye kiránduláson is érvényes), a szülők a tanárra bízzák a gyereket... Ugyanakkor a gyerek jól akarja magát érezni és a szabályok megszegése a buli az egészben. Szóval nem tudom még, mi a helyes hozzáállás, de hátha ilyesmit is tanít a pedagógia modul majd az egyetemen. + a válaszaitok is adnak tippeket. :)

2011. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!