Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az osztálykirándulásról?

Figyelt kérdés

9.-esek vagyunk, egy értelmes, normális osztály (Komárom-Esztergom megye). Az ofőnk, akit imádunk, természetesen ránk bízta hogy hova akarunk menni osztálykirándulásra. Ezeket gyűjtöttük: PÉCS, EGER, SZEGED, BÉCS, PRÁGA. Az osztály nagyrésze persze a Prágára szavazott (én Pécsre). Szerintetek megéri, hogy egy ottalvásra elmenjünk Prágába? Az út borzasztó hosszú, vonattal szándékozunk menni, úgy is 6 óra minimum. Én nagy hibának tartom. Persze szép meg minden meg ami a leg inspirálóbb az hogy 'KÜLFÖLDÖN' van... De az osztálykirándulásnak nem az a lényege, hogy elmenjünk a világ végére, nagyon sok pénzből, hanem az, hogy együtt legyünk... Az ofőnek mindegy, na de én hogyan vegyem rá a többieket, hogy inkább maradjunk Magyarországon? Jövőre úgy is Londonba megyünk (mivel ez idén nem jött össze), az is lesz egy jó 110000 Ft, minek most ilyen messzire menni?


Ey másik kérdés, aki volt már esetleg Prágában (vonattal)vagy netán osztályfőnök, neki erről mi a véleménye? És mennyi körülbelül egy vonatjegy oda? Szállás, étkezés az drágább vagy olcsóbb Magyarországhoz képest?

És mennyibe kerül majd ez a kirándulás úgy durván fejenként? 2 napos, vonattal kajával mindennel én úgy 35 ezerre saccolok.


Köszönöm válaszotokat!


2011. jan. 6. 15:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz a legjobb.Mármint ha két napot töltötök ott,amiből egyet szinte végig utaztok.Oda 3-4 napra érdemesebb elmenni.Mi egerben voltunk kér napig,sokat utaztunk,ígyse láttunk osk mindent,nemhogy ilyen nagvárosban.Mi is majd megyünk sulitol prágába 5 napra.x
2011. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%
Egyet értek, kedves kérdező. Nem értem az a legújabb "divatot", hogy a gyerekek tízezrekért mennek külföldre osztálykirándulásra. Hol van ennyi pénze a szülőnek? Mi annak idején Magyarországon voltunk. 9-ben egy olyan putri helyen voltunk, hogy az leírhatatlan, mégis visszamentünk következő évben, annyira szerettük. Tényleg nem az a lényeg, hogy hol vagytok, hanem hogy hogy érzitek magatokat. Bár nálunk az osztálykirándulás mindig a pihenésről szólt, egyszer sem voltunk múzeumban. Viszont a gimnázium minden nyárra szervezett külföldi tanulmányutat, ahová a gimnázium legjobbjai mehettek, szinte ingyen, jutalomként. Az megint más volt, ott nem csak pihentünk, viszont az is nagyon jó volt, szintén legszebb napjaim.
2011. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
És azért akarod lebeszélni erről az osztálytársaidat, mert NEKED nincs rá pénzed. Már bocs, de nem te vagy egyedül az osztályban, nem hozzád kell alkalmazkodnia mindenkinek. Különben is, nem kötelező részt venni az osztálykirándulásokon..:P
2011. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő, utálom az ilyen se.ggfej barmokat! Egy szóval sem mondtam azt hogy nincs rá pénzem. És nyugodj meg, nem egyedül vagyok az osztályban, akiknek nem esne jól most egy ekkora kiadás, ha jövőre is lesz egy nagy. Biztos valami újgazdag sza.rházi vagy. (...)

Az osztálykirándulás, mint nevében is bennevan, OSZTÁLYkirándulás. Kimaradni semmiképpen nem szeretnék, és nem is fogok, ha a világvégére is megyünk, mert akkor is kinyögöm valahogy.

Okos vagy, drága, mondhatom.

2011. jan. 15. 16:29
 15/15 anonim ***** válasza:
16:20-as, nem minden szülő engedhet meg magának több tízezres osztálykirándulást. Majd ha te fizetsz magad után mindent, majd megtudod. Egy korábbi válaszoló vagyok.
2011. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!