Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legszebb,...

Szerintetek melyik a legszebb, legideálisabb nyaralóhely a világon? És miért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nincs ideális hely, illetve akik nem panaszkodós típusok, azoknak meg mindegy


de mindnehol jöhet csótány, szúnyog, kígyó vagy csípős hangya pl, a vízben beleléphetsz egy tengeri sünbe vagy egy rájába, a nap megéget, a szél fúl, vagy nem fúj és túl meleg van, esik az eső vagy nem esik, unalmas a strandon ülni vagy izgalmas, vagy a helyiek hülyék, vagy sárlavina van vagy tájfun vagy hurrikán :D

sehol nem ideális, de ha valaki nyitott az újdonságokra, mindenben talál élvezetet, pláne azért, mert más, mint otthon.

2011. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kuba! Homokos tengerpart, égszinkék víz, koktélok! Istenem csak egyszer jussak el oda! Addig is maradok Horvátországban Hvar szigetén Jelsán! Az is nagyon szép hely!
2011. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Bora Bora Ibiza!!!!!4
2011. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok szép helyet látni a neten, reklámokban. Lehetetlen kiválasztani a legideálisabbat, ezért inkább már a Queen Mary 2-őn utaznék az óceánokon...

:D

2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még!:)
2011. jan. 9. 13:36
 6/18 emlya ***** válasza:
100%

EGYIPTOM!!!!!

Már voltam ott és gyönyörű, csodálatos,, egyzerűen leírhatatlan. Meleg, napfény, homokos tengerpart, pálmafák, kotélok, néger fiúk....

Ezenkiívül rengeteg történelmi hely, amit érdemes megnézni: gízai piramisok, Kairóban a múzeum és a múmiák, Luxor, a nekropilis, Királyok-völgye, ahol már 62 db fáraó eredeti sírját találták meg, Hatsebut fáraónő temploma, Karnak templom, Memmnon-kolosszusok (18,5 m magasak), hajókázás a Níluson, ami a világ leghosszabb folyója, fürdeni a Vörös-tenerben, lemenni tengeralattjáróval megnézni az élővilágát, ami csodálatos és gyönyörű, ezért kapta a nevét a tenger, hiszen ennek van a világon a legszinesebb élővilága.

Az emberek vendégszeretete elképeztő, annyira szeretik a magyarokat (főleg a teltebb, kék szemű, zőke hajú lányokat).Mindenkit megpróbálnak becsábítani a boltjukba, és ott ajándékokat is adnak. Szeretik, ha alkuznak velük.

Magyarországon nagy vizipipát nem lehet venni 10 ezer forint alatt, mi 4 ezerért vettünk egy hatalmaat, az én kicsi vizipipám pedig csak 1250 forint volt.

Meg az a hangulat....ete indul be az élet, mert nappal nagyon meleg van, mindenhol vizipipázó emberek, akik teát isznak, a hibizkusz tea ott isteni.

Nagyon hangulatos.

Légkondi minden házban és szállódában van.

Márciutól, októberig érdeme oda menni, mert akkor jó meleg van, bár a nyári hónapokban már túl meleg.

Mi Hurghadában voltunk, ami egy csodálatos üdülőparadicsom a Vörös-tenger partján.

Annyira jó volt, hogy le sem tudom írni és az a vendég szeretet, na meg a helyesbbnél helyesebb arab fiúk......

Bárcsak elutnék még egyszer oda!

Tiszta szívből ajánlom, mert hatalmas élmény és nem i drága.

2011. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Dunai hajóút Passautól Tulcsáig (kb végig az egész vonalon). Bár drágább mint a tengeri hajózás, de sokkal több és intenzívebb élmény egy folyót bejárni mint egy tengert. Vannak fapados hajók, bár az se olcsó, és elég kevés a lehetőség. A vaságyas, folyosó végén vizesblokkos tábori hangulatot idéző üdülőhajókat sajnos már kiselejtezték, pedig azon volt aztán igazán élmény utazni. És elérhető áron. Ma már csak úszó luxusszállodák vannak.. de az útért megéri, akinek van mibe aprítani, mindenképp iktassa egyszer az életébe. ;)
2011. jan. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Andalúzia! A tenger is a hegyek is, és Ronda nevű város.

Erdélyben a kárpátok, székelyföld.

2011. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

13.20-nak


A páromnak élete álma volt eljutni Kubába, ezért 2 éve voltunk egy kéthetes körúton, az egész szigetet bejártuk, már ami a 2 hétbe belefért. Szép volt, de nem az az "álom", nem annyira más, mint a fillérekbe kerülő Tunézia, vagy inkább Egyiptom. Ha nem a turistáknak kialakított Varadérón ücsörög az ember, akkor nyomorral és kalibákkal szembesül, egész nap a házuk előtt üldögélő helyiekkel, akik ha meglátnak egy turistát, gyorsan zenélni kezdenek. Olyan furcsa, mintha az ottani emberek nem értékelnék, milyen szép helyre születtek, csak tengenek-lengenek, mintha senki nem csinálna semmit.


Nekem kicsit lehangoló út is volt, bár a tengerparton mellettem landoló pelikán, a sok kert kolibri tényleg szokatlan és szép volt.

2011. jan. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző, Kubás vagyok... nekem élmény volt egyébként - talán mert nem vártam ennyi szépet - átautózni Bosznia-Hercegovinán, a Neretva völgyén, végig le a tengerig. Gyönyörű volt, iszonyú kék folyó, csodás hegyek, természetesség. Engem az egzotikus utakban kicsit taszít a turistáknak csinált külön világ, ami Egyiptomra is nagyon igaz sajnos.
2011. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!