Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan számítjuk helyen az...

Hogyan számítjuk helyen az időeltolódást repüléskor?

Figyelt kérdés

Adott napon 13:30-kor indul Los Angelesből a repülő (hozzánk képest -8 óra) és 13:50-re ér Tel Avivba (hozzánk képest +2 óra). Ha 18-án indul, akkor 18-án vagy 19-én ér Tel Avivba?

Egy órája gondolkodom rajta, mindig más eredményt kapok és már teljes zavar... Köszi a segítséget!


2011. jan. 10. 22:29
 1/5 A kérdező kommentje:
helyesen, bocsánat
2011. jan. 10. 22:30
 2/5 anonim ***** válasza:

19.-én, mert már amikor elindul a gép, akkor már 18.-a késő este lesz Tel Avivban, mivel akkor ezek szerint 10 óra a különbség Los Angeles és Tel Aviv között. Szóval amikor 18.-án 13:30 van Los Angelesben, akkor Tel Avivban (+10 óra) 23:30 van (18.án). Ezek szerint 14:20 perc a repülési idő (0:30 + 13:50).

Remélem érthető voltam!

Nem kell belekavarni a Bp-i időt, és akkor szépen ki lehet számolni.

2011. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem szóló, de megmondom mi a lényeg. Mindig 1 időben számolj - vagy a los angelesit, vagy a tel avivit használod, de ha átváltod, és fixen megvan az időpont amikor elindult a gép, csak add hozzá az utazás időtartamát. Igy a legegyszerűbb.
2011. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, így érthető!
2011. jan. 11. 06:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig a helyi időt kell nézni repüléskor. Gondolj bele: lehetséges, hogy előbb száll le a gép, mint föl? Ugye nem.
2011. jan. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!