Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyek azok a dolgok amiket...

Melyek azok a dolgok amiket mindenképp magunkal kell vinnünk ha egy hosszú kerékpártúrára megyünk? (pl. körbejárjuk Magyarországot)

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
a kerékpárt?
2011. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Először is minél kevesebbet! Rengeteget számít a súly. Ruhából a legminimálisabb és esőköpeny. Néhány szerszám és pótalkatrész (bowdenek, belsőgumi), egyeztessenek a résztvevők, hogy ki mit visz, felesleges pl. 5 kombinált fogót és pumpát cipelni. Élelmiszert nem érdemes cipelni Magyarországon általában néhány km-n belül van bolt, étterem.
2011. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, szerszámokból osszátok el ki mit hoz, pumpa és pótbelső legyen, bowden (én egy-egy váltó és fékbowdent szoktam rakni), imbusz, laposfejű, küllőkulcs meg ami még kell. Láncbontót is szoktam vinni, de szerintem felesleges, inkább előtt nézzétek át a láncot. Ruhából tényleg minimális, esőkabát, fehérneműből (alsógatya, zokni) viszont mehet 1 váltás/nap minimum. Sapka sem árt, tűző napon sokat segít, ha bevizezitek és felveszitek. Szemüveg is jól jön a nagyobb lejtőkön a könnyezés ellen. Víz mindig legyen nálatok, de mindig csak 2-3l, útközben akárhol tudtok venni. Ételt sem érdemes cipelni, mert nehéz és még meg is romlik. Májkrémből és zacskós Maggi/Knorr cuccokból szoktam nagy tételt vinni, azok kihúzzák két hétig is a táska alján. Szemeteszsák! Nem csak szemétnek, bármikor jól jöhet, nagy esőben ráhúzva a cuccra, stb. Kábelfogó! Sokmindent vissza lehet hozni vele a halálból, legalábbis a következő bringaboltig. Lámpa és mellény! Előfordulhat, hogy nem értek a napi célhoz világosban, nincs szarabb, mint tök sötétben tekerni, főúton meg főleg. Veszélyes is. Úgy pakold össze a cuccod, hogy utána még legalább 2x szelektálj, hogy biztos szükséged van-e a cuccokra. Én pl. két hetes túrát 2 rövidgatyával, 4 pólóval, esőkabáttal és egy cipővel húztam ki. Meg volt egy fürdőgatyám is strandoláshoz és egy nagy törölközőm meg egy kéztörlő.
2011. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minisátor, hálózsákkal. Könnyebb kétszemélyes sátrak már 1,5kg körül is vannak. Nem kell minden este szállodázni :)

Próbáljárok a csomagokat erőnlét és súly szerint elosztani, az erősebb, rutinosabb emberek vihetnek kicsit nehezebb vagy nagyobb cuccokat. És, ahogy már előttem is írták, egyeztessetek, nem kell mindenből mindenkinek hoznia.

2011. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!