Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az élet Spanyolországba...

Milyen az élet Spanyolországban? Él valaki közületek ott? Mesélnél róla? Nagyon érdekel a téma, mert diploma után itt szeretnék letelepedni. Addigra remélhetőleg meglesz a felsőfokú nyelvvizsgám spanyolból.

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a segítséget!:)
2011. jan. 23. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónapja élek itt, holnapután utazom haza. Erasmusos diákként tanulok/tanultam Sevillában. Konkrétan mikre vagy kíváncsi?

általánosságban annyit mondanék, hogy nagyszerű ország, teljesen más itt az élet, mint Magyarországon, de könnyen hozzá lehet szokni. Mi egyedül a sziesztát nem tudtuk megszokni, még négy hónap ittélés után is hajlamosak vagyunk délután lemenni a boltba, amikor az zárva van.

Gondolom sokat hallottál már arról, hogy a spanyol emberek kedvesek, vidámak, barátságosak stb. Ez nem mindig igaz. Elég bunkók tudnak lenni, főleg a nagyvárosoknak, nem figyelnek egymásra abszolút, de az igaz, hogy nyitottak, mert bárkivel szóba elegyednek mindenfajta ismeretség nélkül.

Az élelmiszer árak hasonlóak az otthoniakhoz, bár azért vannak eltérések. Sokminden drágább Spanyolországban, de vannak azért, amik olcsóbbak.

Az albérlet árak viszont rendkívül magasak. 240 eurót (plusz rezsi) fizetünk fejenként, hárman lakunk a lakásban, tehát a tulajdonosok bezsebelnek havonta közel 750 eurót, ami szép kis summa. Tehát egy lakás kibérlése olyan 600 eurótól kezdődik, és határ a csillagos ég, de természetesen sok mindentől függ ez, leginkább a fekvéstől.

Jelenleg azonban nem túl jó választás spanyolországba költözni... sőt!! Sajnos itt a legnagyobb a munkanélküliség egész európában, azt hallottam olyan 20% körül van, de egyes vidékeken 30%-ot is eléri. Tehát én a helyedben nem jönnék ide még néhány évig. A munkanélküliség elég jól látszik, hiszen rengeteg a hajléktalan.

Remélem tudtam segíteni neked. Amúgy gyönyörű szép ország, változatos táj, történelmi városok, tehát nagyon jó volt itt élni 4 hónapig, de én évekig nem tudnék itt élni... nem az én országom hosszú távra, csak ilyen rövidebb időszakokra esetleg.

2011. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!!:)

Köszönöm a választ!:)

Igazából jövőre érettségizek, utána még 3 évig egyetemre fogok járni. Diploma után szeretnék kiköltözni Spanyolországba, vagy Mexikóba. :) Nagyon érdekelne az, hogy Te, hogy jutottál ki Sevillába? Sokszor hallottam már az Erasmusról és nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Csak az első év végén lehet jelentkezni és a vizsgaeredmények alapján döntik el, hogy ki mehet és ki nem? Te spanyol nyelvű egyetemen/főiskolán tanultál? Hogy tetszett? Mennyire beszélted jól a spanyolt amikor kimentél, és most, hogy kint töltöttél egy pár hónapot Sevillában? Van nyelvvizsgád? Nekem középfokú nyelvvizsgám van spanyolból. Mennyi időre lehet kimenni külföldre? :)

2011. jan. 24. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt talán rendeződik a helyzet itt.... de ki tudja. Reméljük igen! Egyébként most szombaton is volt itt Sevillában egy óriási tüntetés pont a munkanélküliség miatt, illetve hogy az andalúz kormány növelni akarja az árakat a válság végett.

Próbálok válaszolni a kérdéseidre.

Én most harmadikos vagyok az egyetemen, tehát másodikas voltam, mikor jelentkeztem Erasmus pályázatra. A legtöbb egyetem elsősöket nem küld ki, tehát elsősként még biztosan nem fogsz tudni pályázni, mert nem fognak másodikasokat kiküldeni. Ez legalábbis mi egyetemünkön így van (NYME). A legjobb időszak a kiutazásra az a 3. év, vagy a 4.

Igen,a tanulmányi eredmény nagyon-nagyon fontos a pályázatban, tehát eleve 4-es átlag alatt szinte esélytelen a dolog. Szinte... a mi egyetemünkön előfordult az, hogy valaki a mostani őszi félévre jelentkezett, akkor még a várólistára sem került fel, most pedig kimehet tavaszi félévbe mert még maradt pénz a támogatására. De ehhez igen nagy szerencse kell. Szóval minél jobb az átlagod annál nagyobb eséllyel indulsz.

Díjazzák a pályázat során még azt is, hogy milyen nyelveken beszél, milyen szinten, és egyéb tevékenységeket is, mint sport, vagy az iskolai életben való szereplés (TDK, HÖK stb.) de a mi egyetemünkön ezek nem játszanak nagy szerepet, mert nekem pl. egyik sincs meg, csak a jó átlag. De például egy másik egyetemen mondjuk már nagyobb súlyt képviselhetnek ezek a tevékenységek.

Sevillába azért én kerültem ki speciel, mert beleírtam a pályázatba, hogy B2-es szinten tudok spanyolul, de ez akkor még nem volt igaz és most sem nagyon igaz. Nálunk eléggé gyenge a nyelvoktatás a suliban, ott kezdtem el tanulni csak a spanyolt és nem fejlődtem sokat, Sevillai utazásom előtt néhány hónapig magántanárhoz jártam, ott azért jobban megtanultam. Nem tudok nyilatkozni Spanyolország más területeiről, de az Andalúz emberek nem beszélnek nyelveket, tehát óriási előny, ha beszélsz spanyolul. Mi még elég gyér tudással jöttünk ki éseléggé meggyűlt a bajunk például a lakáskeresésnél, hiszen az andalúz nyelvjárás igen cifra és még ez is tetézte a dolgokat.

Viszont azt kell hogy mondjam nem fejlődött a spanyol tudásom mióta itt vagyok... ez részben annak köszönhető, hogy nem spanyolul, hanem angolul hallgattam a tárgyakat. A hallásértésem az ami elég sokat fejlődött, mivel spanyol lakótársunk van és ő mindig spanyolul beszélt hozzánk. A többi készségemről nem mondhatom el ugyanezt, főleg nem a beszédre, természetesen a mindennapi életben hasznát vettem a tudásomnak, ha például eltévedtünk vagy kerestünk valamit, de úgy összefüggően még sajnos nem tudok spanyolul beszélni.

az hogy mennyi időre lehet kimenni Erasmussal, az egyetemtől függ, és attól, hogy mennyi keret van egy-egy hallgatóra. Én négy hónapnyi pénzbeni támogatást kaptam, de más egyetemeken 5-6 hónapra is vagy akár egy egész évre ki lehet menni!!! ennél többre biztosan nem.

Szóval én azt tudom mondani, hogy óriási előny hogy beszélsz jól spanyolul, mert itt az emberek nem szeretnek nyelveket tanulni sajnos... legalábbis andalúziában nem.

Egyelőre ennyit írnék még tudnák regényeket írni az élményeimről, de most mennem kell, mert holnap utazom haza végleg. A várostól már elbúcsúztam, nagyon-nagyon fog hiányozni, de egyszer minden véget ér sajnos.

Ha még van kérdésed szívesen válaszolok rá!

2011. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
* azt írtam nekem egyik sincs meg, itt arra gondolok most, hogy se kiemelkedő sporttevékenység és iskolai közéletben való részvétel nincs meg. Hála Istennek a nyelvekből jól állok :):):)
2011. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

még egy dolog eszembe jutott, ami fontos lehet.

Az erasmus pályázatot nyert hallgatók kapnak pénzbeni támogatást természetesen, de ha egy Magyarországnál gazdagabb államba mész ki, mint például Spanyolországba, akkor biztosan nem fedezi teljesen a szükségleteidet. elég sok anyagi hozzájárulás szükséges a szüleid részéről, persze csak akkor, ha kirándulni is szeretnél illetve szórakozni vásárolni stb. Ha nem, akkor elég lesz természetesen. Mi ugye nem kaptunk sem kollégiumi szobát, sem étkezést, de lehetséges az, hogy egyes csereintézmények biztosítanak ilyet a külföldi hallgatóknak ingyen vagy minimális összegért. Ez azért elég ritka szokott lenni, de előfordul.

2011. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, aranyos vagy! Hasznos volt!:) Azt hiszem más kérdésem nincs ezzel kapcsolatban!:)
2011. jan. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!