Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nagyon érdekes kérdés, melyik...

Nagyon érdekes kérdés, melyik típusú utat választanátok az öt közül?

Figyelt kérdés

A kérdés tehát egy egyszeri lehetőségről (anyagilag is egyszeri) szól, nagyjából egyenlő az 5 lehetőség anyagi oldala. Melyiket választanátok?


1. lehetőség:

Egy 1 hetes álom nyaralás egy álom egzotikus helyen, mint pl.:

Seychelles: [link]


Maldív szigetek: [link]


Kenya: [link]


Vagy még 1000 más, amit ebben a kategóriában elképzeltek.


2. lehetőség:

Ebből a pénzből nyaralás egy európai országban több hétig, full ellátással, pl:

Görögország: [link]


Spanyolország, Costa Brava: [link]


Vagy bármi, ami szerintetek ideillik.:)


3. lehetőség:

Városnéző körút, ilyen pl:

Olaszországban: [link]


Angliában: [link]


Vagy ahol gondoljátok.:)


4. lehetőség:

Földközi tengeri hajóút: [link]


5. lehetőség:

USA nyugati part körút: [link]


USA keleti part körút: [link]


2011. márc. 5. 17:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kenya hihetetlenül nagy élmény, már az ajánlott szigetekre gyűjtök!
2011. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Voltál Kenyában? De jó neked, nekem is az egyik álmom! Mesélsz róla egy kicsit?:)
2011. márc. 6. 00:08
 13/21 A kérdező kommentje:
Igazából én is azért tettem fel ezt a kérdést, mert jövő télre (sok-sok gyűjtés után) összejön annyi, hogy válasszunk az egyik lehetőség közül. A párom Kenyába menne (ezért kéredztelek, kedves előző!:)), én még tanácstalan vagyok, bár igazából az 1-es, 4-es és 5-ös lehetőség között vacillálok. Csak sok pénz, annyit spórolunk rá, és nem akarok rosszul dönteni.. Bár talán nincs is rossz döntés ebben a kérdésben!:)
2011. márc. 6. 00:12
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nagyon nem egy árkategóriában vannak, pl furcsa lenne, ha egy európai városnézés innen pár száz kilométerre annyiba kerülne, mint bejárni a Nyugati partot...


Szerintem Olaszországba, Angliába, Görögországba és Spanyolországba nem olyan költséges kijutni mint a többi helyre.


Szóval szerintem azt válaszd, ahova tényleg nem tudsz sokszor kijutni.

2011. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A városnézést inkább (ahogy az egyik válaszoló mondta) több hetes/1 hónapos országjáró körútnak gondoltam, csak rosszul fogalmaztam.:)
2011. márc. 6. 10:19
 16/21 anonim ***** válasza:

Mi saját szervezéssel utaztunk Kenyába, Bp- Cairo- Nairobi.

Nairobi:2 nap, 2-3 nap Safari (Amboseli park, Kilimanjaro)4-5 nap Diani Beach 1 nap Mombasa. Tavaly télen 38 C-os volt az Indiai-óceán. A szállodák tiszták és kuturáltak, a szafari csodálatos, a nagyvárosok zsúfoltak, ott nagy az őrület. Télen érdemes oda utazni, a nyár nagyon meleg. Nem idehaza, hanem egy Nairobiban lévő utazási irodával szerveztük az utunkat, idegenvezetőt is kaptunk, aki még a szafarira is elkísért bennünket. Előtte a kötelező védőoltásokat fel kell venni, készülni kell az útra.

2011. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Először is nagyon szépen köszönöm a válaszodat, felpontoztalak.

Mi is a Diani beachet nézegettük, hogy oda mennénk. Programként meg néztük az egy napos Tsavo safarit és egy napos Abu Simbel safarit meg mombasai városlátogatást, illetve van ilyen delfinnel úszás progi is, ha jól tudom.


Kérdésem lenne, hogy a Diani beach tényleg ilyen szép?

[link]

Ha igen, az nem lenne rossz, úgy szeretnék egy trópusi óceánpartot látni egyszer!:)


Másik kérdésem, amire nem olvastam egyértelmű választ egyik fórumban sem, hogy a helyi "beach boy"-oknál privát szafarira is be lehetne-e fizetni? Tehát hogy nem csoportos, hanem csak én meg a párom? Valahol mintha írták volna, hogy úgy mentek.

2011. márc. 6. 19:19
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Első.

A Seychelles szigetek fantasztikus hely.

De attól függ, hogy mire vágysz. Bali, Thaiföld, Mexikó, Brazília is különleges.

2011. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A Diani beachben nem fogtok csalódni, azon túl, hogy ilyen szép, a vize is csodálatos. Ez egy hatalmas öböl, attól ilyen meleg a víze, kristálytiszta.

Több safari van, mi az említett kettőt jártuk be, kis nyitott fedelű mikrobusszal, delfinnel nem úszkáltunk, engem a zsiráfok nyűgöztek le.

A "beach boy"-okkal nem szabad szóba állni, erőszakosak, veszélyesek. A Diani beachen hatalmas szállodában laktunk, több száz négyzetméter területen számos épülettel, medencékkel, de este 20.00 után már nem engedtek ki bennünket.

Befizethetitek privát, de csak a szállodán vagy az utazási irodán keresztül, különben nem biztonságos.

A maszály településeken is átutaztunk, volt ahol fegyveres kísérőt is kaptunk. Tréfálkozva azt mondták, sok az éhes ember.

Mombassába magunk utaztunk át taxival, szabadon kóboroltunk egész nap a városban, este visszautaztunk a Diaini beachre. Ezt a kirándulást önerőből meg tudjátok csinálni, ehhez nem kell szervezés.

A pontocskákat köszönöm!

2011. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Elsőt választanám. :)

Egyébként ha télen akartok menni, akkor én a 2.-at és a 4.-et inkább kihagynám, mert télen ott is hideg van.

2011. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!