Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? (Munka és gyerekvállalás kérdés) Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Már van egy babánk,most születik a kistesó,kevesebb mint másfél év lesz köztük, védekezés mellett fogant a második.Az első előtt nem dolgoztam, tüdőszűrés előtt derült ki a baba.

Végzettségem van. A kérdésem:mivel nem szeretnénk nagy korkülönbséget (3 év már sok), ezért jobbnak gondoljuk vállalni a gyerkőcöket, aztán ha a legkisebb 3 éves, megy oviba, én meg dolgozni (ideális esetben).

Most kedvezményes albérletben vagyunk, nem hiányzik egyáltalán semmink, sem a babá(i)nknak, amint pedig dolgozok, addig tudunk annyit félretenni (már most is), hogy kisebb hitellel, de házat tudjunk venni.

Lehurrogó válaszokat nem kérek, házasságban fogant az első baba is, a másodikat későbbre terveztük, de ha már így alakult, lehet, hogy jobb lenne "évekig" babázni, majd a munkára koncentrálni és nem elmenni újra 3 évre.

Mit gondoltok erről?


2011. máj. 19. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ha jön a kistesó, akkor jön. Ne legyen azért abortuszod, hogy könnyebben találj állást (ha jól értelmezem a kérdést).

Kisgyerekkel így is, úgy is nehéz állást találni, így csak egyszer kell majd végigcsinálni a tortúrát, hogy állást találj.

Akkor ki tudod majd hangsúlyozni, hogy még fiatal vagy, könnyen tanulsz, és a többi hasonló korú kolleginával ellentétben te már biztos nem mész el szülni, hosszú távra kell a munkahely.


Gondolom, még fiatal is lehetsz. Így sokkal könnyebb újra visszakeveredni a munkaerőpiacra, mint mondjuk 35-40 évesen újrakezdeni az egészet.

2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod, hogy neked mi a jó. Nálunk pont két év van a gyerekek között és tervezünk harmadikat, úgy, hogy nem is megyek vissza dolgozni közöttük. Nekem ez így teljesen bejövős. Amúgy mi is még albérletben vagyunk, de elég jól keres a párom, én jó fizuról mentem szülni, nekem is elég jó a pénzem, plusz mlm melót végzek itthonról. Szóval nincsenek anyagi gondjaink, mi is pont azért maradtunk albiban, mert házra gyűjtöttünk és nem akartunk sok százezres hiteltörlesztést fizetni. Épp most írtuk alá az adásvételit egy házra, minimális hitel kellett csak hozzá, ezt be mertük vállalni, kevesebbet fizetünk érte havonta, mint a lakbérünk.

Szerintem nem rossz az elgondolásod, de te tudod leginkább, a ti életetekbe mi fér bele.

Mindenesetre boldog babázást nektek!

2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maxima ***** válasza:

Ahogy irtad nincs anyagi akadalya es ugyis terveztetek 2. babat akkor szerintem ne gondolkodjatok rajta, szulessen meg :)

Boldog babavarast kivanok :)

2011. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így oké. Csak annyit tanácsolnék, h jóval mielőtt a másodikkal lejár a "szabadságod" kezdj el munkafronton érdeklődni. Lehet, h valami kézést is el lehet végezened és úgy tudom, h az kisgyerek mellett kedvezményes.
2011. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jajj, félreérthetően írtam :) dehogy mennék abortuszra :)


a kérdés, hogy várjunk-e a 2. baba után, menjek-e el dolgozni, vagy együtt tudjuk le a babás éveket?


ne haragudjatok, közben más dolgom is volt, ezért lett ilyen kusza.. :)

2011. máj. 19. 09:17
 6/9 anonim ***** válasza:
képzést, bocsi
2011. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ami még kérdés lehet: az albiban még akár 5-10 évig is lehetünk, hely van annyi, hogy elférjenek a gyerekek, közben kertet is tudunk művelni (ismerősöktől), szóval egyelőre minden adott, csak sokakat látok/hallok, hogy 1. vagy 2. baba után mennek dolgozni 2-4 évre, és utána jön a következő, nekünk pedig sok lenne ez a korkülönbség.
2011. máj. 19. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 4 gyereket tudtam le kis korkülönbséggel egymás után (3 szüléssel, tehát vannak ikreim is), szerintem ez a megoldás jobb, mint visszamenni dolgozni, beilleszkedni aztán kezdeni elölről az egészet.
2011. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia

szerintem vállald a 3.-at is.

de gondold végig azt, hogy a kis korkülönbséggel felnövő két nagyobb után a harmadik (szintén kis korkülönbséggel) szerintem inkább bomlaszt. szerintem a 2. és a 3. között érdemes lenne 2 évet várni. ugyanezt tenném, csak sajnos nekem nem lehet. 3 császárom volt, és az egyik babánk meghalt, így a 4. császár bár nem indokolatlanul kockázatos, nem biztos, hogy menne. várunk vagy nem is lesz. :-) arra ügyelj, hogy legyen valami szellemi elfoglaltság is.

2011. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!