Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Használtatok már ilyen oltások...

Használtatok már ilyen oltásokat? Illetve a malária elleni gyógyszert?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszát várom, akik már igénybe vették:

-hepatitis A

-hepatitis B

-tetanusz

-tífusz


Ezt találtam:


"A túrákra, természetjáró kirándulásokra, körutazásokra induló 21 éven felülieknek célszerű beadatniuk az úgynevezett ismétlő tetanusz oltást, mely 10 éves védelmet biztosít."

Miért épp 21?


Még azt kérdezem,hogy malária elleni gyógyszert hol tudok venni, és mennyibe kerül? Neten csak infokat találtam egyelőre.


2011. márc. 28. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amerikai angolból fordították, ott 21 évtől van nagykorúság.

Én csak tetanuszt kaptam egyszer, még ovis voltam talán.

A háziorvosod biztos meg tudja mondani, mit hol tudsz beszerezni.

2011. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kaptam ilyen oltásokat, mikor a Budapest-Bamako rallyra készültem. Vagyis pontosan nem emlékszem, mik voltak, de hasonlóak. Viszont én Spanyolországban intéztem az egészet. Nem volt nagy dolog...Egy alkalommal beadtak kb 3 oltást. De volt egy olyan is, amelyiket porban adták, vízzel elkevertem, ebből két-három nap ittam, és az olyan volt, mint az oltás. A szurisok után viszont kicsit beteg voltam. De csak 2 napig.

A malária gyógyszert gyógyszertárban adják, én azt is kinn vettem, azt hiszem ott csak receptre adták. Drága volt nagyon. Beszedtem azokat is, de szúnyogot nem is láttam...de mindegy, biztos, ami biztos.

2011. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!