Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy az okmányir...

Hogy lehet az hogy az okmányirodában azt mondták hogy van érvényes útlevelem közben pedig nincs?

Figyelt kérdés

Ma bementem a helyi okmányirodába hogy útlevelet csináltassak. De nem lehetett, mert azt mondták hogy nekem van egy már ami 2011-ig érvényes.

Az igaz hogy van itthon egy, de az ki van lyukasztva és 2006-ban lejárt. Miért látják ők úgy hogy nekem van érvényes útlevelem?


2011. ápr. 14. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán mert a rendszerbe nem jelezték,hogy törölték a régi útleveledet.Érdemes bevinni ,és megmutatni,hogy a régi útlevél törölve van.A szám alapján le tudják ellenőrizni,és ha kiderül,hogy a régi van még érvényben akkor helyben tudják a hibájukat javítani..Utána már igényelhetsz újat.
2011. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A régit akkor ezek szerint le kellett volna adni?
2011. ápr. 14. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
5 és 10 évre adnak útlevelet, tehát elvileg lehet, hogy van érvényes útleveled 2011-ig, csak esetleg elfelejtetted (nem bántásból írom). A másik lehetőség, hogy nem állították át és érvényesnek mutatja a rendszer azt, ami ki lett lyukasztva. Ha kilyukasztották, akkor megtarthatod, ezzel érvénytelenítik. Útlevelet pedig lehet attól csináltatni, hogy még nem járt le az előző, csak azt szokták tanácsolni, hogy nem érdemes, mert ugye akkor elvész az az időszak, amíg az előző érvényes lenne, tehát annyival nem hosszabbodik meg az új útlevél érvényessége.
2011. ápr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy kétszer annyi az útlevél illetéke a normál eljáráshoz képest, ha van már egy érvényes okmány.

Amúgy tényleg gyanús, hogy a 2006-ban lejárt okmány érvénytelenítésekor kértél új útlevelet. Erre enged következtetni az is, hogy ki van lyukasztva az útlevél. Mert miért lenne kilyukasztva, ha nem kértél volna? Hiszen akkor kapcsolatba sem kerülsz az okmányirodával, mert az útlevél lejártakor nem kell bemenned. Tehát szinte biztos, hogy 2006-ban újítottál útlevelet, és most van egy 2011-ig érvényes útleveled. Csak úgy nem kerül két lyuk a régi útleveledre :) [Márpedig akkor lyukasztják, ha a megújításkor visszakéred.]

Az pedig, hogy a rendszerben nem érvénytelenítették le alapból hülyeség. Az útlevélnek van lejárati ideje, nem kell érvényteleníteni...

2011. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

második vagyok

az érvénytelenítést úgy gondoltam, hogy bejelentette, hogy elveszítette/ellopták, csak erre sem emlékszik és hivatalból érvénytelenítették

bár ebben az esetben meg ott az érvénytelenítés oka, azt közölhették volna

2011. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a kilyukasztás azt mutatja, hogy csináltattál újat. amikor újat csináltatsz a régi alapján,akkor lyukasztják ki az okmányirodában. Szerintem csak elfeleljtetted.
2011. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint igen. De fogalmam sincs minek csináltattam újat, mert utoljára 2005-ben voltam külföldön :)
2011. ápr. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!