Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Isztambul hogy tetszett? Sok...

Isztambul hogy tetszett? Sok választ! Pár napra mennénk, mi felejtős és mi kihagyhatatlan?

Figyelt kérdés
Szálloda szempontjából jól tudom, hogy a Sultanahmet környék a legjobb, az van legközelebb mindenhez? Írjatok sokat, köszönöm!
2011. máj. 19. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A barátnőim voltak 1 hete,busszal mentek,nagyon hosszú és fárasztó volt az út,de megérte,mert egy teljesen más kultúrába csöppentek bele,és tényleg egy felejthetetlen élmény,tele van minden kis bazárokkal,viszont rengeteg az ember,de ők azt mondták,hogy akkor is felejthetetlen és nem szabad kihagyni :) 14/L
2011. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szia. Én itt lakom Isztambulban, pár napra nagyon jó program, hiszen sok a látnivaló, színes érdekes kultúra. Tényleg rengetegen vannak és a forgalom eszméletlen, de ki lehet bírni. A Sultanahmet jó választás hotel szempontjából, mert közel van a Hagia Sofia, a Topkapi palota, a Nagybazár, az Egyiptomi bazár. Én még elmennék Ortaköy-be is kumpirt enni, ami nagy főtt krumpli tele mindenféle finomságokkal és megkóstolnám a cheesecake-t is a Boszporusz partján. :)
2011. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem gond, hogy angolul van, akkor itt kezdd el a program tervezését!


[link]


Amit mindenképp muszáj: Hagia Sophia, Kék Mecset, Topkapi Palota, Elsüllyedt Palota. (nekem ilyen sorrendben jöttek be). (ezek egymás tövében vannak, simán el is megy rájuk egy teljes nap). A bazár nekem annyira nem volt nagy cucc, igaz, mi kis pénzen voltunk kulturtúristák, a bazárban meg nem érdemes "felesleges" pénz nélkül sétálni.


A Galata toronyból fantasztikus a kilátás. Mi márciusban voltunk, sötét este volt, mire feljutottunk. Ez most már nem biztos, hogy összejön, bár lehet, hogy a nyitvatartása is hosszabb most. Nézz utána, és ez legyen egy nap utolsó programja. Részletes térképet vagy GPS-t vigyetek magatokkal, ott nagyon könnyen elkavar az ember.


Hajókázzatok a Boszporuszon, bár az ázsiai parton nem biztos, hogy sok érdekességet találtok, főleg az európai oldal után. Ha tehetitek, először legyen a hajózás és partraszállás a túlparton, és másnap a nagy látnivalók, így nem törik meg a program íve. Ha először megnéztek minden "csodát" Sultanahmetben, akkor lapos és unalmas lesz a túlpart. Viszont hajókázni jó. Vannak "express" utak, két óra alatt Eminönüből felvisznek a Boszporusz-híd fölé, majd vissza, meg van egész napos út is, akár a Fekete-tengerig.


Már márciusban is hosszú sorok kígyóztak a főbb nevezetességek előtt a hétvégi napokon, ha tehetitek, ezekre hétköznap szakítsatok időt! Nem mindegy, hogy sorba állsz, vagy bent is vagy.


Nekünk a két ott töltött teljes napba több nem is fért. Amit még megnéztem volna, az a Konstantin-fal és a Pierre Loti kilátó. A nagy rohanásban erre esély sem volt sajnos, de legalább legközelebb lesz mit látni! :)


Rengeteg olcsó szállodát (egészen pontosan hostelt) találsz a hostelbookers.com oldalon. Vannak még hasonló oldalak (pl. a hostelworld.com), érdemes itt is ott is megnézni a szállodákat, lehet pár eurós árkülönbség éjszakánként. A legjobb ezekben a szállodákban, hogy tényleg a látnivalók közvetlen szomszédságában vannak. Nekünk a Topkapi Palota 5 percre, a Hagia Sophia 3 percre, a Kék Mecset meg 2 percre volt, és a villamosmegálló (a továbbközlekedés és a transzfer miatt fontos) is 4 perc távolságra volt. Mindenképp Sultanahmetben keress szállást, máshol nem éri meg, olcsóbb nem lesz, viszont a különbözetet simán elvillamosozod). Most megnéztem, ahol mi laktunk, 6 hó 25-től (tehát abszolút szezonban) 28 euro/fő/éj, reggelivel a kétágyas, fürdőszobás szoba. És a szoba is, a reggeli is teljesen korrekt volt (légkondival).


A transzfer: Ha repülővel érkeztek az Atatürk reptérre (a fapadosak a Sabeha Gokcenre érkeznek, ami az Ázsiai oldalon van, vagy 60 km-re), akkor fejenként egy metró és egy villamosjeggyel bent vagytok a központban, kevesebb, mint egy óra alatt. Ennek az ára pedig kb. 3,5 líra, talán 500 Ft sincs. (6 megálló metró, majd átszállás villamosra, azzal meg kb. 15 megálló és Sultanahmet közepén vagytok 200 méterre a Hagia Sophiától. És ha mindent úgy csináltál, ahogy mondtam, akkor a szállás sincs messze.


Kaja: a reggeli a szállodákban svédasztalos, egyszerű de bőséges. (felvágott, sajt, zöldségek, kenyér, vaj, lekvár, méz, tojás). A turisták által látogatott részek tele vannak éttermekkel, ezzel nem lehet gond. Alapból, hacsak nem külön rendelsz, akkor birkahúsból készítenek mindent (sertés kiesik, van még csirke ezen kívül). Egy dürüm (torrtillatésztában hús, zöldségek, szósz, jól lehet vele lakni) már van kb. 4 lírától (csirke), vagy 7-8 körül birka. Megcsinálva egytálételnek, kis körettel 11-14. Szóval a kaja sem drága, nem kell felcuccolni itthon.

2011. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt az összes válasz! Utolsó, neked pláne, hogy ennyi fontosat írtál!
2011. máj. 19. 14:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: A Sabiha Gokcen-re mennénk, Wizz-el repülnénk Nem tudod, hogy onnan nem taxival és transzfer busszal, hanem tömegközlekedve hogy és mennyi idő alatt érhető el a belváros? Mert hazafelé 7.30-ra kint kell lenni a reptéren..:S
2011. máj. 19. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Röviden: Az E10 busz hoz be a Boszporusz partjáig (Kadiköy). Ez kb 3 líra. Itt a kompok dokkjai közül kiválasztod azt, amelyik Eminönübe megy. A hajók lényegében körbejárnak, tehát ahogy ez egyik elmegy, beáll a másik, kb. 15-20 percet vár, amíg megtelik, majd indul a túlpartra. (1,75 líra)


Ha átértél, keresd a villamosmegállót, szállj fel az első villamosra amelyik továbbvisz Sultanahmet felé. (Ne a hídra felhajtó oldalra szállj fel, hanem a hídról lejövő vilire.) A megálló neve is Eminönű. Innen 3 megállót mész, és a kellemes női hang bemondja, hogy Sultanahmet, Blue Mosque. Itt szállj le. A villamosjegy megint 1,75.


Ha látsz egy újságosstandot (kb. Kadiköyben, a reptéren nem valószínű), kérj egy Istanbulpass nevű elektronikus jegyet, így nem kell zsetont váltanod az utazáshoz. 12 líra letétet kérnek érte, és te mondod meg, hogy mennyivel töltsék fel. Ez egy bankkártya-formátumú chipkártya, innentől ezt odaérinted a kapukhoz (ilyen háromkarú beengedők engednek fel a villamosmegállóban a peronra, vagy a dokkban a komp várótermébe). Ez leveszi róla a jegy árát, alapból 1,75 lírát, de most jön az okosság. Ha rövid időn belül többször használod, akkor a második, harmadik útért már csak félárat (talán annyit sem) vonnak le az egyenlegedből. Tehát az átszállójegy nagyon olcsó. Nagyon kulturált megoldás, a BKV lemaradása ettől az árpolitikától nagyjából fényévnyi.


Arra viszont figyelj, hogy visszafelé a reptéren már nem tudod visszaváltani a kártyádat és bukod a 12 líra letétedet. Ezért hazafelé keress egy kioskot és add le a kártyát, különben úgy jársz, mint én, hogy hazahozod játszani a gyerekeknek... :) Na, annyit viszont már nem ér! :)

2011. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Csak látom, hogy a komp reggel 7 előtt nem jár, a reptérre meg 7.30.-ra kell kiérni..:S Elég bonyolult ez a fapados megoldás.. A busz milyen? Mint egy távolsági busz, vagy vannak megállói?

Köszönöm az eddigieket, mindenkit felpontoztam!

2011. máj. 20. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!