Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik külföldön élnek: mit...

Akik külföldön élnek: mit kell ez esetben tenni? (Ld: lent)

Figyelt kérdés

Mo.-n van a mostani bejelentett állandó lakcímem, de a nyáron külföldre költözök. Mit kell tennem a lakcím nyilvántartó irodában? Kijelentkezni az országból? (Ez furcsán hangzik.) Úgy tudom, hogy a külföldi lakcímet nem vezetik rá a lakcím kártyára.

És az adott ország konzulátusán be kell jelentenem, hogy ott fogok élni? (Pl. ez fontos lehet szavazáskor, vagy ha eltűnnék :))

Köszönöm előre is a válaszokat a témában jártas válaszolóknak! :)


2011. máj. 21. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem, ha végleg kiköltözöl, érdemes új lakcím (+ezzel együtt szem. ig.) kártyát csináltatni, ha lenne vmi hivatalos irat, akkor oda menjen. meg ugye ilyenkor TB változik, meg ilyesmi.

(igazából nem vagyok jártas, csak én így tenném, egyébként én is nyáron költözök, de én csak ideiglenesen)

2011. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam semmi ilyesmit. Az anyukámhoz voltam bejelentve, így a hivatalos leveleim nem kavarogtak két ország között. Szavazáskor még a kutya sem keresett, mert nem kötelező. Ha akartam volna, akkor átirányíthattam volna és szavazhattam volna idekint. Én több mint két év után lettem bejelentve, összeköltöztem a párommal és vele szándékozom letölteni az életem. Ha legközelebb hazamegyek, akkor kijelentkezem anyukámtól.
2011. máj. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát igen, én egyből úgy vettem, hogy egyedül élsz, ha szüleidhez vagy hasonlóhoz vagy bejelentve, akkor szerintem sem érdemes újat csináltatni.
2011. máj. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Anyuékkal lakom most. Talán tényleg az a legegyszerűbb, ha nem bolygatom a dolgot. Itt a leveleim jó helyen lesznek. :)

2011. máj. 22. 00:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Annyit erdemes megtenned, hogy az ottani Magyar Nagykovetseggel felveszed a kapcsolatot.

2011. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,


elsö körben felesleges bármit is tenni, lehet pár hét múlva haza költözöl akkor meg újból kell mindent csináölnod.

Ha már 5-10 éve semmi közöd magyarországhoz esetleg megteheted, hogy kijelentkezel otthon ahhoz le kell adnod azt hiszem a személyidet stb... De külföldön kell bejelntett lakcímednek lenni stb...


mikor külföldre költözöl és gondolom munkát válalasz vagy háztartásbeli leszel, akkor ott úgy is be kell jelentkezned lakcímre. ezek kellenek pl bankszámla és egyéb ilyen dolgokhoz.


konzulátus nem foglalkozik ilyenekkel, oda nem kell menned. a konzulátus csak arra van ha kint elvesznek papírjaid, nincs pénzed akkor segítenek. habár ha lejár valami papirod ott is megcsináltathatod, de egy vagyonba kerül és kb 3-4 hónapba.


ha eltünsz nem tuti hogy az adott országban vagy, a konzulátus nem vesz nyilvántartásba, de ha bajod van fordulhatsz hozájuk. Ha eltünsz akkor ha kint nincs senkid, itthon a családod kezd kerestetni, vagy kimegy az adott ország rendörségére, vagy a vöröskeresztet kéri meg. de ilyen akkor történik ha te el akarsz tünni.

2011. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Szép vasárnapot kívánok!
2011. máj. 22. 10:36
 8/8 anonim válasza:
Én sem jelentkeztem ki, pár éve férjhez mentem külföldre, de az állandó bejelentett lakásom meghagytam.
2011. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!