Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Életem első repülőútjára...

Életem első repülőútjára készülök, ráadásul átszállással (Charles de Gaulle). Tudnatok pár tanácsot, ill. válaszokat a kérdéseimre adni?

Figyelt kérdés

1.E-ticket-em van, amit ki is nyomtattam, elég lesz csak ezt felmutatni a becsekkolásnál az útlevelen kívül?


2.A jegyemet Budapest-Franciaország, Franciaország-Japán formátumban kaptam meg, az első fele a Malévval, a második az Air France-szal lesz. Így valószínű, hogy Franciaországban újra be kell csekkolni a csomagot?


3.Az átszállásra 1:50 perc lesz. Ez elég lesz a csomag esetleges újboli becsekkolása mellett is?


4.Vízumvizsgálatra csak Japánban számíthatok?


Ennyi lenne, előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 13. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rendelted meg a jegyet? 2 külön út, vagy 1 út átszállással?

Ha átszálló utas vagy, akkor a csomagodat átpakolják a másik gépre. De ha 2 külön útként foglaltad a jegyet, akkor fel kell venni, majd újra becsekkolni.

Mivel Fr. o. Eu-tag, ezért csak Japánban lesz vízumvizsgálat.

Nézd meg, hogy meddig lehet becsekkolni a második járatra. Általában utoljára indulás előtt 30-45-60 perccel lehet. Ez változó. Ha még fel kell venned a csomagokat, és legkésőbb 1 órával előtte be kell csekkolni, akkor reménykedj, hogy nem fog késni az első járat, és picit csípkedd magad. Akkor eléred.


Jó utat! :)

2011. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és legtöbbször az útlevél is elég becsekkolásnál.

De azért bizti ami bizti, írd fel a foglalási számot.

Maga a jegy nem szükséges.

2011. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1 út átszálással rendeltem meg. Akkor ezekszerint nem kell majd bajlódni a csomaggal...Ez nagy könnyebség, akkor kényelmes lesz az a majd'2 óra.

Köszi szépen a részletes választ!

2011. jún. 13. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:

- nekem a vízumomat a Ferihegyen is szokták nézni becsekkoláskor, azon kívül útlevél és a jegy kinyomtatva kell, más nem

- a csomag végig fog menni, majd csak Japánban fogod felvenni

(nem valószínű, hogy gond lesz, de nekem többször volt, hogy nem tudták még kiadni a repülőút második felére a beszállókártyámat a Ferihegyen és Párizsban újra be kellett csekkolni és ott kaptam meg a második beszállókártyát, erre is készülj lelkileg :) de még így is elég lesz az idő)

- arra készülj, hogy lehet, hogy majd a reptéren belül buszoznod kell a különböző terminálok között, ha nem ugyanoda érkezik a gép, mint ahonnan a csatlakozás megy - de minden ki van táblázva, úgyhogy viszonylag jól el lehet igazodni

2011. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1., 2. vagyok.

Nagyon szívesen.:)


Elolvastam az új kommnetet. Csak annyi, hogy nem szükséges kinyomtatni a jegyet. Tőlem 90%-ban csak az útlevelet kérik. Ha esetleg nagyon tucatneved van (Pl. Kovács Gábor), akkor a foglalási szám is elég. Én egy cetlire felfirkantom és berakom az útlevelembe.


Vízumellenőrzés nincs Ferihegyen, csak útlevél ellenőrzés.

Vízumköteles országban élek, és amíg nem volt meg a tartózkodásim, rendszeresen kellett vízumot vennem. Ezt az ottani reptéren vettem meg, leszállás után. Ergo, Ferihegyen nem volt mit ellenőrízni, mert nem volt még meg a vízumom.

2011. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2011. jún. 15. 03:09
 7/7 anonim ***** válasza:
én írtam, hogy nézték Ferihegyen a vízumomat - olyan célországba szoktam utazni, ahol nem lehet a reptéren vízumot venni, és nekem eddig minden alkalommal megnézték Ferihegyen, hogy biztos megvan-e a vízumom
2011. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!