Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angol nyelvtudással mekkora...

Angol nyelvtudással mekkora esélyem lenne kiköltözni valami mediterrán országba?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Abszolút nem az angol tudástól függ, hogy mennyi esélyed van kiköltözni. Sokkal inkább függ attól, hogy mit tudsz (milyen képesítésed van), és mennyi pénzed van ott berendezkedni.
2011. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Cipruson vagyok, egyetértek az előzővel. De azért jó ha jól beszéled az angolt, és itt eléggé nagy előny az orosz nyelvtudás, nem beszélve a görögről, ugyebár! De szezonban, vendéglátásban el lehet helyezkedni, csak pénz kell ahhoz, hogy elindulj! :)
2011. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Perpillanat attól függ, mert még csak 18 éves vagyok, és csak az angolt tanulom közel 12 éve, más nyelvet nem szeretnék, és fontos az hogy megértsem az ottani nyelveket, mert az lehet hogy páran beszélnek angolul, de az anyanyelv pl olasz, akkor nem sokra megyek az angolommal, szerintem. Bár nem tudom, ezért is tettem fel a kérdést
2011. júl. 7. 14:30
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Nos meg lep majd a válaszom,de érdekes dologra jöttem rá.

Nemrég érkeztünk haza az Európai nyaralásunkból.

1 hónapig voltunk nyaralni többek között Franciaországban,Belgiumban,Olaszországban,Svájcban,Németországban.Minden országban eltöltöttünk pár napot,és meglepődve tapasztaltuk,az egyik országban sem boldogultunk igazán az angol nyelvvel.

Olaszországban alig beszélik az angol nyelvet..Ha kérdeztünk valamit inkább olasz válasz jött.

Franciáknál ha értik is az angolt,nem szívesen szólalnak meg...Belgák tudnak angolul,de csak barátok között kommunikáltunk angolul..Bárhová mentünk,legyen az bolt,vagy egy jó kis belga étterem,vagy kocsma,avval az érthetetlen nyelvvel dumáltak..Svájcban még a kávézóban sem kommunikált az eladó angolul.Németeknél csakis német nyelvet lehetett hallani.

Szóval rájöttünk,hogy a nagy világnyelv az angol kábé annyira érvényesül más országokban mint nálunk Magyarországon..Van aki tud angolul van aki nem...

De mondok egy új dolgot..Van egy angol barátunk,aki Belgiumban akar élni.Állandóan jelentkezik munkákra,és állandóan avval utasítják el,hogy nem tud belga nyelven kommunikálni.Jó pont,hogy született angol,és tud angolul,de az ország nyelvét nem tudja..

Szóval egy jó tanács..Bármelyik mediterrán országba szeretnél élni,előbb tanuld meg az ország nyelvét is.Így sokkal nagyobb esélyed lesz,hogy munkát kapj..Ha az ország nyelve mellé még angolul is tudsz az csak jó pont..

2011. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, te gyökér, nincs is belga nyelv..
2011. júl. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KaTriinn ***** válasza:

Ez nem attól függ, hogy mennyit tudsz angolul!

Én ugy jöttem ki ****-ba élni, hogy egy szót nem tudtam ****, de még angolul sem sokat. Ez mind az akaraton múlik, a pénzeden és az eszeden!

2011. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KaTriinn ***** válasza:

Belgiumnak három hivatalos nyelve van: a holland, francia és német.

Ne lepődj meg ha nem válaszoltak neked angolul a nyaraláson ha ennyire okos vagy.... akkor ezen nem lepődnék meg! ;)

2011. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

: ma 19:06

gyökér vagy te meg az anyád aki kifosott

2011. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fáj az igazság?
2011. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt ne mondjátok már, hogy nem kell nyelvtudás... Akkor pl bemész egy hivatalba, hogy mondod meg mit akarsz? Vagy hogy szólítasz le egy lányt az utcán, vagy hogy mondod el az orvosnak mi bajod? Meg annyi szituációt tudnék még sorolni amikor szóba kell állni valakivel. Lehet hogy egykét ember megérti az angolt, de akkor se az az anyanyelv, és úgy nem lehet boldogulni ott.
2011. júl. 8. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!