Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Görög szigetre kiköltözni?...

Görög szigetre kiköltözni? (Tudom furcsa, de bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hellosztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, egy görög országi szigetre, lehetséges kiköltözni, 2-3 év múlva? Igen tudom hogy ott most nagyon nagy a válság, államcsőd stb, de nem is ez a fő ellenérv, hanem hogy egyáltalán ott lehet e valamely fajta munkát találni, vagy olyan régi típusú elég romos kis lakásban lakni?

Ezek csak példa erejű képek, hogy kb mire gondolok:

[link]


[link]


Nem pont tenger partra gondolok, de sziget révén.. :D


SZerintetek? Vagy csak álom marad, vagy ha csak egyszer kimegyek, lehet hogy lesz esélyem vmit csinálni?


2011. júl. 16. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Próbáld meg a hellasz.hu fórumát! Ott szerintem tudnak segíteni! Amúgy szerintem nem lehetetlen vállalkozás csak az a lényeg hogy találj munkát.
2011. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Amiket belinkeltél, olyan típusú "romos házakat" keresel?


100-200 milláért már kapsz.

Ja és Euróban!

2011. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha találsz munkát, vagy itthon beindítasz egy olyan üzletet, amit kintről is tudsz irányítani, nem hiszem, hogy nehéz dolgod lenne. Vágj bele!
2011. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A hellasz fórumon sok jó dolog van, köszi azt :D


2.: Hát igen.. rossz képeket linkeltem, de ilyen tipusúra godoltam, csak romosabb változatban (nem találtam képet) talán ami a Mamma Mia című filmben van.. na ha azt láttátok, abban vannak ilyenek (ha jól emlékszem, régen láttam :D)


Utolsó: Igen, a munka, ha az van, akk talán nem lesz nagy gond.. .. meg kis kezdő tőke is kell azért.. :D


Egyáltalán nem luxus életet akarok semmi ilyet.. tudom nincs kolbászból a kerítés, megkel dolgozni ott is mindenért (Főleg most..)

2011. júl. 16. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először ne egy ilyen kis szigeten kezd el a munkakeresést. Ott mindenki a saját kis családi vállalkozását végzi és nem fognak egy idegent alkalmazni. Sok fiatal, akik a szigeten nőttek fel, azok is inkább bejönnek a szárazföldre dolgozni.

Szerintem ez egy hosszú folyamat lenne mire eljutnál idáig, ezért inkább kezdjél el a nagyobb szárazföldi városokban valamilyen átlagos munkát vállalni, ahol megtanulod a nyelvet, és tapasztaltabb leszel. És csak ezután érdemes megvalósítani az "álmodat", ahogy írtad. A szigetlakó emberek nem fognak veled angolul kommunikálni, neked kell hozzájuk alkalmazkodni, beilleszkedni. Ez olyan mint nálunk a vidék.

2011. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igazad van, ezzel tisztában voltam h a görög nyelv kell a szigetekre, mert az angollal nem nagyon mennék ott sokra, mint ahogy írtad is hogy ott családok laknak, és alkalmazkodni kell hozzájuk.


Ez viszont igaz hogy próbálkozzak egy városban elösszőr, gyakorlás céljából, most belegondolva jobb is, mint hogy rögtön kimenjek egy szigetre..

2011. júl. 17. 12:12
 7/9 anonim ***** válasza:

próbálkozz

egyszer én is olyan helyen szeretnék élni ahová az emberek nyaralni mennek

2011. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy valóra váljanak az álmaid! Én is mennék, még négykézláb is, de sajnos túl sok minden köt ide...!
2011. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha annyi pénzem lenne,amennyi nincs,én Korfúra költöznék ki végleg...

Imádom azt a kis szigetet,remek hely!!

2011. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!